• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » رقص عجیب کهکشان‌های کوتوله!
  کد خبر : 1700091

  رقص عجیب کهکشان‌های کوتوله!

  رقص عجیب کهکشان‌های کوتوله!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating: جام علمی؛ messagetoeagle نوشت: گرانت لوئیس از فیزیکدانان دانشگاه سیدنی تأکید می کند: انتظار داشتیم که چرخش کهکشان‌های کوتوله در اطراف کهکشان آندرومدا حالتی تصادفی مانند حرکت زنبورها بدور کندو داشته باشد؛ اما نیمی از این کهشکان ها در حال چرخش دسته جمعی در یک حلقه…

  رقص عجیب کهکشان‌های کوتوله!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating:

  جام علمی؛ messagetoeagle نوشت:

  گرانت لوئیس از فیزیکدانان دانشگاه سیدنی تأکید می کند: انتظار داشتیم که چرخش کهکشان‌های کوتوله در اطراف کهکشان آندرومدا حالتی تصادفی مانند حرکت زنبورها بدور کندو داشته باشد؛ اما نیمی از این کهشکان ها در حال چرخش دسته جمعی در یک حلقه هستند که قطر مسیر چرخش بیش از یک میلیون سال نوری و ضخامت آن 30 هزار سال نوری است.

  اخترشناسان خاطرنشان می‌کنند، تصور می‌شد که مسیر حرکت این کهکشان های کوچک که بسیار کم نورتر از میزبان درخشان خود هستند، کاملا مستقل از کهکشان های کوتوله دیگر باشند.

   

  andromedaring 

  مدل‌های رایانه‌ای مورد استفاده برای پیش بینی نحوه چرخش کهکشان های کوتوله بدور کهکشان‌های بزرگتر نیز نشان می داد که این کوتوله ها باید بطور تصادفی در فضا در حال چرخش باشند.

  ایسنا نیز ضمن انتشار این خبر نوشت: یافتن تمامی کهکشان ها در حال چرخش در مسیر «حلقه» اطراف کهکشان آندرومدا باعث شگفتی محققان شده است و در حقیقت شانس روی دادن تصادفی چنین حالتی تقریبا غیر ممکن است.

   

  مشاهده کهکشان های کوچک که در یک رقص عجیب بدور یک کهکشان بزرگتر قفل شده اند، نظریه های مطرح در خصوص شکل گیری و تکامل کهکشان ها را با چالش مواجه می سازد.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.