• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اوباما، مخالف تحریم ایران را برای رهبری پنتاگون معرفی کرد!
  کد خبر : 1693756

  اوباما، مخالف تحریم ایران را برای رهبری پنتاگون معرفی کرد!

  اوباما، مخالف تحریم ایران را برای رهبری پنتاگون معرفی کرد!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating: باراک اوباما، چاک هاگل را به عنوان گزینه خود برای تصدی پست وزیر دفاع معرفی کرد. به گزارش ایــــران ویــــج  از عصر ایران به نقل از رویترز، رئیس جمهور آمریکا از کنگره نیز خواست تا وی را به عنوان وزیر دفاع تایید…

  اوباما، مخالف تحریم ایران را برای رهبری پنتاگون معرفی کرد!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating:

  باراک اوباما، چاک هاگل را به عنوان گزینه خود برای تصدی پست وزیر دفاع معرفی کرد.

  به گزارش ایــــران ویــــج  از عصر ایران به نقل از رویترز، رئیس جمهور آمریکا از کنگره نیز خواست تا وی را به عنوان وزیر دفاع تایید کند.

  اوباما گفت: هاگل قهرمانی از اعضای ارتش آمریکاست و انتصاب وی در راس پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) نشانه ای است که تاکید می کند ما دموکرات یا جمهوری خواه نیستیم بلکه ما آمریکایی هستیم.

  هاگل برای تصدی سمت وزیر دفاع نیازمند رای اعتماد اکثریت مجلس سناست تا بتواند جایگزین “لئون پانه تا” وزیر دفاع فعلی شود. با این حال، او منتقدان پرتعداد و بسیار قدرتمندی در میان اعضای کنگره دارد و همین موضوع، شانس هاگل را برای رهبری پنتاگون کم می کند.

  هاگل کیست

  – متولد 1946 (67 ساله )
  – عضو حزب جمهوری خواه
  – عضو مجلس سنا بین سال های 1997 تا 2009
  – سمت کنونی: ریاست شورای اطلاعات و امنیت وابسته به ریاست جمهوری آمریکا
  – در جنگ ویتنام، یک سرباز عادی ارتش آمریکا بود. او در این جنگ، زخمی هم شد و به دلیل مشارکت در جنگ ویتنام، مدال های افتخار بسیاری را دریافت کرد.
  – تدریس در دانشکده روابط بین الملل ادموند ای والش دانشگاه جورج تون به عنوان استاد
  – انتقاد از سیاست های رئیس جمهور وقت آمریکا جورج بوش پس در زمینه حمله نظامی به عراق
  – شمار زیادی از سناتورهای حامی اسرائیل و منتقد ایران، مخالف هاگل هستند.
  – وی پس از بازگشت از جنگ ویتنام، یک شرکت فعال در زمینه مخابرات را تاسیس و  ضمن حمایت از برقراری و گسترش روابط با چین ، همکاری های اقتصادی زیادی را با شرکت های چینی داشت.

  منتقدان

  منتقدان از مدت ها پیش با طرح نام هاگل به عنوان وزیر دفاع، حملات گسترده ای را علیه آغاز کرده اند. مواضع هاگل درباره اسرائیل و ایران، مهمترین موضوعات مورد انتقاد درباره وی هستند. قبل از این، منابع سیاسی اسرائیل نگرانی خود را از احتمال تصدی سمت وزیر دفاع آینده آمریکا توسط هاگل اعلام کرده بودند.

  به گفته روزنامه اسرائیلی یدیعوت آهارونت، هاگل بارها مواضعی علیه سیاست های اسرائیل اتخاذ کرد و با حمله نظامی علیه ایران، مخالف است.

  رادیو صدای اسرائیل نیز گفته است که سازمان های یهودی حامل اسرائیل در آمریکا در چند هفته اخیر فعالیت های گسترده ای را علیه هاگل اغاز کرده و گفته اند او در هنگام حضور در کنگره، با تحریم های یکجانبه علیه ایران مخالفت و از امضای نامه حمایت از اسرائیل در هنگام جنگ تل آویو علیه غزه، خودداری کرد.

  رئیس جدید سیا

  اوباما همچنتین جان برینان مشاور  رئیس جمهور در زمینه مبارزه با تروریسم را را به عنوان مدیر آژانس مرکزی جاسوسی (سیا) معرفی کرد.

  برینان یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی سمت ریاست سیا در 2008 بود اما پس از طرح سؤوالاتی درباره نظرش در زمینه شکنجه علیه متهمان به فعالیت های تروریستی، از این سمت عقب نشینی کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.