• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » در حاشیه تشدید برخورد با اراذل و اوباش / چهره واقعی اشرار را ببینید
  کد خبر : 1696956

  در حاشیه تشدید برخورد با اراذل و اوباش / چهره واقعی اشرار را ببینید

  در حاشیه تشدید برخورد با اراذل و اوباش / چهره واقعی اشرار را ببینید Reviewed by Aryan on Jan 10Rating:  عصر ایران نوشت : دیدن تصویر جوانانی که با حالی نزار و دستانی در بند ، تحت سیطره پلیس های نقابدار ، در وسط شهر با عنوان اراذل و اوباش گردانده می شوند ، در نگاه…

  در حاشیه تشدید برخورد با اراذل و اوباش / چهره واقعی اشرار را ببینید Reviewed by Aryan on Jan 10Rating:

   عصر ایران نوشت : دیدن تصویر جوانانی که با حالی نزار و دستانی در بند ، تحت سیطره پلیس های نقابدار ، در وسط شهر با عنوان اراذل و اوباش گردانده می شوند ، در نگاه نخست ، حسی ار ترحم را نسبت به این موجودات مظلوم(!) بر می انگیزد: چرا با این ها ، چنین رفتار می شود؟!

  این نگاه ، البته از منظر عواطف انسانی قابل درک است اما این ، همه “تصویر” نیست ؛ مردم فقط “صحنه های نهایی” را می بینند که فردی چون موش آب کشیده در دادگاه بر خود می لرزد و طلب بخشش می کند یا کسی که از خودروی پلیس پیاده و توسط مأموران به سمت چوبه دار برده می شود و دقایقی بعد جان می سپارد. 
  دیدن این صحنه ها حتماً رقت انگیز است و می تواند همدردی ناظران باوجدان را برانگیزد.

  اراذل و اوباش

  اما اگر این فیلم و صحنه ها به عقب کشیده شوند ، حس ترحم نسبت به این افراد ، تبدیل به تنفری عمیق و آمیخته با ترس و نگرانی می شود ؛ به نمونه های زیر دقت کنید:

  – مسافر بودم و قصد داشتم تا با هواپیما به شهر تبریز بروم که در میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پراید با چهار سرنشین شدم که در بین راه متوجه شدم چهار سرنشین پراید، زورگیر هستند.

  سرنشینان پراید مرا مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و همزمان اقدام به سرقت مبلغ 5 میلیون تومان وجه نقد، دو عدد گوشی تلفن همراه و دیگر مدارک شناسایی همراهم کردند؛ آنها حتی به بلیط هواپیما نیز رحم نکرده و آنرا بازپس نداند؛ به آنها التماس کردم که پول هایم را بردارند اما حداقل اجازه دهند تا من بتوانم خود را به پرواز برسانم و به آنها نیز گفتم که مادرم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است و هر لحظه امکان دارد که از دنیا برود اما آنها بدون توجه به خواهش و التماس هایم، مرا به جاده قدیم برده و در حالیکه در طی این مدت، همین آقا (بهروز ) با یک انبردست پوست گردنم را می کشید اقدام به بستن دست و دهانم با یک چسب پهن کرده و نهایتا مرا در مکانی خلوت در جاده قدیم کرج از ماشین پیاده و متواری شدند.

  اراذل و اوباش

  – نمی دانستم که آنها از بانک به دنبالم هستند. وقتی داخل کوچه پیچیدم ، ناگهان بر سرم ریختند و در حالی که تیزی قمه را زیر گلویم حس می کردم ، همه پول هایم را بردند و من ماندم و گلویی که ردی از قمه بر آن مانده بود.

  – دست و پایمان را بستند و به جایی دورتر از جاده بردند و در برابر چشمان من و کودک 4 ساله ام به همسرم تجاوز کردند و سپس با ماشینم فرار کردند.

  – برای چندمین بار به مغازه ام آمد و بعد از برداشتن کلی خرت و پرت و نوشیدن یک بطری نوشابه ، به حال مسخره گفت:”اینم بزن به حساب.” عصبانی شدم و گفتم: دیگه مغازه من نیا مفت خور! به سمتم آمد ، با کله اش بر روی دماغم کوبید و فردایش وانتم را با دوستانش درب و داغان کرد و پیام فرستاد: ما هر وقت عشقمان کشید می آییم و هر چه خواستیم می بریم.

  – زن در حالی که گریه می کرد گفت:…ناگهان دست و دهان مرا بستند و پس از سرقت طلاهايم، نقاط مختلف بدنم را با چاقو داغ کردند. آنان سپس با قيچي موهايم را بريدند و از اعمال وحشيانه خودشان هم فيلم گرفتند. پس از آن مرد جوان مرا تهديد کرد که بايد مبلغ ۱۲ ميليون تومان پول برايشان جور کنم وگر نه فيلم مرا پخش خواهند کرد. آنان تلفن همراه مرا نيز گرفتند تا نتوانم با جايي تماس بگيرم.

  – زن در حالی که اشک می ریخت ، التماس می کرد: مرا بی حیثیت نکنید ، من شوهر دارم ؛ ولی آنها بر صورت زن بی نوا سیلی می زدند و در حالی که می خندیدند ، نعره می کشیدند: خفه شو و هر کاری که می گوییم انجام بده…!

  اراذل و اوباش

  – پشت چراغ قرمز ایستاده بودم که ناگهان یک نفر از در شاگرد ، وارد ماشین شد و در حالی که با کلتی به سمتم نشانه رفته بود ، فریاد زد: یا پیاده می شی یا شلیک می کنم ، خواستم مقاومت کنم که با دسته کلت بر سرم کوبید و در حالی که خون از سر رویم جاری بود ، مرا بیرون انداخت و با ماشینم در رفت.

  این ها ، تنها بخشی از « آن صحنه های قبلی » است که دیده نمی شود و الّا اگر مانند فیلم اخیر زورگیری که در فضای مجازی پخش شد ، مردم در جریان جزئیات توحش این افراد قرار بگیرند ، دیگر از آن ترحم صحنه پایانی خبری نخواهد بود ، به ویژه آن که وجود این افراد ، باعث این نگرانی دائمی است که اگر امروز ، دیگری ، گرفتار این اشرار شده ، فردا ممکن است خود ما یا هر یک از اعضای خانواده ما گیر این “افراد بی رحم” بیفتیم و حتی جان خود را از دست بدهیم.

  رویکردی که اخیراً در مجموعه پلیس و دستگاه قضایی در “تشدید برخورد” با این افراد و “تسریع محاکمه” آنها اتخاذ شده است ، از آن رو قابل تقدیر است که هزینه تعرض اشرار به مردم را بالا می برد و درس عبرتی برای دیگران می شود تا در راهی که نهایتش خواری و پشیمانی است قدم نگذارند.
  البته شاید گفته شود که این ها ، معلول هستند و باید با علت ها مقابله کرد. این سخن ، بغایت حکیمانه و خردمندانه است ، اما مبارزه با علت ها ، نافی برخورد با معلول ها نیست و هیچ کس این نسخه را تجویز نمی کند که تا رسیدن اوضاع اقتصادی ، اجتماعی و اخلاقی جامعه به وضع ایده آل ، با کسانی که شهر و خانه مردم را با قمه و قدّاره ناامن می کنند ، برخورد نشود.

  فقط در این میان ، یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن این که برخورد قاطع با اشرار و زورگیران ،تب تندی نباشد که زود سردی شود. انتظار مردم ، “برخورد مستمر” با آنهاست نه این که هر از گاهی جوّی ایجاد شود ، طرحی درگیرد و چند نفری دستگیر شوند و سپس اراذل و اوباش بمانند و مردم بی دفاع ، چه آن که برخورد ، هر چقدر هم که قاطع باشد ، اگر استمرار نداشته باشد ، کارایی اش را از دست می دهد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۸)  • سید رضا سید حسینی

   برخورد عالیه به شرط اینکه نمایشی نباشه و همیشه ادامه داشته باشه دستتون درد نکنه
   یه حالی هم به مفسدین اقتصادی بدین بد نیست کار اونها از اینها بدتره

  • آرش

   دستشون درد نکنه بابت تامین امنیت مردم، هیچکسی هم نمیگه کارشون بد هست اما مورد تعجب بر انگیز اینه که چرا این مدل کارها رو نزدیک انتخابات انجام میدن …!

  • javad

   با احترام به تمام دوستان نوع دوست و مهربان، ولی با توجه به اینکه من در کلانتری خدمت سربازیم رو گذروندم ،و با بعضی از این دوستان ارازل و اوباش از نزدیک برخورد داشتم،هیچ حس ترحمی نسبت به این افراد ندارم
   به قول سعدی:
   در برابر چو گوسفند سلیم// در قفا همچو گرگ مردم خوار

  • سالم

   سلام
   از قدیم گفته اند : جلو ضرر را از کجا که بگیری خیر است . قدم های مثبتی که بر داشته می شود را نباید با دیده منفی نگریست بلکه باید دید واقعا این قدمهای مثبت ادامه دار خواهد بود تا مارا از شر اشرار محفوظ نگه دارند؟ مادر خیابان احساس نا امنی نکنیم . اقدام خداپسندانه ای که ما باید قدر دان آن باشیم.

  • ali

   بسیار کار خوبی میکنید.
   بابا بگذارید مردم احساس امنیت کنن.
   مگه شهر هرته که هر کی از راه برسه قمه بکشه.
   آفرین به این حرکت خوب و پسنده نیروی محترم انتظامی

   دست توانای تک تکتان را ما ملت میبوسیم.

  • khazra

   همیشه باید دو روی سکه رو دید. در اینکه این گروه باعث رعب و وحشت و بی آبرو شدن و …. هستند شکی نیست. اما واقعا همه اینا تقصیر خودشون؟؟؟ درست آدما حق انتخاب دارند و بودند بسیار کسانی که در اوج فقر و نداری به بالاترین درجات علمی و عرفانی رسیدند. اما ظرفیت همه ای آدما که یکی نیست. اگه درون یه جامعه نه عدالت الهی که فقط به دست اولیای خداوند برقرار می شه اما عدالت نسبی برقرار باشه مطمئناً تعداد این افراد انگشت شمار خواهد شد. این هم فقط کار دولت و حکومت نیست. همت همه ای مردم یک جامعه رو نیاز داره. درد جامعه ما اینه که همه بی تفاوت شدیم. نسبت به همه چی و فقط سعی داریم خودمون رو به هر شکلی شده بالاتر بکشیم . مهم نیست به سر زیر دستیمون چی میاد. ما واسه اینکه همیشه دیگری رو مقصر بدیم بدون اینکه مسائل رو از درون بشکافیم و عمقش رو برسی کنیم فقط پوسته رویی رو برمی داریم و یه مدت افتخار می کنیم که کاری انجام دادیم. کم نیست از این دسته مسائل توی جامعه از بحث حجاب و عفاف و برخورداش تا پول شویی و ضعف های اقتصادی و همین موضوع مورد بحث. 🙁

  • .

   حق دارید زورتون به چنتا آدم بدبخت مفلوک میرسه که کاه ندارن بخورن اگه واقعا صلاح مملکت رو میخواهید و راست میگی دزدای میلیاردی رو بگیرید وبا پولهای این مردم بدبخت براشون اشتغال زایی کنید……….متاسفم واسه شما رسانه های پاچه خوار

  • امیرحسین

   1سوال:
   اگرکسی تواین جمع اراذل, بیگناه بود چطور می خوان آبروی ریخته شدشو به اون برگردونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   (باشما کارکنان ایران ویج هم هستما!)

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.