• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » تحقیق و تفحصی که ۴۵۰ میلیون خرج برداشت!
  کد خبر : 1693496

  تحقیق و تفحصی که ۴۵۰ میلیون خرج برداشت!

  تحقیق و تفحصی که ۴۵۰ میلیون خرج برداشت!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating: متأسفانه هیأت تحقیق و تفحص، به دلیل همکاری نکردن دانشگاه آزاد اسلامی، موفق نشد تا جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز خود از سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را کامل انجام دهد و بسیاری از اطلاعات مورد نیاز درباره نحوه کارکرد دانشگاه…

  تحقیق و تفحصی که ۴۵۰ میلیون خرج برداشت!Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating:

  متأسفانه هیأت تحقیق و تفحص، به دلیل همکاری نکردن دانشگاه آزاد اسلامی، موفق نشد تا جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز خود از سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را کامل انجام دهد و بسیاری از اطلاعات مورد نیاز درباره نحوه کارکرد دانشگاه در ادوار گوناگون در اختیار هیأت تحقیق و تفحص قرار نگرفت.

  سرانجام آن که در آغاز اردیبهشت ماه سال ۸۵ و با تصویب هیأت رئیسه هیأت تحقیق و تفحص، به دلیل عدم همکاری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت کار‌شناسان هیأت در این دانشگاه پایان ‌یافته اعلام شد.

  این‌ها بخشی از گزارش هیأت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مجلس هفتم است. اما بار دیگر پس از تغییر مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی بحث تحقیق و تفحص از این دانشگاه در سال‌های ریاست دکتر جاسبی مورد توجه مجلس و نمایندگان قرار گرفته است و امید آن می‌رود که احتمالا این بار به نتایج روشنی دست یابند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس در گفت‌و‌گو با تابناک اظهار داشت: تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد الزامی نیست.

  علی رضا منادی سپیدان در پاسخ به این که چرا نمایندگان درباره بحث سازمان مرکزی و مباحث مالی وارد می‌شوند اما در مباحث آموزشی و پژوهشی و فرهنگی وارد نشده‌اند، گفت: من با این تحقیق و تفحص‌ها موافق نیستم، چرا که این گونه تحقیق و تفحص‌ها دردی را درمان نمی‌کند و پیشتر نیز در زمان آقای جاسبی نیز تحقیق و تفحص انجام شد و اعلام کردند که تخلفی ندیده‌اند. آقای کوچک‌زاده در آن زمان اعلام کرد که نه از نظر مالی و نه از نظر اخلاقی تخلفی به دست نیاورده‌اند.

  این عضو هیأت رئیسه مجلس افزود: دانشگاه آزاد پس از انقلاب در عرصه آموزش عالی و در اجرای اصل ۴۴ موفق‌ترین کارکرد را داشته و این موضوع نشانگر آن است که مدیریت توانایی داشته، افزون بر این هیچ هزینه و بار مالی برای دولت نداشته و این همه اشتغال و کار آفرینی ایجاد کرده است.

  نباید به جای پاداش دادن به مسئولان چنین سازمانی با تحقیق و تفحص و حاشیه سازی هزینه‌هایی را به آن‌ها تحمیل کنیم.

  نماینده مجلس شوارای اسلامی تأکید کرد: تحقیق و تفحص‌های مجلس به رغم هزینه‌هایی که به مجلس تحمیل می‌کند، عمدتا خروجی خاصی ندارد. در تحقیق و تفحص گذشته دانشگاه آزاد ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شد، ولی نتیجه خاصی نداشت. با این شرایط چه هزینه‌ای برای تحقیق و تفحص دوباره لازم است؟ درست است که تحقیق و تفحص از وظایف مجلس است، ولی این‌ها می‌خواهند از چه چیزی تحقیق و تفحص کنند؟ آنچه مسلم است این که امروز باید درباره مسائل اقتصادی کشور تحقیق و تفحص کرده و کاری کنیم که رفاه مردم برآورده شود.

  به گزارش ایران ویج  نماینده مردم تبریز درمجلس با اشاره به این که بر پایه برنامه پنجم توسعه کنکور دانشگاه‌ها باید حذف شود، گفت: دانشگاه آزاد تقریبا این کار را انجام داده و تقریبا ۶۰ درصد رشته‌های این دانشگاه بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد. در مورد تأثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان نیز کارهایی شده، ولی با تحقق صد درصدی برنامه فاصله داریم و امیدواریم که در سال آینده این موضوع کامل عملیاتی شود. در مورد دانشگاه‌های دولتی نیز به دلیل این که امکانات بیشتری دارند و هزینه‌ای نیز دریافت نمی‌کنند، رقابت و تقاضا همچنان وجود دارد. بودجه‌ای که برای هر دانشجوی دانشگاه دولتی هزینه می‌شود تقریبا هشت برابر دانشگاه آزاد است.

  منادی سپیدان تأکید کرد: با کنار گذاشتن کنکور، باید وسیله‌ای و فیلتر برای گزینش دانشجو باشد. البته باید شاخص‌های آن مشخص شود. تأثیر معدل دانش آموزان بر پذیرش دانشگاه‌ها باعث تحرک و فعالیت بیشتر دانش آموزان در دوران تحصیل نیز خواهد بود.

  بنابراین، اگر این طرح اجرایی شود، دیگر شکست غول کنکور و گذر از دروازه ورود به دانشگاه برای دانش آموزان، بزرگ‌ترین هدف زندگی نخواهد بود و شاید آرامش را به سیستم آموزشی مدارس کشور بازگرداند. باید دید با عملی شدن این طرح، سطح کیفی و کمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد چه تغییری خواهد کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.