• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تغذیه » مصرف زیاد کافئین باعث افزایش ناباروری و نازایی در زنان می شود
  کد خبر : 169104

  مصرف زیاد کافئین باعث افزایش ناباروری و نازایی در زنان می شود

  مصرف زیاد کافئین باعث افزایش ناباروری و نازایی در زنان می شودReviewed by Aryan on Nov 29Rating: سین وارد، استاد فیزیولوژی و زیست شناسی سلولی در این دانشگاه تصریح کرد کافئین، فعالیت عضله‌ای را در لوله‌های فالوپ که نقش حمل کننده تخمک‌ها را از تخمدان‌ها به رحم برعهده دارند کاهش می‌دهد. وارد تاکید کرد: هرچند…

  مصرف زیاد کافئین باعث افزایش ناباروری و نازایی در زنان می شودReviewed by Aryan on Nov 29Rating:

  سین وارد، استاد فیزیولوژی و زیست شناسی سلولی در این دانشگاه تصریح کرد کافئین، فعالیت عضله‌ای را در لوله‌های فالوپ که نقش حمل کننده تخمک‌ها را از تخمدان‌ها به رحم برعهده دارند کاهش می‌دهد.

  وارد تاکید کرد: هرچند آزمایشات ما روی موش‌ها صورت گرفته اما این یافته می‌تواند پاسخ این پرسش قدیمی باشد که چرا نوشیدن نوشابه‌های حاوی کافئین احتمال باردارشدن را در زنان کاهش می‌دهد.

  وارد و تیم مطالعاتی وی با بررسی روی لوله‌های فالوپ ماهیچه‌ای در موش‌ها دریافتند که کافئین عملکرد سلول‌های پیشتاز خاص را در دیواره این لوله‌ها متوقف می‌سازد. این سلولها انقباضات لوله‌ای را هماهنگ می‌کنند به طوری که وقتی فعالیت آنها متوقف شود تخمک‌ها نمی‌توانند داخل این لوله‌ها حرکت کرده و جابه‌جا شوند.

  به گزارش روزنامه دیلی تلگراف، وارد تاکید کرد: این آزمایشات نشان داد چرا زنانی که طرف دار قهوه هستند، دیرتر باردار می‌شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.