• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » زمان و مکان مذاکرات هسته‌ای ایران مشخص شده است!
  کد خبر : 1698690

  زمان و مکان مذاکرات هسته‌ای ایران مشخص شده است!

  زمان و مکان مذاکرات هسته‌ای ایران مشخص شده است!Reviewed by Farnaz on Jan 11Rating: هرچند طی چند هفته اخیر، مقامات ایران و کشورهای غربی بر قطعی بودن برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای تأکید کرده اند، اما توافق بر سر زمان و مکان قطعی این مذاکرات، امری بود که تاکنون حاصل نشده بود. اما اینک…

  زمان و مکان مذاکرات هسته‌ای ایران مشخص شده است!Reviewed by Farnaz on Jan 11Rating:

  هرچند طی چند هفته اخیر، مقامات ایران و کشورهای غربی بر قطعی بودن برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای تأکید کرده اند، اما توافق بر سر زمان و مکان قطعی این مذاکرات، امری بود که تاکنون حاصل نشده بود. اما اینک منابع روسی از مشخص شدن زمان و مکان برگزاری این مذاکرات خبر داده اند.

   
  به گزارش ایران ویج  از  «تابناک»، یکی از مقامات دولت روسیه اظهار داشته دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5، اواخر ژانویه در استانبول برگزار خواهد شد. این در حالی است که پیش از این، نیمه ژانویه به عنوان زمان احتمالی برگزاری مذاکرات مورد اشاره قرار می گرفت.
   
  خبرگزاری فرانسه با نقل این خبر از «ریانووستی» روسیه می نویسد برنامه ای که در حال حاضر برای دور جدید مذاکرات مورد توافق قرار گرفته، برگزاری آن در اواخر ماه جاری در استانبول است. با این حال، ریانووستی به نام این مقام روس اشاره نکرده است.
   
  علاوه بر این، مقام مذکور اشاره نکرده تاریخ دقیق مذاکرات، چه روزی در ژانویه خواهد بود و یا اینکه این تاریخ چه زمانی به طور قطعی اعلام خواهد شد.
   
  آخرین دور از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در اواسط ماه ژوئن 2012 در مسکو برگزار شد و از آن زمان تاکنون، با وجود تماس های مستقیم و غیرمستقیم طرفین، مذاکره ای در سطح ارشد میان آن ها برگزار نشده است. اما طی هفته های گذشته و با قطعی شدن برگزاری دور جدید مذاکرات، طرف های غربی همواره از استانبول به عنوان مکان برگزاری آن نام می برند.
   
  استانبول پیش این نیز در آوریل 2012 میزبانی مذاکرات ایران و 1+5 را بر عهده داشت و پس از آن، در ماه ژوئیه نیز مذاکرات در سطح کارشناسان در این شهر برگزار شد.
   
  اما خبر تعیین تقریبی زمان دور جدید مذاکرات در حالی منتشر می شود که چند روز پیش، روزنامه «گاردین» از به تعویق افتادن این مذاکرات خبر داده بود. این روزنامه مدعی بود با توجه به درگیر بودن آمریکا در تعیین وزرای جدید دفاع و امور خارجه و مشخص نبودن قطعی رویکرد جدید این کشور، ایران فعلاً تمایلی به شرکت در مذاکرات جدید ندارد.
   
  با این حال، مقامات کشورمان طی هفته های اخیر بارها بر تمایل خود به ازسرگیری مذاکرات به منظور حل و فصل مسائل و ابهامات موجود در موضوع هسته ای تأکید کرده اند.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.