• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » رنج صبحگاهی مردم در برابر بانک ها!
  کد خبر : 1693737

  رنج صبحگاهی مردم در برابر بانک ها!

  رنج صبحگاهی مردم در برابر بانک ها!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating: ایــــران ویــــج – یکی از منظره هایی که هر صبح در برابر بسیاری از شعب بانک ها ایجاد می شود ، تشکیل صف های گاه طولانی است. علت تشکیل این صف ها نیز ، مراجعه مردم به بانک ها ، قبل از آغاز ساعت…

  رنج صبحگاهی مردم در برابر بانک ها!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating:

  ایــــران ویــــج – یکی از منظره هایی که هر صبح در برابر بسیاری از شعب بانک ها ایجاد می شود ، تشکیل صف های گاه طولانی است.

  علت تشکیل این صف ها نیز ، مراجعه مردم به بانک ها ، قبل از آغاز ساعت کاری آنهاست. بانک ها – دستکم در تهران – از ساعت 8 صبح فعالیت خود را آغاز می کنند ولی بسیاری از مردم ، به واسطه برنامه کاری خود ، ناگزیر زودتر به بانک می رسند. مثلاً پدری که فرزندش را باید در ساعت 7.5 به مدرسه برساند و سپس به کار بانکی اش برسد ، نمی تواند بعد از رساندن فرزندش به مدرسه ، به خانه برگردد و سپس در ساعت 8 به بانک برود و نظایر این.

  از این رو ، هر روز ، هزاران نفر در تهران ، علی الاجبار قبل از ساعت 8 به مقابل شعب بانک ها می رسند و پشت در منتظر می مانند.
  این مساله به خودی خود ، مشکلی ایجاد نمی کند، چه آن که مردم به همان ترتیبی که آمده اند ، با باز شدن در بانک ، وارد می شوند و کار روزانه شان را آغاز می کنند. اما در روزهای برفی ، بارانی و در فصل سرما ، واقعاً برای مردم – بخصوص سالخوردگان – مشکل است که در هوای نامناسب ، بیرون بمانند.

  برای حل این مشکل ، نیازی به تغییر ساعت کار بانک ها نیست، بلکه از آنجا که کارمندان بانک ، عمدتاً از ساعت 7 الی 7.5 در محل کار خود حاضر می شوند، کافی است درهای بانک را به روی مردم بگشایند تا مردم بتوانند به جای ایستادن در بیرون بانک ، در سالن بانک و در فضای گرم و راحت آن بنشینند و منتظر ساعت 8 باشند.

  البته مشاهدات خبرنگار ما حاکی است برخی از شعب، با درک وضعیت مردم در روزهای سرد، این کار را می کنند و مشتریان را قبل از آغاز کار رسمی بانک، به داخل بانک راه می دهند، هر چند که طبق قانون ، از ساعت 8 خدماتشان را آغاز می کنند.
  اما متأسفانه، بسیاری از شعب ، این احترام رابرای مشتریان قائل نیستند و در حالی که خود کارکنان بانک در محیط گرم داخل بانک هستند، مردم را درست تا ساعت 8 صبح ، پشت در نگه می دارند گو این که اگر مشتریان در آن دقایق روی صندلی های داخل سالن بانک به انتظار بنشینند ، اتفاق ناگواری برای بانک می افتد!

  علاوه بر بحث انسانی ماجرا ، باید به این دسته از بانک ها یاد آور شد که کسانی که در شرایط نامناسب -از پیر و جوان و زن و مرد- پشت درهای بسته ، سرپا نگه داشته می شوند ، مشتریانی هستند که وجود بانک ها ، مدیون همان مشتریان است و صد البته احترامشان نیز واجب.

  از این رو  انتظار می رود ، مدیران بانک ها ، دستور دهند درهای بانک ، صرفاً برای پذیرش در سالن قبل از ساعت 8 به روی مردم گشوده و از همان ساعت 8 نیز طبق روال قانونی خدمات بانکی ارائه شود تا هم مردم معذب نشوند و هم ساعت کار بانک ها تغییر نکند. اگر هم این کار محذورات قانونی و امنیتی دارد ، چرا ساعت کار بانک ها را به 7.5 تغییر نمی دهند تا مردم دچار دردسر روزانه نشوند؟!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.