• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » لغو شبانه حکم شهردار ری!
  کد خبر : 1698063

  لغو شبانه حکم شهردار ری!

  لغو شبانه حکم شهردار ری!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating: لغو شبانه حکم شهردار ری توسط دیوان عدالت ادرای، احتمال تاخیر در زمان افتتاح پروزه صدر – نیایش، افزایش 10 درصدی نرخ آرمهای طرح ترافیک و… از مهمترین اخبار شهری در این هفته بود. به گزارش ایران ویج  از  خبرنگارمهر، می توان انتخاب شهردار ری…

  لغو شبانه حکم شهردار ری!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating:

  لغو شبانه حکم شهردار ری توسط دیوان عدالت ادرای، احتمال تاخیر در زمان افتتاح پروزه صدر – نیایش، افزایش 10 درصدی نرخ آرمهای طرح ترافیک و… از مهمترین اخبار شهری در این هفته بود.

  به گزارش ایران ویج  از  خبرنگارمهر، می توان انتخاب شهردار ری از سوی استانداری و لغو شبانه حکم وی را توسط دیوان عدالت اداری مهم ترین رخداد شهری در این هفته دانست.

  شنبه 16 دی ماه ، سومین نامه شورایاران محلات ری به مقام معظم رهبری در خصوص جدایی ری از پایتخت منتشر شد.

  در بخشهایی از این نامه آمده بود: موضوع کهنه جدایی ری از تهران که از طرف مسئولان وزارت کشور و استانداری تهران جهت اختلاف بین مردم متدین شهرری مطرح شده سبب رنجش متدین، علما، نخبگان،جوانان، اصناف، ورزشکاران و دیگر اقشار ولایت مدار شهر ری شده است و مغایر با فرمایش آن امام عزیز در تاریخ 10آبانماه است که فرمودند ایجاداختلاف در این برهه از شرایط کشور که بیگانگان با انواع و اقسام تحریم ها و دسیسه ها درصدد اختلاف انگیزی بین مردم هستند گواه این موضوع است.

  همچنین در این روز مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره صحبتهای اخیر راجع‌ به بودجه شهرداری تهران گفت: این توهم که بودجه شهرداری زیاد بوده و نیاز پرداخت یارانه و کمکهای دیگر به آن نیست، اشتباه‌ است و حتی می‌توان‌ گفت بودجه شهرداری پایتخت در مقایسه با شهرهای دیگر کم‌ نیز هست.

  یکشنبه 17 دی ماه، سر انجام نام شهردار ری از سوی استاندار اعلام شد و حسین علی قلی زاده به عنوان شهردار ری مستقل معرفی شد. او سابقه شهرداری شهر نور، شهرداری منطقه 19 در زمان شهردار سابق تهران و شهردار گلستان را در سابقه کاری خود داشت .

  در این روز شورای شهر تهران با افزایش 10درصدی نرخ آرم طرح ترافیک سال 92 موافقت کرد.

  همچنین قیمت آرمهای روزانه دو نرخی شده و از ساعت 6:30 تا 10 صبح 15 هزار تومان و از ساعت 10 صبح به بعد به همان قیمت 11 هزار تومان فروخته می شود.

  دوشنبه 18 دی ماه، مجتبی شفیعی دبیر شورای عالی ترافیک با اشاره به اینکه افزایش قیمت آرم های طرح ترافیک با توجیه بازدارندگی واقعی نیست گفت: صدور این آرم های هزینه ای ندارد که با تورم اقتصادی قیمت آن بالا و پایین شود.

  وی با اشاره به اجرای برخی مصوبات شورای شهر تهران قبل ازتایید فرمانداری گفت: برخی مصوبات در حمل و نقل عمومی مانند افزایش قیمت های سالانه تاکسی، اتوبوس و مترو، تعیین شارژ تاکسی های خصوصی ونرخ مجوزه های طرح ترافیک قبل از تایید فرمانداری اجرا شده است و در این زمینه فرمانداری حتی در مهلت قانونی اعتراض کرده اما جلسه حل اختلاف نیز تشکیل نشده و مصوبه اجرایی شده است .

  در این روز حسن بیادی در واکنش به انتخاب شهردار ری توسط استاندار تهران گفت: این نوع تصمیمات به جز تشنج و نابسامانی اجتماعی پیامد دیگری به دنبال ندارد.

  همچنین اعضای شورای شهر تهران تصمبیم گرفتند جلسه علنی روز سه شنبه خود را در منطقه 20 (شهر ری) برگزار کنند .

  استانداری نیز که قرار بود در این روز مراسم معارفه شهردار جدید را برگزار کند. این جلسه را به روز دیگری انداخت.

  شهردار تهران نیز در این روز در حاشیه دیدار مردمی خود در مرکز 1888 در خصوص زمان افتتاح پروژه صدر – نیایش گفت: فروردین همه پروژه را با هم افتتاح می کنیم.

  او در پاسخ به سئوالی در خصوص آلودگی شهر تهران و حل معضل ترافیک که بارها بر قابل حل بودن آن تاکید شده است اظهار داشت: من صریح بگویم، وقتی کاری چند مسئول دارد یعنی بی صاحب است. حرف دیگری ندارم که بگویم.

  سه شنبه 19 دی ماه، در نسختین ساعات این روز شعبه 28 دیوان عدالت اداری حکم شهردار ری را متوقف کرد. این شکایت که توسط سه تن از اعضای شورا (علیرضا دبیر، مرتضی طلایی و حسن بیادی) به دادگاه ارائه شده بود طی یک جلسه 8 ساعته بررسی و منجر به لغو موقت حکم شهردار ری شد.

  رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا درباره لغو موقت حکم شهردار ری گفت: ساعت 2 نیمه شب حکم لغو موقت صادر شد و مسئولان استانداری در کمال دوستی این حکم را پذیرفتند.

  حسن بیادی نایب رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به زمزمه هایی که در خصوص جدایی تجریش نیز مطرح است گفت: جدایی مناطق تهران به صورت پروژه ای مطرح است و بعد از شهر ری سخن از جدایی شمیرانات است.

  حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران هم با بیان اینکه کم کردن فاصله شمال و جنوب پایتخت باید در عمل هم مشاهده شود، گفت: بودجه عمرانی پروژه های شمال پایتخت 10 تا 20 برابر جنوب است .

  چهارشنبه 20 دی ماه، مجلس هم وارد موضوع جدایی ری از پایتخت شد و طرحی دو فوریتی را به تصویب رساند که بر اساس هر تغییری در حریم شهر تهران بدون تصویب مجلس شورای اسلامی ممنوع است.

  همچنین در این روز اخباری در خصوص احتمال دیدار اعضای شورای شهربا رئیس جمهور در رابطه با جدایی ری از پایتخت مطرح شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.