• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » دولت در زمان انتخابات می‌خواهد مجلس را با بودجه سرگرم کند!
  کد خبر : 1698013

  دولت در زمان انتخابات می‌خواهد مجلس را با بودجه سرگرم کند!

  دولت در زمان انتخابات می‌خواهد مجلس را با بودجه سرگرم کند!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating: دولت دهم در آخرین سال فعالیتش هم از رویه پرهزینه‌ای که در تمام دو دوره اخیر در مورد تحویل لایحه بودجه در پیش گرفته بود، عدول نکرد و لایحه بودجه سال 92 را نیز دو موعد مقرر به مجلس…

  دولت در زمان انتخابات می‌خواهد مجلس را با بودجه سرگرم کند!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating:

  دولت دهم در آخرین سال فعالیتش هم از رویه پرهزینه‌ای که در تمام دو دوره اخیر در مورد تحویل لایحه بودجه در پیش گرفته بود، عدول نکرد و لایحه بودجه سال 92 را نیز دو موعد مقرر به مجلس تحویل نداد.

  این رویه نادرست همواره هزینه‌های فراوانی را به اقتصاد کشور تحمیل کرده است که پیامدهای آن به یک‌سال محدود نمی‌ماند و آثار سوء آن برای مدت‌ها باقی می‌ماند.
  دکتر علی لاریجانی در دیدار امروز خود با مردم گلپایگان بیان این‌که «تاخیر در ارائه بودجه، احتمال بودجه چند دوازدهم را زیاد می‌کند»، گفت: این به نفع کشور نیست؛ زیرا کشور در ماه‌های اول با برنامه روشنی از نظر بودجه جلو نمی‌رود.

  وی مشکلات کشاورزی و دامداری مردم منطقه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی باید پیگیری شده و از آن‌ها حمایت شود.

  رییس مجلس شورای اسلامی ایجاد زمینه اشتغال، افزایش مهاجرت و عدم توجه به ظرفیت‌های بخش کشاورزی و دامداری منطقه را از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم شهرستان گلپایگان و خوانسار عنوان کرد و گفت: باید در بسیاری از تصمیمات مسائل اصلاحی و ممانعت را به طور جد در دستور قرار داد، کمیسیون‌های مربوطه در مجلس نیز این موضوعات را پیگیری می‌کنند.

  جعفر قادری در مورد تاخیر بوجه امسال به خبرنگار تابناک گفت: با توجه به اینکه دولت تاخیر زیادی در ارائه بوجه به مجلس داشته به نظر نمی رسد که در فرصت باقی مانده تا آخر سال بوجه برسی شود و به تصویب شورای نگهبان برسد. پس بنابر این بوجه قطعا چند دوازدهمی خواهد شد، اما اینکه یک دوازدهم، دو دازدهم و یا بیشتر بستگی به این دارد که بوجه چه زمانی به مجلس بیاید.

  وی افزود اگر مجلس بتواند بخشهایی از این بودجه را قبل از تعویض سال انجام دهد ممکن است نسبت چند دوازدهمی کاهش پیدا کند واین هم بستگی به زمانی دارد که بوجه چه زمانی به مجلس تحویل شود و هر چقدر این زمان کمتر شود این نسبت هم کاهش پیدا خواهد کرد.

  عضو کمیسیون برنامه و بوجه مجلس در ادامه افزود: به نظر می‌رسد که در تحویل بوجه توسط دولت تعمدی در کار است و شاید استنباطشان این است که عملا مجلس با این کار فرصتی برای برسی نخواهد داشت و هر آنچه را که به مجلس ارائه دهد مورد تایید مجلس قرار می‌گیرد.

  همچنین این نماینده گفت: شاید هم این نگاه در دولت وجود داشته باشد که با این عمل در ایام ابتدای سال که زمان انتخابات و تحرکات انتخاباتی هست بتواند مجلس را به بوجه و مسائل اینچنینی مشغول کند و از طرف دیگر خودشان بتوانند با فراغ بال و آسوده کارهای انتخاباتی خود را دنبال کنند، در غیر این صورت ما اعتقاد داریم که دولت می‌تواند در چند روز بوجه را جمعبندی و تحویل مجلس دهد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.