• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » اقدامات دولت هند برای افزایش امنیت زنان
  کد خبر : 1698491

  اقدامات دولت هند برای افزایش امنیت زنان

  اقدامات دولت هند برای افزایش امنیت زنان Reviewed by Farnaz on Jan 11Rating: پس از فروکش کردن اعتراضات گسترده مردمی و حزبی چند هفته ای اخیر که در پی تعرض جمعی به یک دانشجوی دختر 23 ساله دردهلی نوصورت گرفت دولت هند اقدامات چند وجهی برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت زنان دردهلی نو را…

  اقدامات دولت هند برای افزایش امنیت زنان Reviewed by Farnaz on Jan 11Rating:
  پس از فروکش کردن اعتراضات گسترده مردمی و حزبی چند هفته ای اخیر که در پی تعرض جمعی به یک دانشجوی دختر 23 ساله دردهلی نوصورت گرفت دولت هند اقدامات چند وجهی برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت زنان دردهلی نو را آغاز کرده است .
   
  به گزارش ایرنا افتتاح خط تلفن ویژه پلیس و راه اندازی خط تلفنی زنان مشاور و خطی به منظور کمک به زنانی که دچار آسیب های اجتماعی گردیدند از اقداماتی است که ظرف دوروز اخیر دردهلی نو انجام شده است .
   
  اجباری شدن راه اندازی و نصب دوربین های مدار بسته در اتوبوسهای خصوصی و مدارس ازدیگر این اقدامات است و پلیس از مدارس خواسته تا افراد مورد اطمینان را برای حمل و نقل دانش آموزان انتخاب کنند.
   
  یک مقام دولتی هند نیز گفت: به غیر از افزایش ظرفیت خط تلفن پلیس، تعدادی از زنان مشاور نیز برای کمک به زنانی که درزمینه آسیب های جسمانی و روانی متحمل رفتارهای خشونت بار گردیدند گام موثری برای کاهش جرائم در جامعه است.
   
  وی با بیان این که پلیس دهلی نو خواسته شده است تا اطمینان حاصل نمودن به استقرار پلیس های زن با لباس شخصی در مراکز خرید و مراکز حساس اجتماعی را پوشش دهند.
   
  همچنین چندی قبل نیزرییس دیوان عالی هند خواستار تسریع در تشکیل و برگزاری دادگاه های جرایم علیه زنان شد و این دستور را به تمامی دادگاه های ایالت ها اعلام کرد.
   
  پس از حادثه تجاوز گروهی به دانشجوی پزشکی دهلی، بسیاری از دولت های ایالتی تصمیم گرفته اند مجازات تجاوز گروهی را افزایش دهند و دادگاه های مجرمان آنها را تسریع کنند.
   
  همچنین پلیس قرار است با استخدام نیروهای زن بیشتر، امنیت خاطر زنان در تشکیل پرونده شکایت را افزایش دهد.
   
  هم اکنون صدور مجوز استخدام 2500 پلیس زن دردهلی نو صادر شده و این زنان پلیس در 28 پایگاه در سطح دهلی مستقر خواهند شد و پلیس مصم است درصد پلیس های زن نسبت به مردان پلیس را به 33 درصد افزایش دهد.
   
  به هرحال رهایی از نگرانی ها و ایمنی در مقابل خطرات و هم چنین معیارهای قراردادی برای تضمین ایمنی یک جامعه، شخص یا چیزی که از ارزشی برخوردار است، تعریفی است که فرهنگ لغت آکسفورد از ˈامنیتˈ ارائه داده است.
   
  گرچه کار شناسان اذعان می کنند تعریف امنیت بسیار پیچیده است، اما بیشتر آن ها بر این نکته تاکید دارند که امنیت، نخستین و مهم ترین شرط یک زندگی سالم اجتماعی است.
   
  اما آنچه مشهور است اینکه دولت هند پس ااز اعتراضات گسترده مردمی با بارویکرد توجه به ناهنجاری های اجتماعی پیش آمده در این کشور اعلام آمادگی و برای رسیدن به بهبود ایمنی و امنیت زنان در پایتخت تلاش های خود را آغاز کرده است .
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.