• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » آقای رئیس جمهور! تا کی سیاه پوش عزیزانمان باشیم؟!
  کد خبر : 1695979

  آقای رئیس جمهور! تا کی سیاه پوش عزیزانمان باشیم؟!

  آقای رئیس جمهور! تا کی سیاه پوش عزیزانمان باشیم؟!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating: «تا چه زمانی باید سیاه پوش از دست دادن عزیزانمان در جاده‌های مرگ استان باشیم؟ نفت بلای سیاه خوزستان است و به تعهدات خود در قبال استان محروم ما عمل نمی‌کند!» به گزارش ایران ویج  از «تابناک»، سید شریف حسینی، نماینده…

  آقای رئیس جمهور! تا کی سیاه پوش عزیزانمان باشیم؟!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating:

  «تا چه زمانی باید سیاه پوش از دست دادن عزیزانمان در جاده‌های مرگ استان باشیم؟ نفت بلای سیاه خوزستان است و به تعهدات خود در قبال استان محروم ما عمل نمی‌کند!»

  به گزارش ایران ویج  از «تابناک»، سید شریف حسینی، نماینده اهواز امروز در نطق پیش از دستور خود گفت: دشمن تمام ابزارهای مبارزه با تفکر جمهوری اسلامی را امتحان کرده است و اینک حملات خود را به سوی اقتصاد که آخرین ابزار است روانه ساخته، تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری تنها راه حل مشکل کنونی است، القای تفکر اقتصاد مقاومتی به مدیران ارشد اقتصادی، آن‌ها را از غفلت رهانیده و باعث ثبات و ایجاد امنیت اقتصادی و عدم تزلزل خواهد شد.

  وی افزود: خوزستان؛ طلایه دار شرافت و پرچمدار عزت ایران اسلامی، سرزمین اسطوره‌های جاویدان، بیرق همیشه در اهتزاز و خاستگاه سربازان جان برکف ولایت است.‌‌ همان خوزستانی که دز، کرخه و کارون در آنجاریند ولی مردمش آب آشامیدنی ندارند.

  نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداوم انتقال آب کارون با توجه به افت شدید کیفیت آب در منطقه، افزود: آقای رئیس جمهور! چرا پروژه انتقال آب کارون متوقف نمی‌شود؟ دلیل افزایش قیمت آب بی‌کیفیت اهواز چیست؟ آیا شما حاضرید تنها یک جرعه از آب آشامیدنی اهواز را بنوشید؟ آقای رئیس جمهور! وزیران شما حاضرند در مناطقی چون کوت عبدا…، ملاشیه، کوی علوی، زرگان، زویه بروال، کوی آل صافی، حصیرآباد، سیاحی، کوی رمضان، کانتکس، شکاره، سویسه، منبع آب و صد‌ها نقطه محروم دیگر حتی برای لحظه‌ای زندگی کنند؟ آیا نباید عرق شرم از رخسارمان بابت محرومیت این مناطق بچکد؟

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آقای رئیس جمهور! نرخ واقعی بیکاری در استان خوزستان چقدر است؟ آمارهایی که از خوزستان به شما اعلام می‌شود واقعیت ندارد؟ چرا با داشتن این همه بیکار، غیربومی‌ها را بر بومی‌ها ترجیح می‌دهند؟ چه میزان از وعده‌های شما در بخش اشتغال محقق شده است؟ آیا فرزندان مسئولین درد بیکاری و بی‌پولی را لمس کرده‌اند؟ آیا کسی بدون داشتن پارتی استخدام می‌شود؟ آیا می‌دانید مشکل کارگران لوله سازی، تصفیه شکر اهواز، فارسیت، کاغذ پارس و نیشکر هفت تپه و قند دزفول همچنان حل نشده است؟ تبعیض و بی‌عدالتی در تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به چه دلیل است؟ امنیت شغلی در سفره‌های معیشتی کارگران خوزستانی وجود ندارد!

  این نماینده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت نامطلوب راه‌های استان گفت: آقای رئیس جمهور! تا چه زمانی باید سیاه پوش از دست دادن عزیزانمان در جاده‌های مرگ استان باشیم؟ نفت بلای سیاه خوزستان است و به تعهدات خود در قبال استان محروم ما عمل نمی‌کند! چرا طرح هشتصد هزارهکتاری مقام معظم رهبری با جدیت پیگیری نمی‌شود و پس از ۱۷ سال همچنان بلاتکلیف است؟ برخورد تحقیرآمیز بانک‌ها، کمبود نهاده‌های کشاورزی و آب بهای سنگین وزارت نیرو؛ کمر کشاورزان خوزستانی را شکسته است!

  وی افزود: آقای رئیس جمهور! عدم احساس امنیت تا کی باید شهروندان خوزستانی را آزار دهد؟ سرنوشت پرونده معروف به سید‌ها با وجود هزاران شاکی چه شد؟ وعده شما برای حل این مشکل چه زمانی تحقق می‌یابد؟ انتخاب مدیران نالایق، مدیران غیربومی و مدیران فسیل شده بی‌تحرک مشکل اصلی خوزستان است. مگر قرار نبود در انتصاب‌ها هیچ منعی جز تعهد و تخصص برای انتخاب مدیران وجود نداشته باشد؟ قومیت گرایی ناآگاهانه فرصت‌ها را به تهدید تبدیل خواهد کرد!

  شریف حسینی در ادامه با عجولانه خواندن برخی تغییرات در تقسیمات کشوری در استان خوزستان افزود: آقای رئیس جمهور! پس از گذشت دو سال از شهرستان شدن بخش باوی چه امکاناتی به شهرهای ویس، ملاثانی و شیبان افزوده شده است؟ منطقه ۲۰ هزار نفری عین دو در کجای نقشه کشور است؟ متاسفانه در اقدامی عجولانه، غیرکار‌شناسی وغیرتخصصی، منطقه کوت عبدا… به شهرستان تبدیل شده است. این عمل، مطالبه و خواست مردم کوت عبدا… نیست.

  نماینده مردم اهواز افزود: تاکی می‌خواهیم شخص را عین قانون و خواست شخصی را برابر با مطالبه عمومی بپنداریم؟ آقای استاندار؛ سیاست در مقابل صداقت مردم، نامش خدمت نیست! امیدوارم هیچگاه شاهد قربانی شدن مصالح نظام پای انگیزه‌های سیاسی نباشیم.

  وی تاکید کرد: حمیدیه دژ تسخیرناپذیر عزت و شرف، خواستگاه شهادت و ایثار، بدون بیمارستان و حداقل پوشش مناسب درمانی، بدون حداقل امکانات رفاهی و معیشتی، در کنار کرخه تشنه و در کنار خاک حاصلخیز جوانانش بیکارند؛ انتظار این است با شهرستان شدنش مشکلاتش به فراموشی سپرده نشوند.

  این نماینده در انتها گفت: گرچه امروز مردم خوزستان دستشان خالی و دلشان خون است، اما دامان ایمانشان از حبّ ولایت لبریز؛ اینک مائیم و انقلاب اسلامی که یادگار امام راحل است. مائیم و رهبری که در خلوص، درایت و شجاعت خلف صالح است. مائیم و نسلی نوپا که هم آماج فتنه هاست و هم ذخیره انقلاب. پس به جای مجادلات بی‌حاصل سیاسی، کلیدواژه سحرآمیز خدمت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.