• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » کشف ۲۷ قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!
  کد خبر : 1692561

  کشف ۲۷ قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!

  کشف ۲۷ قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!Reviewed by Farnaz on Jan 7Rating: پرونده چهار زورگیر معروف که انتشار فیلمشان، اسباب وحشت عمومی را فراهم ساخته بود، در حالی منجر به صدور احکام اعدام و حبس‌های طویل‌المدت شد که به تازگی ۲۷ قربانی دیگر این متجاوزان به امنیت عمومی شناسایی شدند تا جرایم این…

  کشف ۲۷ قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!Reviewed by Farnaz on Jan 7Rating:

  پرونده چهار زورگیر معروف که انتشار فیلمشان، اسباب وحشت عمومی را فراهم ساخته بود، در حالی منجر به صدور احکام اعدام و حبس‌های طویل‌المدت شد که به تازگی ۲۷ قربانی دیگر این متجاوزان به امنیت عمومی شناسایی شدند تا جرایم این متهمان از گستره بیشتری برخوردار شود.

  به گزارش ایران ویج «تابناک»، پس از رسیدگی به پرونده چهار زورگیر خشن معروف ـ که انتشار فیلمی از زورگیری‌شان، موج تازه‌ای از برخورد‌ها با این قبیل جرایم تهدیدکننده امنیت عمومی را به راه انداخت ـ‌ و به موجب حکم صادره، دو نفر از متهمان به اعدام محکوم شدند و دو نفر دیگر آنان، افزون بر محکومیت به ده سال حبس، هر یک به پنج سال تبعید و ۷۴ ضربه شلاق نیز محکوم شدند؛ امید که این احکام محکم در صورت استمرار، بازدارنگی لازم را داشته باشد.

  بنا بر این گزارش، پیش و پس از اعلام احکام قضایی از سوی دادگاه انقلاب، ۲۷ شاکی ـ که قربانی زورگیری این چهار تن شده بودند ـ با رفتن به دادسرا، اعلام کردند که اموالشان به دست این اشخاص دزدیده شده و شمار شکات این پرونده رو به فزونی گذاشته است؛ بنابراین، این رخداد، گفته‌های چهار متهم، مبنی بر این که برای یک یا دو بار بوده و یا آن که در راستای هزینه‌های ضروری عمل بستگانشان و نظایر اینها، اقدام به زورگیری کرده‌اند، به چالش کشید و مشخص شد، این اشخاص کاملاً حرفه‌ای این سلسله زورگیری‌ها را انجام داده‌اند.

  در این باره باید گفت، این زورگیری‌ها عمدتاً در محدوده هفت تیر، سهروردی و یوسف آباد رخ می‌داده است، به گونه‌ای که دزدان با سرعت‌ عمل در زورگیری، امکان واکنش سریع و مناسب را از قربانیانشان می‌گرفتند و با ادامه کارشان، به ترس و وحشت در قلب پایتخت دامن می‌زدند.
  ناگفته نماند که این جسارت در زورگیری‌های سریالی در مرکز تهران و به دام نیفتادن آنان در بیشتر موارد، حکایت از تسلط این عده بر کارهای مجرمانه‌شان داشته است.

  این گزارش می‌افزاید، در رویارویی حضوری شکات و متهمین، قربانیان زورگیران را شناسایی کردند و سارقان نیز جرایم خود را پذیرفتند؛ بنابراین، احتمالاً با دستور مقام قضایی، تصاویر این متهمان بدون پوشش در روزنامه‌ها منتشر خواهد شد تا اگر شکات دیگری برای این پرونده هستند، موفق به شناسایی آنان و مراجعه برای طرح شکایت خود شده و ابعاد جرایم این چهار زورگیر دقیق‌تر شود. بر همین مبنا در روزهای آینده ـ احتمالاً ـ شکایات تازه برای این پرونده اعلام وصول خواهد شد.

  ذکر این مهم لازم است که این زورگیران، نخستین بار هنگامی مورد توجه قرار گرفتند که فیلم زورگیری خشن آن‌ها با دوربین مداربسته ساختمانی ضبط و در رسانه‌های آنلاین منتشر شد. به دنبال آن، این واقعه با واکنش برخی نمایندگان مجلس، رئیس دستگاه قضا و مسئولان ارشد نیروی انتظامی همراه و در فاصله‌ای نه چندان طولانی، هر چهار زورگیر دستگیر شدند و در ادامه نیز سلسله برخوردهایی با زورگیران و اراذل محلات تهران صورت پذیرفت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.