• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » مجلس با توقف اجرای هدفمندی مانع دامن زدن به گرانی شد!
  کد خبر : 1699647

  مجلس با توقف اجرای هدفمندی مانع دامن زدن به گرانی شد!

  مجلس با توقف اجرای هدفمندی مانع دامن زدن به گرانی شد!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام مجلس در توقف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، گفت: مجلس انجام برخی اقدامات را در کشور ممنوع کرد تا به گرانی دامن زده نشود. ما مصلحت نمی دانیم کارهای نسنجیده…

  مجلس با توقف اجرای هدفمندی مانع دامن زدن به گرانی شد!Reviewed by Farnaz on Jan 12Rating:

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام مجلس در توقف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، گفت: مجلس انجام برخی اقدامات را در کشور ممنوع کرد تا به گرانی دامن زده نشود. ما مصلحت نمی دانیم کارهای نسنجیده انجام شود که خود به خود وضع اقتصاد کشور را ضعیف کند.

  به گزارش ایران ویج  از  خبرنگار اعزامی مهر به استان اصفهان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر روز جمعه در مراسم نماز جمعه شهر آران و بیدگل در سخنانی به اهمیت ابعاد مادی و معنوی زندگی اشاره کرد و گفت: دو بعد سعادت دنیوی و معنوی باید مورد توجه قرار گیرد. زندگی معنوی به این معنی نیست که فرد در غار زندگی کند اما ذکر الله داشته باشد. فقر امر مطلوبی برای یک فرد نیست.

  رئیس مجلس خاطر نشان کرد: اگر یک اجتماع می خواهد به مدینه نبوی برسد باید به دو بعد سعادت توجه کند. گاهی می بینیم در کشور بحث امر به معروف و نهی از منکر مطرح می شود و آرای مختلفی هم بیان می کنند.

  لاریجانی افزود: در سالهای گذشته برخی گفتند که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دولت نیست. در حالیکه امر به معروف و نهی از منکر یک اصل اصلی اسلامی است و عامل صیانت جامعه است. وظیفه تک تک افراد جامعه و وظیفه دولت و حکومت است و همه در قبال آن مسئولند.

  رئیس مجلس گفت: حکومت نمی تواند بگوید چون ما حکومت اسلامی هستیم فقط به حیات معنوی توجه داریم.

  وی با بیان اینکه غربی ها فهمیده اند که با روش های مختلف فرهنگی نمی توانند مردم ایران را فریب دهند گفت: مردم ایران راه حقیقی خود را شناخته و ولی فقیه را قبول دارند و می دانند موفقیت شان در 34 سال گذشته در زعامت ولی فقیه بوده است. بنابراین ستیز سخت آنان با ایران از طریق جنگ و تحمیل این امور نتیجه نداد لذا آنها دنبال روش دیگری هستند و هم اکنون آمریکایی ها می گویند روش دوگانه مذاکره و فشار و تحریم را در پیش داریم. این یک دغل کاری است و مکر در آن است. حرفشان این است که ما از بعد اقتصادی باید ایران را فلج کنیم تا به مقاصد خود برسیم.البته تنها هدفشان هم موضوع هسته ای نیست. آنها دنبال این هستند که سرافرازی که ملت ایران در پی مجاهدت به دست آورده است از بین ببرند.

  لاریجانی گفت: آنها ایران را مزاحم می دانند و البته ما در برخی امور مانند ظلم کردن به مردم منطقه، مزاحمشان هستیم. این را انکار نمی کنیم. ما در عراق مزاحمشان شدیم، می خواستند در افغانستان فتنه ایجاد کنند که ما مانعشان شدیم. در لبنان می خواستند حزب الله را از بین ببرند اما ما مزاحمشان شدیم. پنهان هم نمی کنیم دنبال فریب دادن دشمن هم نیستیم ما می خواهیم آنها را بشناسیم و آنها دنبال این هستند که از روش اقتصادی استفاده کنند اگر ما باهوش باشیم و درست عمل کنیم در این موضوع هم شکست خواهند خورد.

  رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود ظرفیت های بالا در کشور از جمله نیروی انسانی، منابع طبیعی و سابقه پیشرفت در دوران پس از انقلاب، خاطر نشان کرد: اگر به وضعیت داخل توجه کنیم شرایطی که امروز با آن دست به گریبان هستیم مرتفع خواهد شد. راهش این است که همه ما به سخن رهبری مبنی بر توجه به توسعه و رونق تولید دقت کنیم. به این معنی که به هیچ اقدامی که زمینه گرانی را در کشور فراهم می کند دامن نزنیم. الان فشار بر قشر حقوق بگیر بسیار زیاد است. رهبر انقلاب تاکید کردند که مسئله بیکاری و گرانی دو موضوعی است که امروز اهمیت دارد و راه حلش این است که تولید رونق پیدا کند و زمینه های کارآفرینی را در کشور فراهم کنیم. مجلس این نظر را پیگیری می کند. از جمله اینکه ما در مجلس انجام برخی اقدامات در کشور را ممنوع کردیم تا به گرانی دامن زده نشود. ما مصلحت نمی دانیم که کارهای نسنجیده انجام شود که خود به خود وضع اقتصاد کشور را ضعیف کند.

  به گزارش مهر، لاریجانی در این بخش از سخنان خود به صورت غیر مستقیم به اقدام مجلس در توقف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد.

  وی ادامه داد: به مصلحت کشور نیست اینطور رفتار شود. اگر کشور ثروتمندی هستیم باید این ثروت پشتوانه تولید قرار گیرد. در هدفمندی یارانه ها مقرر شد 30 درصد از درآمد حاصل از هدفمندی به تولید داده شود تا کشاورزی برای کشاورزان صرفه داشته باشد. امسال قیمت خرید تضمینی گندم را 420 تومان تعیین کرده اند که برای کشاورز صرف نداشت. بنابراین کشاورزان گفتند گندم نمی فروشیم. ما در محصولات استراتژیک باید خودکفا باشیم. نباید وارد کننده گندم شویم در حالیکه مجبور شدند چند میلیون تن گندم وارد کنند. البته پس از جلسات مکرر معلوم شد که باید قیمت گندم را 650 تومان تعیین کنند.

  نماینده قم در مجلس تاکید کرد: منابع و ثروت ملی ما باید پشتوانه صنعت، کشاورزی و دامداری باشد تا مردم علاقه مند شوند در این زمینه ها کار کنند. امکانات کشور باید در این مسیر حرکت کند. اگر غیر از این باشد از کیسه خوردن باشد. راه ایستادگی مقابل غرب این است که در داخل به تولید توجه شود و زمینه ها برای سرمایه گذاری مردم و جوانان فراهم شود.

  رئیس مجلس در پایان سخنان خود به خواسته مردم این شهر مبنی بر در نظر گرفتن یک نماینده مستقل برای آران و بیدگل که از سوی امام جمعه این شهر مطرح شد اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم در بررسی لایحه اصلاح جداول حوزه های انتخابیه که در کمیسیون شوراها مطرح است به این مسئله توجه شود.

  وی به شوخی خطاب به مردم این شهر که در نماز جمعه شرکت کرده بودند گفت: اگر مشکلات منطقه شما با این موضوع حل می شود حرفی نداریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.