• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رابطه دیدار هاشمی و تصویر بی حجاب یک خانم + عکس
  کد خبر : 1693872

  رابطه دیدار هاشمی و تصویر بی حجاب یک خانم + عکس

  رابطه دیدار هاشمی و تصویر بی حجاب یک خانم + عکس Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating: یکی از اعضای زن شورای شهر همدان بعد از انتشار تصویر بی‌حجابش در فضای مجازی آنهم در آستانه 17 دی ماه سالروز کشف حجاب، بجای عذرخواهی از مردم و مسئولین بخاطر این موضوع که موجب وهن مردم و…

  رابطه دیدار هاشمی و تصویر بی حجاب یک خانم + عکس Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating:

  41999_244

  یکی از اعضای زن شورای شهر همدان بعد از انتشار تصویر بی‌حجابش در فضای مجازی آنهم در آستانه 17 دی ماه سالروز کشف حجاب، بجای عذرخواهی از مردم و مسئولین بخاطر این موضوع که موجب وهن مردم و مسئولین متدین این شهر گردیده است، سعی کرد تا این مساله را به دیدار دو ماه پیش خود با آقای هاشمی رفسنجانی ارتباط دهد!

  به گزارش ایران ویج به نقل از بی باک، انتشار تصویر بی حجاب خانم ” م ن ” عضو شورای شهر همدان، تنها ثمره ای که برای وی داشت این بود که بعد از هشت ماه وبلاگ خود را بروز کرد.

  این خانم که انگار بسیار ادعای فهم مباحث حقوقی دارد، طی سه مطلب پیاپی در وبلاگش، افراد ناشناسی را تهدید حقوقی و قضائی کرد که بنابر ادعای وی تصاویرش را از صفحه شخصی اش در فیس بوک سرقت کرده و بصورت عمومی منتشر کرده اند! (لازم بذکر است که بی باک از انتشار تصویر بی حجاب وی که برخی رسانه ها آنرا منتشر کرده اند، معذور می باشد و صرفا دو تصویر با حجاب وی را منتشر می نماید که یکی از این تصاویر مربوط به جلسه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت می باشد.)

  وی در ادعایی جالب این خطای فاحش ( یا هرچه که نامش بگذاریم ) در انتشار تصویر بی حجابش در صفحه فیس بوک اش را به سخنرانی دو ماه پیش خود در حضور هاشمی رفسنجانی ربط داد و  از توطئه ای شدید برای تخریب و هجمه علیه خود سخن به میان آورد!

  این عضو زن شورای شهر همدان در اولین مطلب منتشر کرده در وبلاگش بعد از حدود هشت ماه نوشت: “ظاهرا جلسه ی 17 آبان91 در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیدار اعضای اصلاح طلب شوراهای شهرهای کشور با آقای هاشمی رفسنجانی و سخنانم در این جلسه، به مذاق عده ای خوش نیامده و از آن روز با پیغام و واسطه عواقب آن را هشدار می دادند! حال نمی دانم حضور در دفتر مجمع تشخیص مصلحت که یکی از ارکان نظام است خلاف می باشد یا سخنانی که تنها بیان ساده ی مشکلات فعلی موجود است و با هدف بهبود شرایط جامعه مطرح شده نه تخریب. تا اینکه چندی پیش، یک عکس تکی اینجانب ( که روسری بر سر نداشته ام) و در فضای فیسبوک ( آن هم نه در فضای عمومی، بلکه در قسمتی که تنها برای تعدادی از دوستان نزدیک و بستگان قابل مشاهده بوده است) قرار داشته، به نحوی در دست افرادی افتاده و با این عنوان که عکس «م ن ر » دارای حجاب کامل نیست، عده ای به اعتراض برخاسته اند! درحالیکه عکس فوق در حریم شخصی من بوده و درواقع این من هستم که باید اعتراض داشته باشم که چه کسی یا چه کسانی و با چه هدفی و چگونه عکس شخصی مرا از حریم خصوصی من برداشته اند. اکنون نزدیک به یک هفته می شود که این موضوع، عده ای را که همواره حضور من در عرصه ی اجتماع و شهر برای ایشان خوشایند نبوده به شدت به خود مشغول نموده و اکنون به دنبال حذف اینجانب می باشند و از من خواسته شده که بی سرو صدا از عضویت در شورای شهر استعفا دهم! اما از آنجا که اینجانب هیچ قصوری را متوجه خود نمی بینم و موقعیت فعلی خود را به عنوان نماینده مردم حق موکلان خود و کسانی که به من رای داده اند می دانم، حاضر به استعفا نشدم. با این وصف و با توجه به عدم  استعفا، اکنون موضوع سلب عضویت اینجانب در دستور کار قرار گرفته است.”

  42000_207وی پس از طرح توهم توطئه در وبلاگش، با یک روزنامه اصلاح طلب منتسب به خاندان هاشمی رفسنجانی نیز مصاحبه کرد و همین داستان را تکرار کرد.

  اما در این میان جای چند سئوال از این خانم وکیل جوان باقی است؛

  1ـ با توجه به اینکه همه کاربران اینترنت از عدم امنیت فضای مجازی آگاهند و افرادی که کمترین سواد و شناخت را نسبت به فضای مجازی دارند؛ به هیچ وجه حاضر به قرار دادن تصاویر شخصی شان در هیچ سایت داخلی نمی شوند تا چه رسد به شبکه های معلوم الحالی چون فیس بوک، حضرتعالی با کدام توجیه و منطق دست به چنین کاری زده اید تا اینکه امروز با آسمان و ریسمان بافتن های سیاسی، سعی در القای توطئه ای غیراثبات شده بنمایید؟! آیا شما از بی امنیتی در فضای مجازی و بخصوص جوامع مجازی چون فیس بوک آگاه بوده اید و با وجود علم به این موضوع دست به چنین کاری زده اید یا اینکه از این موضوع کاملا بی خبر می باشید؟ در فرض اول؛ هیچ توجیهی از جانب شما پذیرفته نیست و کاملا بی تعهدی شما را به مقوله حجاب می رساند که جا دارد ضمن عذرخواهی از مردم و استعفا از سمت خود، بدلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و پایین آوردن شان نمایندگی مردم متدین همدان در شورای شهر از سوی مسئولین مورد بازخواست قرار گیرید و در این فرض جای هیچ اعتراضی باقی نمی ماند و این مثل فردی می باشد که با وجود علم به عدم امنیت در شهرش، صندوقچه جواهراتش را دم درب منزل و داخل کوچه بگذارد و بعد از مفقود شدن جواهراتش، بجای اعتراف به خطای خود، شروع به فریاد زدن به سر دیگران کند! لذا در این صورت باید تنها خود را خائن به خویشتن بخوانی و از بی تعهدی خود بسرایی نه توجیه و القای توهم.
  اما در فرض دوم؛ اگر حضرتعالی فضای مجازی را نمی شناختید و بخاطر جهلتان به این فضا، اقدام به انتشار تصویر شخصی تان در شبکه اجتماعی فیس بوک کرده اید، در این صورت هم دیگران نباید پاسخگوی جهل و بی سوادی شما به چنین موضوعاتی باشند بلکه باز این خود شما هستید که باید تاوان کم سوادی تان به فضای مجازی را بدهید. به هر حال همانگونه که نوجوان نا آشنا به خیابانهای شهر و خطرات احتمالی، نباید بدون مشورت و اجازه از بزرگترها پایش را بیرون منزل بگذارد، شما نیز نباید اینگونه و غیرمحتاطانه به چنین دنیایی وارد می شدید و تصاویر خصوصی خود را به دست مغازه داران چنین فضایی می سپردید.

  2 – شما این موضوع را به دیدارتان با آقای هاشمی رفسنجانی و سخنانتان در این دیدار نسبت دادید و از توطئه ای شدید علیه خود خبر دادید! حال جای سئوال دارد که شما بعنوان یک وکیل و حقوقدان، اگر آگاه به ادله محکمه پسند هستید، لطفا چند سند محکمه پسند نه، عوام پسند در این باره برای افکار عمومی ارائه دهید.

  3- براستی جنابعالی برای خود، اینچنین جایگاه و شانیت و سهم تاثیرگذاری کلانی در کشور قائل هستید که افراد و یا جریاناتی بدنبال توطئه علیه شما باشند؟! با این حساب اگر فرماندار همدان ادعا کند که عده ای از کره ماه برای ربایش وی ماموریت یافته اند، سخنی گزاف نگفته است! براستی تا قبل از این موضوع چه کسی شما را می شناخت که به سهم تاثیرگذاری مثبت یا منفی تان در تحولات کشور آگاه باشد؟! بدون جسارت به شما فقط محض اطلاع می گوییم که جار زنی برای کسب شهرت و مطرح کردن خود، همواره یکی از شیوه های انسانهای کوچک و جویای نام بوده است و طرح چنین ادعاهای بی پایه و اساسی از سوی شما، شائبه جار زنی برای کسب شهرت را ایجاد می کند.

  4-  شما در گفتگو با یک روزنامه اصلاح طلب گفته اید ” در این عکس فقط بدون حجاب روسری بوده اید” آیا بدون روسری بودن برای شما عیب محسوب نمی شود؟! در غیر اینصورت منظورتان از قید ” فقط بدون حجاب روسری” چه بوده است؟

  5- باز شما در همان مصاحبه و اولین مطلب وبلاگتان بعد از هشت ماه گفته اید؛ ” عکس تکی اینجانب ( که روسری بر سر نداشته ام) و در فضای فیسبوک ( آن هم نه در فضای عمومی، بلکه در قسمتی که تنها برای تعدادی از دوستان نزدیک و بستگان قابل مشاهده بوده است) قرار داشته است” حال با توجه به اظهارات خودتان، اگر دیگران ( غیر از نزدیکان و بستگان شم ا) از دسترسی به این تصویر محروم بوده اند و فیس بوک آنقدر برای شما مطمئن و با امنیت است که نیازی به احتیاط در سپردن تصاویر شخصی خود به آن را دارد، به ناچار باید منتشر کننده و خائن به خود را در همان چند نفر دوستان نزدیک و بستگانی که تنها خود آنها را می شناسی و به تصویرتان دسترسی داشته اند جستجو کنید نه اینکه سرنخش را به سخنان غیرعلمی و عوامانه تان در دیدار بی اهمیتی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت گره بزنید که به این کار در فرهنگ فارسی می گویند؛ “جار زنی برای کسب شهرت” و ” دزد کردن مردم برای تبرئه خود”

  در پایان جا دارد تا نکته ای را هم به دوستان رسانه ای عرض کنیم و آن اینکه؛ در هر صورت چه خطا از جانب این خانم بوده و چه شخص دیگری چنین کار زننده ای را انجام داده است، وقتی که خود این شخص ادعا می کند که اعتقاد به حجاب دارد و از پخش تصویر بی حجابش انزجار دارد و انتشار تصاویر خصوصی اش را از سوی خود و در حالت عادی غیرممکن می داند، همه اینها از دیدگاه دین مقدس اسلام، کفایت می کند بر ممنوعیت و حرمت انتشار و بازنشر تصویر بی حجاب زن مسلمان از سوی دیگران، لذا رسانه هایی که تصویر این فرد را منتشر کرده اند، مرتکب حرامی قطعی شده اند و قطعا باید از وی کسب حلالیت بطلبند کما اینکه این شخص نیز باید بخاطر بی دقتی و خطای سهوی و یا عمدی اش، از مردم عذرخواهی نماید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.