• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » تزریق در کتف، سرنوشت قوی‌ترین مرد جهان را روشن می‌کند
  کد خبر : 1690669

  تزریق در کتف، سرنوشت قوی‌ترین مرد جهان را روشن می‌کند

  تزریق در کتف، سرنوشت قوی‌ترین مرد جهان را روشن می‌کند Reviewed by Farnaz on Jan 6Rating: وضعیت بهداد سلیمی هنوز مشخص نیست.پزشکان امیدوارند تا شرایطی را فراهم کنند که او کتفش را عمل نکند. به گزارش خبرآنلاین؛ هرچند پزشکان متخصص امیدوارند قهرمان المپیک برای مداوای کتف آسیب دیده‌اش نیازی به جراحی نداشته باشد، اما اولین…

  تزریق در کتف، سرنوشت قوی‌ترین مرد جهان را روشن می‌کند Reviewed by Farnaz on Jan 6Rating:
  وضعیت بهداد سلیمی هنوز مشخص نیست.پزشکان امیدوارند تا شرایطی را فراهم کنند که او کتفش را عمل نکند.
  IMAGE634801704683732578

  به گزارش خبرآنلاین؛ هرچند پزشکان متخصص امیدوارند قهرمان المپیک برای مداوای کتف آسیب دیده‌اش نیازی به جراحی نداشته باشد، اما اولین تصمیم قطعی درباره بهداد سلیمی این است که فعلا یک تزیق روی کتف او انجام شود؛تزریقی که نتیجه‌اش مشخص می‌کند او نیاز به جراحی دارد یا خیر.دکتر پورکاظمی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین شرایط بهداد سلیمی به روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری گفت: هدف اصلی ما این است که قبل از جراحی شانه راست بهداد سلیمی اقدام به گرفتن تست‌های تشخیصی کنیم تا با اطمینان بیشتری درباره ارتروسکوپی تصمیم‌گیری کنیم. با توجه به این‌که جراحی کتف بهداد یک جراحی بسته است ما باید از کتف او عکس رنگی می‌گرفتیم. مشکل اصلی هم اینجا بود که به دلیل وزن بالا و حجم بدن این قهرمان امکانات هیچ یک از 17 مرکز MRI تهران برای این کار مناسب نبود. به همین دلیل هم بهداد را به ساوه بردیم و در آنجا از کتف آسیب دیده اش عکس گرفتیم که خوشبختانه جواب این آزمایش و عکس‌های سونوگرافی او همه را امیدوار کرد.
  وی افزود: عکس‌ها و آزمایش‌ها، آسیب بخشی از تاندون عضله فوق خاری کتف را نشان می‌دهد، اما ظاهرا میزان این آسیب در حدی نیســت که نیاز به جراحی داشته باشد. به همین دلیل دکترخرسندی، اصلانی، رازی، کیهانی و مرادی که جملگی از فوق‌تخصص‌های سرشناس کتف و دست ایران هستند، تصمیم گرفتند قبل از هر چیز یک ماده ضدالتهاب و تورم در کتف بهداد تزریق شود.
  این تزریق چهارشنبه هفته جاری زیر نظر رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی صورت می‌پذیرد. دکتر پورکاظمی در این باره گفت: بهداد سلیمی مبتلا به ﺳﻨﺪروم اﯾﻢ ﭘﯿﺠﻤﻨﺖ است. یعنی عضلات کتفش تحت فشار قرار دارد که این موضوع بی ارتباط با فشارهای سنگینی که در این سه سال به این قهرمان وارد شده، نیست. سلیمی برای رسیدن به طلای جهان و المپیک به طور استاندارد باید روزی 25 تن وزنه را جابه‌جا می‌کرد که این فشار زیادی را به او وارد کرده است. با این حال جواب تست‌های ارزشمندی که در این یکی دو هفته روی او انجام شده نتایج خوشحال کننده‌ای برای ما داشته است. ما ابتدا روی کتف بهداد تزریق انجام می‌دهیـــم که نتیجهاش بعد از 20 روز مشخص می‌شود. او پس از این مدت می‌تواند تمرینــــاتش را از سر بگیرد. البته فیزیوتراپی، آب درمانی و ماساژ هم در برنامه درمانی بهداد وجود دارد. پس از آن واکنش عضله کتف بهداد به فشار تمرینات است که مشخص می‌کند او نیاز به جراحی دارد یا نه.
  رئیس فدراسیون پزشکی در پایان گفت: بهداد یک قهرمان ملی است که در دو سال اخیر عناوین با ارزشی چون طلای المپیک، جهان و بازی‌های آسیایی را به دست آورده است. این طبیعی است که همه ما نگران وضع سلامت این قهرمان باشیم اما حالا با اطمینان می‌گویم این نگرانی‌ها به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است.
  اگر بهداد سلیمی نیازی به جراحی نداشته باشد از 20 روز دیگر تمریناتش را از سر خواهد گرفت و برای حضور در رقابتهای جهانی 2013 آماده می‌شود، اما اگر تشخیص نهایی جراحی باشد او 9 ماه دور از میادین خواهد بود که در این صورت در بازی‌های آسیایی 2014 دوباره روی تخته ظاهر خواهد شد.
   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.