• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » رایزنی های صالحی در مصر!
  کد خبر : 1698079

  رایزنی های صالحی در مصر!

  رایزنی های صالحی در مصر!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating: وزیر خارجه کشورمان که صبح امروز وارد قاهره شده است علاوه بر دیدار با همتای مصری خود با ابراهیمی نماینده سازمان ملل در امور سوریه و دبیر کل اتحادیه عرب دیدار و گفتگو کرد. به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه…

  رایزنی های صالحی در مصر!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating:

  وزیر خارجه کشورمان که صبح امروز وارد قاهره شده است علاوه بر دیدار با همتای مصری خود با ابراهیمی نماینده سازمان ملل در امور سوریه و دبیر کل اتحادیه عرب دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، علی اکبر صالحی در گفتگو با برنامه “صبح بخیر مصر” کانال اول تلویزیون مصر بر ضرورت تحکیم روابط مصر با ایران در همه زمینه ها تاکید کرد.

  وی ضمن تمجید از انقلاب مردمی در مصر افزود: مصر تمدن بزرگی را به دنیا و جامعه جهانی معرفی کرده است. مصر و ایران از مهمترین کشورهای منطقه خاورمیانه هستند.

  صالحی بیان کرد: هدف از از دیدار کنونی از مصر بررسی روابط دو جانبه میان دو کشور، بررسی بحرانهای منطقه در راس آنها بحران سوریه است.

  وزیر خارجه ایران گفت: کشورهای خاورمیانه خود می تواند امور خود را اداره کنند و نیازی به حمایت بیگانگان ندارند.کشورهای بیگانه حق دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه را ندارند.

  وی بیان کرد: نزدیکی میان قاهره و تهران به مفهوم در خطر قرار دادن منافع دیگران نیست و ما چنین قصدی نداریم و هر طرف دیدگاه خاص خود را دارد.

  صالحی ضمن قدردانی از محمد مرسی رئیس جمهوری مصر به خاطر طرح چهارجانبه شامل عربستان، مصر، ترکیه و  ایران درباره بحران سوریه گفت: حل بحران سوریه یکی از اولویتهای منطقه است.

  وی افزود: همه طرفهای دخیل در بحران سوریه باید در راستای حل بحران آن کشور در اسرع وقت تلاش کنند و مانع دخالت خارجی شوند زیرا بیگانگان در طول تاریخ هیچگاه خیرخواه منطقه نبوده اند.

  صالحی ضمن تمجید از نقش مصر در موضوع فلسطین و موضوع آشتی ملی میان فلسطینی ها ابراز امیدواری کرد که فلسطینی ها هر چه سریعتر به اراضی خود بازگردند.

  از سوی دیگر پایگاه الیوم السابع از نشست علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران با محمد کامل عمرو همتای مصری اش در وزارت خارجه مصر خبر داد.

  در همین راستا پایگاه روسیا الیوم از دیدار علی اکبر صالحی وزیر خارجه کشورمان با اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل متحد در سوریه و امکان ورود یک میانجی گر جدید از کشورهای اسلامی برای حل بحران سوریه خبر داد.

  منابع دیپلماتیک مصری همچنین از دیدار علی اکبر صالحی با نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب پشت درهای بسته در یکی از هتلهای بزرگ قاهره خبر دادند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.