• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها , گزارش ها » روش های کلاه برداری اینترنتی را بشناسید
  کد خبر : 1694

  روش های کلاه برداری اینترنتی را بشناسید

  روش های کلاه برداری اینترنتی را بشناسیدReviewed by Aryan on Mar 24Rating: بنا به گفته کارشناسان در حالیکه روز به روز بر قربانیان فریب‌های اینترنتی افزوده می‌شود و تعداد بیشتری پول‌های خود را از دست می‌دهند، افراد کمتری تمایل برای گزارش رخداد آن را دارند. علت این امر می‌تواند احتمال بسیار کم بازگشت پول باشد…

  روش های کلاه برداری اینترنتی را بشناسیدReviewed by Aryan on Mar 24Rating:

  بنا به گفته کارشناسان در حالیکه روز به روز بر قربانیان فریب‌های اینترنتی افزوده می‌شود و تعداد بیشتری پول‌های خود را از دست می‌دهند، افراد کمتری تمایل برای گزارش رخداد آن را دارند. علت این امر می‌تواند احتمال بسیار کم بازگشت پول باشد زیرا کلاهبرداران حرفه ای خود را در دنیای وب مخفی می‌کنند و بهترین دفاع در این مواقع آموزش به کاربران برای شناسایی چنین فریب‌هایی و اجتناب از آن‌ها است.

  از آنجا که طی سال‌های اخیر بسیاری از کاربران اینترنت، ایمیل‌هایی را از طرف شاهزاده خلع شده نیجریه‌ای دریافت کرده‌اند که در آن از دریافت‌کننده ایمیل خواسته شده که در ازای دریافت مبلغ قابل توجهی، برای خارج کردن مقدار بسیار زیادی پول از نیجریه، با ارسال کننده ایمیل همکاری کند.

  این اتفاق تنها یکی از هزاران فریبی است که هر روزه در فضای مجازی اتفاق می‌افتد؛ مرکز امداد و هماهنگی رایانه‌ ای کشور (ماهر) به نقل از شرکت امنیتی پاندا لیستی از متداول‌ترین فریب‌های آنلاین در دهه گذشته منتشر کرده است که این گزارش برگرفته از آن است.

  این فریب‌های با اعتماد به نفس که هنوز هم در اینترنت جریان دارند، همگی یک هدف را دنبال می‌کنند: کلاهبرداری از کاربران از مبلغ 500 دلار تا هزاران دلار ! و مهمتر اینکه این فریب‌ها نوعاً از یک الگوی مشابه پیروی می‌کنند: تماس اولیه از طریق ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود. از قربانیان خواسته می‌شود از طریق ایمیل، تلفن، فکس و غیره به تماس مذکور پاسخ دهند.

  بعد از اینکه در اولین گام طعمه به دام شکارچیان افتاد، آن‌ها سعی می‌کنند اعتماد قربانی را جلب کرده و در انتها به بهانه‌ای از او درخواست پول می‌کنند …

  در زیر لیست شش فریب برتر اینترنتی را از دیدگاه شرکت امنیتی پاندا از نظر خواهید گذراند:

  1- فریب نیجریه ای

  به‌عنوان نخستین فریب اینترنتی، حقه نیجریه‌ای همچنان پرطرفدارترین شیوه کلاهبرداران است. در این حقه به شما قول یک جایزه و یا ارائه درصدی از پول کلانی داده می‌شود که قرار است آن را از کشور نیجریه خارج کنید. معمولاً در ابتدا از شما خواسته می‌شود تا یک مبلغ اولیه را برای پوشش هزینه‌های بانکی ارائه دهید. “مسلم است که به محض دادن پول کلاهبرداران غیب می‌شوند”.

  شروع مکاتبات ایمیلی از این نوع فریب ها اغلب شبیه متن ایمیل زیر (بصورت تصویر) است که در این ایمیل آقایی از بورکینافاسو که خودش رو مدیر بانک توسعه آفریقا معرفی کرده از گیرنده ایمیل خواسته تا در خارج کردن مبلغی بیش از 15 میلیون دلار از یک حساب خاص همکاری داشته باشد :

   

  و همینطور این هم یکی دیگه از این مکاتبات فربیکارانه که در این ایمیل (بصورت تصویر) هم خانمی از بانکوک تایلند میخواد گیرنده ایمیل رو با ارثیه بیش از 21 میلیون دلاری شوهر مرحومش سهیم کند :

   

   

  2- فریب در قرعه‌کشی‌ها

  در این فریب هم مشابه با فریب نیجریه ای، ایمیلی را دریافت می‌کنید که در آن ادعا شده است شما برنده یک قرعه‌کشی شده‌اید. نظیر لاتاری یا حتی قرعه کشی هایی که بصورت دوره ای از سوی مایکروسافت یا یاهو برگزار می شود یا حتی بعضا خودشان را مرتبط با برخی ارگان های مرتبط با سازمان ملل، حقوق بشر و … معرفی می کنند. اما برای دریافت پول جایزه، باید مبالغی را جهت هزینه‌های بانک و انتقال پولی پرداخت کنید “که هرگز روی آن را نخواهید دید!”

  نمونه ای از این نوع فریب هم شبیه متن ایمیل زیر (بصورت تصویر) است که مدعی شده گیرنده ایمیل در قرعه کشی یاهو برنده شده:

  3- فریب در پیشنهاد کاری

  یک پیشنهاد کاری از کشوری خارجی را دریافت می‌کنید مبنی بر اینکه می‌توانید تنها با چند ساعت کار در خانه هزاران دلار درآمد داشته باشید. مثلا شرکت نوکیا برای یک پروژه تحقیقاتی از شما مشارکت میخواد و در قبال این کار دستمزد زیادی هم رو پرداخت می کنه! حتی پیشنهادی مبنی بر ویزای رایگان کاری هم داده می شود که پس از یکسری توافقات و جلب اعتماد چنان قول مساعدی به شما می دهند که انگار همین امروز فردا این کار محقق می شود! این پیشنهادهای به ظاهرا واقعی بسیار هم فریبنده هستند و در صورتی که آن را قبول کنید، آن‌ها از شما درخواست اطلاعات حساب بانکی‌تان را می‌کنند. سپس کلاهبرداران از حساب شما برای ذخیره کردن پول‌هایی که از حساب‌های دیگر سرقت کرده‌اند، سوءاستفاده می‌کنند “و شما را بدون اینکه بخواهید شریک جرم می‌کنند”.

  نمونه ای از این نوع فریب نیز شبیه متن ایمیل زیر (بصورت تصویر) است که حاوی یک پیشنهاد کاری در گراند هتل ‏کانادا برای گیرنده ایمیل می باشد :

  4- سوء استفاده از فیس‌بوک و هات‌میل

  کلاهبردان اطلاعات نام کاربری و کلمه عبور فیس بوک، هات میل و دیگر وب سایت‌های مشابه را سرقت کرده و رمز عبور شما را تغییر می‌دهند. سپس برای همه دوستان شما ایمیلی را ارسال می‌کنند که در آن آمده است در حالی که در مسافرت بوده‌اید همه پول‌های شما به سرقت رفته است و در حال حاضر نیازمند پول برای پرداخت هزینه‌های هتل هستید.

  5- ارسال غرامت

  اخیراً فریبی هوشمندانه بر پایه فریب نیجریه ایجاد شده است که در آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود مبنی بر اینکه مبلغی برای دلجویی از قربانیان کلاهبرداری نیجریه در نظر گرفته شده است و شما یکی از قربانیان خوش‌شانس هستید. سپس کلاهبرداران برای ارسال غرامت، از شما درخواست 1000 دلار پول می‌کنند!

  6- اشتباه در صدور چک

  در این فریب شایع، کلاهبرداران در صورتی که شما فروشنده چیزهای با ارزشی همچون خانه، ماشین و غیره باشید، با شما تماس می‌گیرند. آن‌ها کالای مذکور را از طریق چک خریداری می‌کنند ولی چکی با مبلغی بالاتر را برای شما ارسال می‌کنند، سپس درخواست می‌کنند تا باقیمانده پول آن‌ها را برایشان ارسال کنید. در حالی که پس از اقدامات شما نتیجه این خواهد شد که “چک مذکور تقلبی بوده و یا برگشت می‌خورد و شما همه پولی را که نقداً پرداخت کرده‌اید، از دست خواهید داد”.

  قابل توجه شما دوستان در گروه پرشین استار که به هر تقدیر همه روزه با ایمیل سروکار دارید و در هر صورت اجتناب ناپذیر است که چنین ایمیل هایی را تابحال دریافت نکرده باشید یا در آینده چشمتان به جمال اینگونه ایمیل ها روشن نشود و از قضا غفلتا تحت تاثیر قرار نگیرید؛ چون از این هرزنامه ها و پیشنهادات هوس انگیز و محرك یا به نوعی پیامهای بودار در اینترنت زیاده خصوصا اینکه بیشترین انتشار اونها از طریق ایمیل هست. ولی به خاطر سپردن آنچه در این ایمیل به آن اشاره شد شاید تنها موجب شود تا قدری صبورانه تر و هوشیارانه تر عمل نموده تا خدای ناکرده طعمه فریب هایی از این دست نشوید. موفق باشید

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۶)  • حسین

   با تشکر از شما برای آگاه سازی تونون .واسه منم اس ام اس اومده بود که کمپانی ورجین مدیا به خاطر سالگرد تاسیسش قرعه کشی کرده و شماره موبایل شما ۳۰۰۰۰۰۰ دلار برنده شده.ایمیل اسم و کشور خودتون رو برای ما ایمیل کنین.بعدش من هم خواستم تا آخرش برم ببینم چیه چون مطمئن بودم کلاه برداری.دیدم بعلههههه.بعد اینکه با ایمیلی که مثلا ایمیل آقای دیوید واکر رییس هیئت مدیره بانک بارکلیز انگلستان مکاتبه کردم دیدم یه جورایی بحث داره کشیده به سمت این که باید پولی ریخته بشه به حساب بانک برای افتتاح حساب.منم بعدس نشستم کلی سر کارشون گذاشتم بیچاره ها فکر کردن من افتادم تو تله

  • محمود نوروزی

   با تشکر از راهنمایی هایتون ..///این آخرین نامه ای که از خانم benita godswill‏ دریافت کردم
   متن نامه اش مبهم.داستانی که این خانم تعریف کرده پدرش دکتر معرفی بوده که وقتی او مدرسه بوده خانوادش ترور میکنند و او الان در 1کی از اردوگاههاست پدر او در1کی از بانک های لندن براش حساب باز میکنه .الانم 1مبلغی واریز بکنم بره پول بردار بعدشم بیادایران پناهنده بشه
   اینم1 روش جدیدیه

   عزیز، شما و تمام اعضای خانواده خود را چگونه ؟ من امیدوارم که شما همه خوب و شاد بیش از وجود دارد ، شرایط خود من در اینجا بسیار بد است اما با این حال ، من از خدا تشکر کنم برای تو وارد زندگی من می آید و من معتقدم که حضور خود را مثبت کمک خواهد کرد به من تغییر زندگی من است که من را برای از آنجایی که من خودم را در این وضعیت پیدا دعا .

   لطفا گوش کنید، زندگی من در اردوگاه پناهندگان پر از بدبختی است ، هیچ آزادی وجود دارد ، آن است که دقیقا مانند کسی که در زندان زیرا هیچ غذایی برای خوردن و هیچ پزشکی وقتی بیمار، هیچ کس به مراقبت از من در اردوگاه پناهندگان وجود دارد، من نیاز به حرکت از اینجا به جایی بهتر برای زندگی یک زندگی عادی
   و همچنین برای ادامه تحصیل من است اما همه نیاز به پول برای من برای رسیدن به تمام این رویاها . بنابراین من واقعا نیاز به پول پدر من برای تضمین یک زندگی بهتر در حال حاضر ، اما مدیر بانک در اروپا خودداری کرد که تا زمانی که من پیدا کردن یک نماینده ، پول خواهد شد به من توجه به وضعیت پناهندگی فعلی من منتشر نشده است، آنها هر کسی که است که گفت: پناهنده می توانید یک حساب بانکی عمل نمی کند ، بنابراین از آنجا که هیچ چیز دیگری من می توانم در مورد این مسئله انجام وجود دارد، مدیر بانکبه من یک ایده خوب برای پیدا کردن کسی که به عنوان نماینده به ادعای این
   صندوق برای من در حالی که من هنوز هم در ام ایستاده اردوگاه پناهندگان به طوری که به محض این صندوق به حساب نماینده من منتقل شد ، نماینده من بخشی از این پول را برداشت و به من ارسال برای مرتب برای آزاد شدن از اردوگاه پناهندگان برای دیدار با همسر من در کشور خود برای بقیه پول من .

   لطفا من نیاز به یک زندگی بهتر و آزادی و من نیز نیاز به حرکت کردن به کشور خود را برای ادامه تحصیل من بیش از وجود دارد . این
   دلیل این که چرا من واقعا به کمک شما نیاز به ایستادن برای من ادعا می کنند این پول هر چند من به خوبی می دانم که این باید چیزی از اعتماد که نیاز به دقت برای جلوگیری از افتادن به دست از مردم اشتباه بود ، اما تا زمانی که من در زیر قلب من و نگهبان خدا ، من باور دارم که شما یک انتخاب مناسب است و بر این اساس ، من در حال حاضر دفتر شعبه بانک در لندن از طریق آدرس ایمیل شرکت آنها استفاده کنند و آنها را در مورد شما گفته به طوری که زمانی که شما در ارسال ایمیل به آنها ، آنها را درک خواهد کرد که شما و همچنین به شما بگویم دقیقا همان چیزی است که شما باید برای
   انتقال باید انجام شود را انجام دهید . شما باید 25 ٪ از کل مبلغ و 5 ٪ برای هزینه ، سپس شما به من کمک خواهد کرد و من به هر نوع کسب و کار خوب است که من را به بقیه از پول سرمایه گذاری معرفی ، و من نیز مطالعات من ادامه ، بنابراین در نور بالا ، من می خواهم شما را به انتخاب کنید تمام جزئیات مورد نیاز زیر و تماس با بانک امروز برای ادامه به مرحله بعدی.

   نام بانک : بانک بارکلیز لندن.

   آدرس ایمیل بانک است : ( barclaysbankdptplc@aim.com )

   مدیر نقل و انتقالات : آقای بروس هکتور

   شماره تلفن: 00447031855013

   پدر من
   نام حساب بانکی : دکتر فرانسیس Godswill

   تعداد بانک پدر : 09000750006061 .

   نزدیک ترین خویشاوندان از حساب او : بنیتا Godswill (که من )

   مقدار اولیه او واریز : $ 8.600،000.00 .

   تشکر از شما و خدا به شما برکت دهد به شما به عنوان ارسال ایمیل به بانک. همچنین من به محض این که شما را از بانک دریافت پاسخ اطلاع به طوری که ما چه می دانیم. با احترام ،
   خانم بنیتا Godswill .

  • پدیار

   با تشکر از راهنمایی هایتون . عالی بود. آخه برای من هم از خمز پیام اومده که مبلغ 800000 دلار برنده شدید بخاطر انتخاب emailشما بعنوان یکی از 200 ایمیل برتر.

  • atena

   بعد راستی من تو خود سایت یاهوام سرچ کردم متن ایمیلی ک واسم اومده رو اونجا دیدم

  • atena

   سلام.برای منم همچین ایمیلی اومده به نام amanda ford یعنی اصلا امکان نداره واقعیت داشته باشه؟
   متنش اینه:Yahoo Awards Center
   From The Desk Of The Promotions Manager
   International Promotions/Yahoo Award Center
   124 Stockport Road, Long sight,
   Manchester M60 2DB – United Kingdom
   Date:09/06/2013

   This is to inform you that you have won a prize money of (USD
   800,000.00) Eight hundred thousand United States Dollars for the Prize promotion draw which is organized by YAHOO AWARDS & MICROSOFT WINDOWS LIVE. The email selection balloting machine collects all the email addresses of the people that are active online, among the millions that subscribed to Yahoo and Hotmail and few from other e-mail providers. Eight people are selected monthly to benefit from this promotion and you are one of the Selected Winners.

   چند تا ایمیلو شماره فکسم داده

  • لعبت

   برای من ایمیل از بانک plc لندن که شما برنده لاتاری هستید 1000پوند به mr mark eriri یا mr wilyamz breggeite صندوقدار در دبی واریز کنید و سپس به حساب شما 1000000 دلار می پردازیم این است ایمیل :We have received your email therefore we sincerely advise you to go any exchange agent in Iran or Iranian exchange company and send the transfer service charge 1,000pounds as required by the bank to our agent in UAE through the below provided information.
   National Westminister Bank PLC
   135 Bishopsgate PO Box 147
   London, United Kingdom.
   Tel: +447031994669
   Send to: Mr. Mark Eriri
   Location: Dubai
   Amount to be sent: 1000pounds only.
   Senders full name:
   Address:…

   As soon as you send the required amount through any of the exchange company in Iran to UAE provide us with the reference number for confirmation.

   Best regards,

   Mr. Peter Fern
   Head of Operations
   NATWEST BANK PLC LONDON UNITED KINGDOM

  • محمد

   من هم ايميلي از يك دختر سيراليوني دريافت كردم كه ادعا ميكرد از پدرم 6/5ميليون دلار ارث رسيده ولي چون پدرم گفته بود كه تا سن 25سالگي نمي توانم ان پول رابرداشت كنم به من كمك كن تا پول راازبانك بگيرم وو20درصدش را به شمابدهم .ويكسري شماره هاي اعتباري واسامي ظاهرا واقعي و عكسهاي نيمه برهنه از مثلا خودش را برايم فرستاد.ولي هرچه درخواست نمودم تصويري ازخودش را در وب كم نديدم.چون ماجرا لو ميرفت.به هر حال دوستان مراقب اين كلاهبرداري جديد باشند.كلاهبردارهاي افريقايي بدجوري جولان ميدهند.

  • م.ع

   در نخست از دست اندركاران محترم اين سايت ، سپاسگزارم و با اجازه ي آنان ، از محتواي سايت بسيار خوب شما ، استفاده كرده ام. براي آگاهي شما ، در امتداد همان فريب هاي دنياي نت ، پيامي براي من نيز فرستاده اند كه برخلاف صدور از نشاني ايميل ، از طريق فيس بوك است ؛ يعني شخصي به نام mary green كه بايد زن باشد (در پروفايلش در فيس بوك ، «مرد» ثبت شده است) براي من پيام فرستاده است كه شما برنده ي يك ميليون دالر آمريكايي شده ايد و اين پول را براي استفاده ي خوب از فيس بوك ، بدست آورده ايد. آنان در اين پيام كه در اينجا نيز «پيست» خواهم كرد ، مرا در ميان برنده گاني ، نام برده اند كه از سال 2004 تا كنون ، در برنامه ي لاتري فيس بوك ، برنده شده اند. من كه براي نخستين بار با چنين موردي برخورده ام ، در نخست و بدون فكر ، آگاهي هاي را كه از من خواسته بودند و شامل اسم ، ايميل ، تيليفون و آدرس منزل ميشد ، به ايميلي كه گفته بودند ، فرستادم كه البته شامل شماره ي حساب بانكي و رمز بانكي ام ، نميشدند ؛ اما بعد با مقداري گشتزني در سايت ها و بدست آوردي آگاهي ، متوجه شدم كه طرف ، مشكوك ميزند ؛ و از سوي ديگر ، چون چنين حقه هاي بيشتر در مورد دنياي ايميل ، رخ داده اند و يا شايد آگاهي من چنين باشد ، بي احتياطي كرده ام. اگر برايتان ميسر ، مرا با آگاهي در اين زمينه ، ممنون سازيد. براي روشن شدن شما ، متن پيامي را كه برايم ارسال كرده اند ، در اينجا ، «پيست» ميكنم :

   Your Facebook address has been selected as one of the lucky winners in the second batch of the on going 2013 Facebook 10th anniversary award since the launching in February 4, 2004 as organized by Facebook Inc. Therefore you have been awarded the sum of One Million United States Dollars USD$1 Million payable to you upon the final verification of your payment information.
   Please for claim send the following information to United Kingdom payment officer of Facebook Inc.,Dr. Mark Wormald. The information are as follows;YOUR NAME, AGE, SEX, ADDRESS,E-MAIL ADDRESS,OCCUPATION, NATIONALITY, COUNTRY OF RESIDENCE, TELEPHONE NUMBER AND FULL ADDRESS.
   Contact Dr. Mark Wormald.
   E-mail:drmarkwormald.facebook@hotmail.com
   Tel: +447012933168
   Note:This promotion was set-up to encourage the active usage of this social networking service. Please for your information, never disclose your winning information or try to send this notification out to avoid abuse of this laudable program or double claims. Just follow strict rules and guidelines of the payment officer to avoid disqualification.Any payment not paid within 14 days of receipt of this notification will be returned.
   Yours sincerely,
   Lottery Team

  • محمد

   سلام ممنون از اطلاع رسانی شما؛راستش برا منم ایمیل از طرف یاهو اومده که گفته ۲۵۰ هزار دلار برنده شدم تو قرعه کشی سالانه یاهو که عضو هاش برگذار میکنه که نفر دوم شدم وبرای پرداخت پول شماره حساب و ؛؛؛ خواستند و دو راه برا پرداخت بهم گفتند که ۱ پرداخت از طریق واریز به حسابم که خواستن از من هزینه واریز رو اول به حسابشون واریز کنم و ۲ رفتن من به اندونزی برا دریافت حضوری چک مبلغ پول که گفتند عکس۰و مشخصات و پرینت ایمیل ارسال کن و بیا تا تو فرودگاه استقبال کنیم حقیقتا راه اول رو بهش شک کردم ولی راه دوم شکمو برطرف کرد خواهش میکنم کمکم کنین؛مرسی

   • نام شما...

    جواب بدین

  • وحید

   برا من هم اومده . واز خود بانک هم ایمیل زده گفته مدارک شناسایی بدین چیکار کنم؟
   زود جواب بدین

   • farnaz

    بانک برای گرفتن مدارکتون ایمیل نمیزنه بلکه تماس میگیره

  • ََآرمین

   از مطالبتون ممنونم واسه منم ازین ایمیلا اومده بود تو اینترنت سرچ کردم مطمئن شدم، از مطالب مفیدتون بسیار ممنونم

  • MOHAMMAD

   سلام داداش همین دیروز این ایمیل به من امد

   TOP-SECRET
   RE-REMITTANCE OF USD$15 MILLION

   Dear Friend,

   i am MR.ALI AHMED ,from Burkina faso in West Africa.I got your e-mail contacts from computerised datas after my extensive search via the website for a God-fearing and trust-worthy person to bestow this transaction which is the only hope of our survival into his or her hands.When i got your address,I prayed and meditated fervently over it and i commited it into the hands of God, that you should be the rightful person to help us out before I made up my decision to contact you.I am The Manager of Auditing Department of Our Bank ,Ouagadougou Burkina Faso.
   In my department we discovered an abandoned usd$15M( fifteen Million United States Dollars). In an account that belongs to this our foreign customer who died along with his wife and and children in the plane crash.Since we got information about his death, we have been expecting his next of kin to come over and claim his money because we cannot release it unless somebody applies for it as the next of kin or relation to the deceased, as indicated in our banking guidelines but unfortunately we learnt that all his supposed next of kin or relation died alongside with him in the plane crash leaving nobody behind for the claim.It is therefore upon this discovery that I decided to make this business proposals to you and release the money to you as next of kin or relation to the deceased for safety and subsequent disbursement since nobody is coming for it because I don’t want this money to go into the bank treasury as unclaimed Bill.I will give you more details on your reply of this mail

   Waiting to hear from you
   MR.ALI AHMED

   مثل همون ایمیلی که شما گفتین منم تعجب کردم و بعد سایت شما به من کمک کرد و متقلب ها را شناسایی کردم و با کلی فوش استقبالشون کردم
   ممنون از شما

  • مژده شعباني

   سلام به دوستان
   چندروز پسش به من ايميلي اومده كه شما برنده 400000$شده ايد
   خداروشكر كه متوجه شدم كلاه برداريه !!!

   • علی

    سلام خانم شعبانی می شه در مورد ایمیل تون کمی منو راهنمایی کنید. ممنون

  • reza

   آقا یکی به منم تبریک بگه. منم دیشب چهارصد هزار دلار از یاهیه زبون بسته پول بردم. کلی شماره سریالو پیگیری برام گذاشته. در ضمن برنده های دوره قبلم باهاشون مصاحبه کرده. جالبیش اینه که یکیشون ایرانیه. نکنه بچه های یکی از شما باشید. یکی نیست بگه آخه بی خردا حداقل یکیم از چین به اون بزرگی معرفی میکردین. همینجوری ایرانیا دارن جایزه از یاهو میبرن. ممنونم از اطلاع رسانیتون.

  • saeed

   salam vase man chan roooz pish e mail umad az landan pool bordam.. manam mese ye adame kodan adrrees va tell va esmo ina rogoftam hala shak karadam o serch kardam didam kolah bardariye hala chi??? lotfan komakam konin chi kar konam vayyy daram mimiram pesar

  • بهنام

   سلام واسه منم یه ایمیل اومده که از یاهو پول برنده شدم،از بانک بارکلیز بانک PLC لندن باید به اقای Mr. Andrew Johnson مدارک ارایه کنم یه سری شماره پیگیری هم داده چه کار کنم

  • mona

   tamame in ghore keshiya 2roghe,. hamin dishab ye mail vasam omade k shoma too ghore keshiye yahoo pol barande shodi,. fek kon! mage yahoo bikare k bikhodi b man pol bede akhe!

  • صادق

   سلام چند روز پیش برام یه ایمیل ارسال کردن که برنده جایزه یک میلیون دلار شده اید با این اسم:کمیسیون تگزاکو بین المللی قرعه کشی از روی میز رئیس جمهور.بقیه ی ایمیل که فارسیه تمام کلماتش جا به جاست و اطلاعاتی راجع به بانک plc skye و njoku و دو تا اسم هم توش هست 1-افسر آقای مک دونالد 2-خانم دکتر roselyn جونز و توی ایمیل عربی مایک لارسون مسئول پرداخته بهش ایمیل دادم ولی جوابی نداده نمیدونم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی.

  • نازنین

   سلام کاشکی از سایتای دزدی که تو ایران محصولاتی تبلیغ میکنن که در اصل چیز دیگه ای و پول مردمو بالا میکشن وبر خلاف ادعای گارانتی و تعویض دیگه پاسخگو نیستن بنویسین.

  • مهسا

   در ضمن 3مدرک که در اون اسم و فامیلی و مشخصاتم ذکر شده نیز برای من ارسال شده. دوست دارم که این مدارک رو براتون بفرستم تا شما هم ببینید. مرسی

  • مهسا

   با سلام. برای منم1هفته قبل ایمیلی اومده که در قرعه کشی ایمیل میکروسافت جام جهانی آفریقا برنده 1میلیون دلار شذم ولی متاسفانه بدون اطلاع از این حقه بازیها ازمن اسم و فامیلی-جنسیت-شغل-شماره تلفن-آدرس منزل خواستند و من هم جواب دادم. ولی در مرحله های بعد که باید نام بانک و شماره حساب و.. خود میدادم ادامه ندادم.به نظر شما دادن اطلاعات شخصی ذکرشده بالا برام مشکل ایجاد میکنه؟اگه میشه زودتر به من جواب بدید چون خیلی استرس دارم. متاسفانه اطلاع رسانی در مورد این حقه بازیها خیلی کمه.مرسی

   • احمدنیا

    دوست عزیز نگران نباشید اما از این به بعد مراقب باشید

  • behzad

   داداش خدایی دمت گرم منم مطمئن شدم واسه منم اومده بود

  • محمد

   واسم ميل اومده گفته شما برنده 1.5 ميليون $ شده ايد كه قسطي روزي 7600$ پرداخت ميكينم و… پوله شما 7600$ در سايت وستر يونيون موجوده 261$ براي فعال سازي لازمه اونو بفرست تا برات حسابو فعال كنيم MCTN و نام و فاميلي هم برام فرستاده تا از سايت وستر يونيون چك كنم ببينم درسته منم رفتم سايت وسترن يونيون چك كردم گفته بود مبلغ موجوده لطفا راهنمايي كنيد چي كار كنم

  • robinhood

   آقا به من میل زدن و گفتن که برنده 2میلیون دلااااااااااااار شدم :-O از یه شرکت نفت کانادایی. . :->
   مثل اینکه منو با لوک خوش شانس اشتباهی گرفتن چون دو روز بعد از یه شرکت لندنی برنه جایزه 45 هزار دلاری شدم.تا الان که من 2میلیون45هزار دلار برنده شدم شما چقدر برنده شدی =)) =D> =))

   • robinhood

    البته فعلا که از من چیزی نخواستن

  • AFSON

   aKHIRAN AZ FIRST BANK NIJEREYE BARAM MAIL OMADE VA KHASTAN65$ HAZINE NAGHLO ENTEGHAL ERSAL KNAM VA IN YE DASTANE TOLANIE AZ E ERIYE 450000000$ CHEKAR KONAM ZOD JAVAB MIHAM

  • حامد

   آقا دمتون گرم
   واقعا تشکر
   بی شرفا واسه منم فرستاده بودن. 2دل بودم با خوندن این مطالب مطمئن شدم کلاهبرداریه. دمتون گرم. یاحق

  • غزاله

   سلام.خسته نباشید.اول ازتون تشکر میکنم به خاطر میلهاتون چون من هم عضو گروه شما هستم و همیشه میلهاتون به دستم میرسه.1 سوال داشتم برای من هم امروز از طرف شرکت یاهو میل رسید که برنده جایزه نقدی تو قرعه کشی شدم.ایمیل آدرسی که برام زدن از طرف خود یاهو هست میخواستم بدونم اینم از همون فریب هاست؟لطفا منو راهنمایی کنید

   • احمدنیا

    با درود بله شک نکنید حتما دروغ هست یاهو به کسی الکی هدیه نمیده

  • مها

   عالیه (من رشتم ای تی هست تو بعضی از درسام یخورده مشکل دارم میتونین کمکم کنید)

   پاسخ : سعی میکنیم که مفید باشیم

  • TAHA

   بسیار عالی و کاربردی بود…
   ممنون از شما

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.