• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » پرداخت‌های دولت برای نمایندگان نگرانی ایجاد کرده است!
  کد خبر : 1695916

  پرداخت‌های دولت برای نمایندگان نگرانی ایجاد کرده است!

  پرداخت‌های دولت برای نمایندگان نگرانی ایجاد کرده است!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating: سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم قم به مناسبت سالگرد قیام ۱۹ دی، با رهنمودهای مهمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده همراه بود که بازتاب گسترده‌ای هم در روزنامه‌های صبح امروز داشت. به گزارش «تابناک»، نگاهی به صفحات نخست روزنامه‌های صبح امروز، نشان…

  پرداخت‌های دولت برای نمایندگان نگرانی ایجاد کرده است!Reviewed by Farnaz on Jan 9Rating:

  سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم قم به مناسبت سالگرد قیام ۱۹ دی، با رهنمودهای مهمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده همراه بود که بازتاب گسترده‌ای هم در روزنامه‌های صبح امروز داشت.

  به گزارش «تابناک»، نگاهی به صفحات نخست روزنامه‌های صبح امروز، نشان می‌دهد که فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره انتخابات، سهم بیشتری از دیگر موضوعات را در روزنامه‌های صبح امروز از آن خود کرده است.

  همچنین تأکید ایشان بر لزوم هشیاری و پرهیز از پر کردن جدول دشمن و همچنین تأکید بر آزاد بودن انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی، مهم‌ترین فرازهای سخنان ایشان بود که روزنامه‌های صبح امروز به آن پرداختند.

  نگاهی به تیترهای روزنامه‌های صبح امروز در این زمینه، می‌تواند این موضوع را به گونه بهتری به نمایش بگذارد:

  «تمرکز دولت بر انتخابات خرداد ۹۲» روزنامه خورشید،
  «هشدار رهبر انقلاب نسبت به القای عدم سلامت انتخابات» روزنامه ابتکار،
  «آزاد نبودن انتخابات کمک به دشمن است» روزنامه ایران،
  «عده‌ای با القای شفاف نبودن انتخابات جدول دشمن را پر می‌کنند» روزنامه کیهان،
  «اصرار دارم انتخابات باید با امانتداری انجام شود» روزنامه شرق،
  «هشدار‌ها و توصیه‌های انتخاباتی رهبری» روزنامه اعتماد
  و «کدام انتخابات ما آزاد نبوده که دائما می‌گویید انتخابات آزاد؟» در روزنامه جوان
  تنها بخشی از تیترهای امروز روزنامه‌هاست که به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم پرداخته‌اند.

  هفته‌نامه یالثارات هم که جدید‌ترین شماره‌اش امروز منتشر شده، هرچند در صفحه نخست خود به سخنان رهبری نپرداخته، در کنار تصویر هاشمی رفسنجانی، موسوی خوئینی‌ها، خاتمی و احمدی‌نژاد از تیتر «چه کسانی انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند؟» بهره برده است.

  عسکراولادی همچنان پاسخ می‌دهد
   
  سخنان حبیب‌الله عسکراولادی درباره مهدی کروبی و میر حسین موسوی همچنان برایش حاشیه ساز شده است و در محافل گوناگون در این باره، بحث‌ها و سخنانی مطرح می‌شود.

  تیتر یک هفته‌نامه پرتو که امروز منتشر شده، نامه قاسم روانبخش، دبیر سیاسی این هفته‌نامه به این پیر اصولگراست که در آن اشاره شده: «سوابق جنابعالی در قبل از انقلاب و تحمل زندان‌های طولانی و شکنجه‌های طاقت فرسا گواه بر این مدعاست. ولی حتما قبول دارید که ممکن است بزرگان نیز دچار اشتباه شوند و به دلایلی مواضعی از سر خطا اتخاذ کنند».

  و سپس با اشاره به سخنان هاشمی رفسنجانی در محافل گوناگون، آن را شاهد مثالی برای به خطا رفتن حبیب‌الله عسکراولادی دانسته است؛ اما عسکراولادی روز گذشته سخنانی گفت که در روزنامه‌های آرمان و ابتکار بازتاب داشت.

  ابتکار در گزارشی با نام «ترسی ندارم» نوشت: «حبیب الله عسکراولادی اگرچه در میان اصولگرایان جایگاه خاصی دارد و دبیرکلی جبهه پیروان خط امام و رهبری را برعهده دارد و رهبری معنوی یک حزب باسابقه این اردوگاه را نیز در کارنامه خود دارد و هنگام رسیدگی به برخی اختلافات در زمان انتخابات و موارد دیگر، مرجع مهمی برای افراد و گروه‌های اصولگرا بوده است، اما سخنان اخیر وی درباره موسوی و کروبی چندان مورد رضایت دوستان اصولگرای او قرار نگرفته است. وی که در چند هفته گذشته چندین بار گفته است که «موسوی و کروبی مسئولین سابق این نظام هستند وفتنه گر نیستند» و البته بر این نظر خود پافشاری نیز کرده است، انتقادات بسیاری را متوجه خود کرده است. این دوستان اصولگرای عسکراولادی ضمن اذعان به جایگاه و موقعیت وی اما معتقدند که وی در این باره اشتباه کرده است. این پیر اصولگرا تا کنون از حرف خود کوتاه نیامده است و روز گذشته ضمن تکرار این سخنان جنجال برانگیز (در اردوگاه اصولگرایی) با پاسخ به منتقدان این روزهای خود بر این سخنان تاکید دوباره کرده و گفته است که این سخنان وی در قالب احزاب اصولگرا گفته نشده است. وی روز گذشته با بیان اینکه «در مواضع اخیر خود درباره موسوی و کروبی از شخصیت حقیقی خود استفاده کرده‌ام»، گفت: این موضع من، موضع حزب موتلفه یا شورای مرکزی آن نیست».
   
  دولت زیر ذره بین، از سهام عدالت تا بودجه

  از آنجایی که دولت در انجام کارهای غافلگیر کننده، سابقه قابل قبولی دارد، روزنامه‌ها با زیر ذره بین بردن حرکات احتمالی آن، سعی در پیش بینی آینده رخدادهای پیش روی دارند.

  روزنامه تهران امروز، گزارشی با نام «اهداف پنهان فعال‌سازی سهام عدالت» منتشر کرده که در آن می‌خوانیم: «آن گونه که برخی مقامات دولت اعلام کرده‌اند امکان خرید و فروش سهام عدالت تا پایان سال فراهم خواهد شد و دارندگان چنین سهامی در صورت تمایل اجازه فروش سهام خود را خواهند داشت. این در حالی است که تعدادی از نمایندگان مجلس چنین اقدامی را یکی دیگر از برنامه‌های انتخاباتی دولت می‌دانند و استدلال می‌کنند که هنگام توزیع سهام عدالت اعلام شد که دارندگان آن تا ۱۰ سال اجازه خرید و فروش سهام عدالت را ندارند. البته در ابتدای سال ۱۳۸۸ هم توزیع سود سهام عدالت با اعتراض تعدادی از نمایندگان مواجه شد. حتی کار به تحقیق و تفحص مجلس از سهام عدالت هم کشید. گزارش نهایی مجلس حاکی از آن بود که دولت با اهداف انتخاباتی سود سهام عدالت را تنها یک‌بار آن هم کمی قبل از انتخابات توزیع کرده و طی چهار سال گذشته دیگر از سهام عدالت خبری نبود و حال با نزدیک شدن به ایام انتخابات بار دیگر موتور سهام عدالت روشن شده است. با این حال دولت تمام این اتهامات را رد کرده و می‌گوید ارزش سهام عدالت از یک به سه میلیون تومان افزایش پیدا کرده است».
   
  روزنامه بهار هم گزارش یک خود را به جستجوی دیوان محاسبات مجلس در خصوص بودجه‌های بلاعوض اختصاص داده و با اشاره به «نگرانی از کمک‌های انتخاباتی دولت» می‌نویسد: «صحبت از حسابرسی که به میان می‌آید بوی تخلف هم بلند می‌شود، آن هم اگر بحث بر سر پرداخت پول‌های بی‌بازگشت باشد. اسکناس‌هایی که دولت در قالب کمک‌های بلاعوض به نهاد‌ها و افرادی می‌دهد که فعالیت‌هایشان را مورد تایید می‌داند. دیوان محاسبات، بازوی نظارتی مجلس که نحوه مصرف کل بودجه کشور را تحت نظر دارد خبر داده دنبال این است تا نحوه مصرف «ردیف‌های مربوط به کمک‌های بلاعوض دولت به موسسات و سازمان‌های عام‌المنفعه» را به صورت ویژه حسابرسی کند. ناصر موسوی‌لارکانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با «بهار» گفت: دولت پرداخت‌هایی را به افراد یا موسساتی داشته که این‌ها تنها «یک نام» هستند و هیچ فعالیتی ندارند. وی معتقد است دولت به صورت هدفمند کمک‌های بلاعوض را به این افراد و موسسات پرداخت کرده است. موسوی همچنین عنوان می‌کند اشکالاتی جدی به بودجه سال ۹۱ وارد است که حتما باید در تعیین ردیف بودجه کمک‌های بلاعوض سال آینده دقت بیشتری کرد تا کمک‌ها به صورت شفاف و مشخص پرداخت شود.

  دیوان محاسبات اعلام کرده به دنبال بررسی چگونگی پرداخت کمک‌های بلاعوضی است که دولت به افراد و نهاد‌ها می‌کند، این رقم‌ها چه‌قدر است که دیوان محاسبات در مورد آن‌ها احساس نگرانی کرده است؟

  رقم کمک‌های دولت را من نمی‌دانم، اما بعضی از این پرداخت‌ها توسط دولت برای نمایندگان مجلس این نگرانی را ایجاد کرده است. مشخص نیست دولت این پول‌ها را بر اساس چه شاخص‌هایی به یکسری افراد و نهاد‌ها پرداخت می‌کند. باید دیوان محاسبات این موضوع را بررسی کند و سپس این افراد را به سرعت احضار کند. چیزی که اکنون مورد سوال مجلس است در مورد نفس کار است که نمایندگان را با یک تردید مواجه کرده است، زیرا دیده می‌شود پرداخت کمک‌های بلاعوض توسط دولت احمدی‌نژاد یک رویکرد غیرمتعارف پیدا کرده است و مشخص نیست که برخی از این موسسات و افراد بر چه اساسی از این کمک‌ها بهره‌مند شده‌اند».

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.