ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » اخبار پزشکی » استفاده از غذای کمکی در دوران بارداری باعث آلرژی می شود
کد خبر : 169048

استفاده از غذای کمکی در دوران بارداری باعث آلرژی می شود

دکترابولفضل ایرانیخواه، فوق تخصص گوارش کودکان با بیان اینکه به طور معمول گریه ناشی از دل درد شیرخوارگی در نوزادان تا سه ماهگی بدون علت و بیماری است، اظهار داشت: در نوزادانی که به دلیل کمبود شیر مادر از شیر خشک استفاده می کنند ممکن است این دل دردها تا مدت بیشتری ادامه پیدا کند. دکترابولفضل…

دکترابولفضل ایرانیخواه، فوق تخصص گوارش کودکان با بیان اینکه به طور معمول گریه ناشی از دل درد شیرخوارگی در نوزادان تا سه ماهگی بدون علت و بیماری است، اظهار داشت: در نوزادانی که به دلیل کمبود شیر مادر از شیر خشک استفاده می کنند ممکن است این دل دردها تا مدت بیشتری ادامه پیدا کند.

دکترابولفضل ایرانیخواه افزود: در زمانی که کودک رشد خوبی دارد یکی از علل شایع گریه، شروع نابه هنگام غذای کمکی و مکمل های غذایی است.

وی با اشاره به اینکه شروع تغذیه کمکی در بسیاری از کشورهای جهان بین 4 تا 6 ماهگی است، گفت: این مدت با توجه به اقلیم کشورها و مناطق مختلف متغیر است که در ایران از 6 ماهگی به بعد مصرف این مکمل ها توصیه می شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه برخی مادران که شیر کافی ندارند به اشتباه و تا قبل از این زمان اقدام به استفاده از غذاهای کمکی برای تغذیه نوزادان می کنند، گفت: استفاده اینگونه از مکمل های غذایی ابتلا به بیماری و آلرژی را در نوزادان افزایش می دهد.

دکتر ایرانیخواه با تاکید بر اینکه مادران بعد از 8 ماهگی مجاز به استفاده از آبمیوه برای نوزادان هستند، تصریح کرد: استفاده از آبمیوه های غیر طبیعی و آلرژی زا موجب بروز حساسیت و اختلال در رشد کودکان می شود.

وی افزود: بعد از 8 ماهگی استفاده از آبمیوه های طبیعی مانند سیب، گلابی و آب هویج برای نوزادان مناسب است.

فوق تخصص گوارش کودکان با بیان اینکه تا قبل از 6 ماهگی کودکی که با شیر مادر تغذیه می شود نیازی به مکمل های غذایی ندارد، خاطرنشان کرد: تا یکسالگی شیر مادر به عنوان غذای اصلی نوزاد محسوب و بعد از این مدت به مرور سایر غذاها جایگزین شیر مادر می شود.

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰)آخرین اخبار جام ملتهای اروپا 2016
آخرین اخبار جام ملتهای اروپا 2016

آخرین اخبار و مطالب

پربحث ترین های هفته