• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » آمریکا به زندانیان ابوغریب غرامت می دهد!
  کد خبر : 1696208

  آمریکا به زندانیان ابوغریب غرامت می دهد!

  آمریکا به زندانیان ابوغریب غرامت می دهد!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating: یک شرکت آمریکایی به پرداخت غرامت به زندانیان ابوغریب محکوم شد. به گزارش ایران ویج از عصر ایران به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، شرکت ال-3 دارای قرارداد با وزارت دفاع آمریکا از پرداخت غرامت 5 میلیون و 300 هزار دلار به 71…

  آمریکا به زندانیان ابوغریب غرامت می دهد!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating:

  یک شرکت آمریکایی به پرداخت غرامت به زندانیان ابوغریب محکوم شد.

  به گزارش ایران ویج از عصر ایران به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، شرکت ال-3 دارای قرارداد با وزارت دفاع آمریکا از پرداخت غرامت 5 میلیون و 300 هزار دلار به 71 زندانی ابوغریب خبر داد.

  این شهروندان عراقی هنگامی که در زندان ابوغریب بغداد، تحت مدیریت آمریکا زندانی بودند  به شدت شکنجه شدند.

  این برای نخستین بار است که یکی از شرکت های طرف قرارداد وزارت دفاع آمریکا به زندانیان عراقی بابت شکنجه، غرامت پرداخت می کند.

  قبل از این بریتانیا هم تصمیم گرفته بود به شماری از شهروندان عراقی آسیب دیده از برخی از اقدامات نظامیان این کشور، غرامت پرداخت کند.

  دادگاهی در شهر “گرینبلت” در ایالت مریلند آمریکا شکایت شماری از زندانیان عراقی را علیه شرکت امنیتی ال -3 پیگیری کرده بود. شکایت کنندگان گفته بودند هنگام حضور در زندان ابوغریب بغداد، تحت شکنجه و بدرفتاری کارکنان شرکت امنیتی ال -3 قرار گرفته بودند.
   
  بر اساس اسناد دادگاه آمریکایی، شرکت ال – 3 در اکتبر 2013 مدارک تسویه حساب را به کمیته مدارک مالی و بورس آمریکا ارائه می دهد.

  این اقدام اولین پیروزی زندانیان عراقی در گرفتن غرامت از شرکت های طرف قرارداد با وزارت دفاع آمریکا به شمار می رود.

  زندانیان سابق عراقی اعلام کرده اند در زندان ابوغریب و دیگر زندان های آمریکا در عراق تحت شکنجه هایی چون اعدام های توهمی و ضرب و شتم شدید قرار گرفته بودند.

  براساس تحقیق نظامی که در سال 2004 انجام شد حدود 44 مورد بدرفتاری با بازداشت شدگان زندان ابوغریب به ثبت رسیده است.

  پیش بینی می شود شرکت ” سی ای سی آی ” یکی دیگر از شرکت های طرف قرارداد با وزارت دفاع آمریکا نیز به زودی به دلیل چنین موضوعی محاکمه شود.

  زندان ابوغریب در 32 کیلومتری غرب بغداد قرار دارد. این زندان قبل از سقوط صدام در سال 2003 در اختیار رژیم بعثی عراق قرار داشت و به دلیل شکنجه و اعدام مخالفان، مشهور بود اما پس از سقوط حکومت صدام، این زندان در اختیار آمریکا قرار گرفت و گزارش هایی در مورد شکنجه زندانیان توسط نظامیان آمریکایی منتشر شد.

  انتشار تصاویری از شکنجه و بدرفتاری نظامیان آمریکایی با زندانیان ابوغریب، رسوایی بزرگی برای آمریکا به دنبال داشت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.