• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » فرمان لغو امتيازات خاص صادر شد!
  کد خبر : 1697901

  فرمان لغو امتيازات خاص صادر شد!

  فرمان لغو امتيازات خاص صادر شد!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating: خبر کوتاه امروز به سخنان عبدالرضا مصری، نماینده کرمانشاه در مجلس مربوط است که جمهوری اسلامی نوشته، دیروز و در جریان بررسی طرح ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل گفته است: «یکی از مهمترین اهداف طراحان حذف همین افراد غیر موظف است که از…

  فرمان لغو امتيازات خاص صادر شد!Reviewed by Farnaz on Jan 10Rating:

  خبر کوتاه امروز به سخنان عبدالرضا مصری، نماینده کرمانشاه در مجلس مربوط است که جمهوری اسلامی نوشته، دیروز و در جریان بررسی طرح ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل گفته است: «یکی از مهمترین اهداف طراحان حذف همین افراد غیر موظف است که از منافع چند برابری برخوردار هستند. اگر مجلس بخواهد حاضرم پاداش‌های ۵۰ و ۱۰۰ میلیونی که این افراد دریافت کرده‌اند ر ا اعلام کنم. افرادی که لزوما کاردان و متخصص نیستند. چرا نباید معاون یک شرکت که از آنجا حقوق دریافت می‌کند به عنوان هیات مدیره باشد در حالی که بابت عضویت خود در هیات مدیریه حقوقی دریافت نمی‌کند و این بهتر است از اینکه فردی را از خارج از نهاد و یا موسسه وارد هیات مدیره کرد و باعث سرخوردگی کارمندان شویم. بسیاری از افراد غیر موظف درهیات مدیره هستند که در جلسات نیز شرکت نمی‌کنند و تنها با امضای صورت جلسه حق جلسه یک تا سه میلیونی دریافت می‌کنند».

   

  فرمان لغو امتيازات خاص

  برخی روزنامه‌های امروز، به اهمیت سیاست‌های کلی صنعت، کشاورزی و سیاست‌های کلی خودکفایی دفاعی و امنیتی که روز گذشته توسط رهبر انقلاب ابلاغ شده است، توجه جدی کرده‌اند.

  دنیای اقتصاد با تیتر «فرمان لغو امتیازات خاص» نوشته است: «رهبر معظم انقلاب، پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی نظام در سه حوزه «صنعت» «کشاورزی» و «خودکفایی دفاعی و امنیتی» را تصویب و ابلاغ کردند؛ بر این اساس «افزایش سهم بخش صنعت در تولید داخلی و افزایش ارزش افزوده بخش صنعت» با دستیابی به رشد مطلوب سرمایه گذاری صنعتی، انتخاب فرآیندهای صنعتی دانش محور و ارتقای منزلت کار، تلاش و کارآفرینی و «افزایش توان رقابت پذیری صنعت ملی» براساس گسترش مالکیت و مدیریت بخش غیردولتی، رعایت اندازه اقتصادی بنگاه‌ها و لغو امتیازات خاص و انحصارات غیرضرور از جمله سیاست‌های کلی بخش صنعت است. در بخش کشاورزی نیز ۹ سیاست کلی ابلاغ شده است که «تخصیص یارانه هدفمند به بخش کشاورزی در جهت تحقق خودکفایی، حمایت از ساخت زیربنا‌ها، مراعات معیارهای زیست محیطی، قابلیت انعطاف در شرایط محیطی مختلف و ارتقای قدرت رقابت در بازارهای داخلی و بین‌المللی» از جمله آن‌ها است».

  روزنامه اطلاعات نیز در صفحه نخست خود از بین سیاست‌های کلی دفاعی و امنیتی این نکات را مهمتر دانسته است: «بر اساس سیاست‌های جدید، تامین نیازهای دفاعی و امنیتی از خارج از کشور ممنوع است مگر در حد ضرورت و حتی الامکان با رعایت ملاحظات؛ با اولویت انتقال فناوری، تامین آموزش و پشتیبانی و تامین از منابع متنوع» و «برقراری ارتباط و همکاری با دیگر کشور‌ها در زمینه‌های علمی، تولیدی و تجاری کالا‌ها و خدمات دفاعی و امنیتی برای دستیابی به اهداف سیاست‌های کلی خودکفایی دفاعی و امنیتی».

  خبرهای تازه و مهم از انتخابات

  با نزدیک‌تر شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، موضع‌گیری‌های جدی‌تر انتخاباتی مورد توجه نامزدهای احتمالی و رسانه‌ها قرار گرفته است.

  در حالی که سکوت مشایی در مورد احتمال شرکت وی در انتخابات مورد توجه چند روزنامه قرار گرفته، زیباکلام در آرمان چرایی مخالفت‌های عده‌ای از اصولگرایان با مشایی را غیر قابل توضیح دانسته است.

  ابتکار نیز در مطلبی در مورد تحرکات انتخاباتی اصلاح‌طلبان نوشته است: «در آخرین جلسه از اتاق فکر که با حضور اکثریت اعضا برگزار شده، سید محمد خاتمی ۵ راهبرد ممکن برای اصلاح طلبان را ۱) حضور حداکثری اصلاح طلبان با کاندیدای واحد و رای آور ۲) حضور متوسط اصلاح طلبان با حمایت از کاندیدایی که بتواند از فیل‌تر شورای نگهبان عبور کنند ۳) عدم کاندیداتوری اصلاح طلبان اما حضور در انتخابات ۴) حمایت از کاندیدای اصولگرای نزدیک به اصلاح طلبان و ۵) تحریم انتخابات، برشمرده است. گزینه آخر از سوی خاتمی رد شده و تاکید کرده که اعتقادی به تحریم انتخابات ندارد و خود وی قطعا در انتخابات آتی به عنوان یک رای دهنده مانند انتخابات مجلس شرکت خواهد کرد. همچنین اکثر اعضا حمایت از کاندیدای اصولگرا را نپذیرفته‌اند».

  معتادان هم برای خودشان پاریس دارند

  روزنامه سیاست روز در گزارشی به سراغ معتادان عودلاجان از محله‌های قدیمی تهران رفته است. فاطمه علی‌اصغر در مقدمه گزارش خود نوشته است: «بوی سوختن ماده‌ای لزج هر تازه‌واردی را گیج می‌کند. در پیچ و خم دالان، کنار گُله گُله بوته‌های آتش سایه‌هایی کج و معوج تکان تکان می‌خورند. صداهای خفه و ناله‌های بی‌مفهوم دلهره به جان هر غریبه‌ای می‌اندازد. اینجا عودلاجان است.‌‌ همان محله‌ای که قرار بود شهر موزه‌ای شود، مثل شهر موزه‌های پاریس اما به همت مسئولان، شهر رویایی معتادان شد. معتادانی که می‌توانند با هیمه‌های آتش، سرنگ و بنگ افیون زیر سقف‌های تازه مرمت شده زمستان ٩١ را هم تاب بیاورند.

  کاسب‌های بازار ماجراهای عجیب و غریبی از شب‌های محله عودلاجان می‌گویند. از دزدی‌های‌گاه بی‌گاه. از جنازه‌هایی که یکهو پایشان به آن گیر می‌کند. در شب‌های عودلاجان چه می‌گذرد؟ این گزارش واقعی از یک روز زمستانی در گرگ و میش هوا، پیش از برآمدن کامل خورشید از این محله قدیمی تا برآمدن صبح سپیده است».

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.