• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » بهمنی در کمیسیون اصل‌90 سوال پیج شد
  کد خبر : 16882

  بهمنی در کمیسیون اصل‌90 سوال پیج شد

  بهمنی در کمیسیون اصل‌90 سوال پیج شد Reviewed by Aryan on Oct 19Rating: محمد موحد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره جلسه امروز کمیسیون اصل90 که با حضور محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی برگزار شده بود، اظهار داشت: این جلسه طبق اعلام قبلی از ساعت 6 صبح امروز تشکیل و…

  بهمنی در کمیسیون اصل‌90 سوال پیج شد Reviewed by Aryan on Oct 19Rating:
  محمد موحد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره جلسه امروز کمیسیون اصل90 که با حضور محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی برگزار شده بود، اظهار داشت: این جلسه طبق اعلام قبلی از ساعت 6 صبح امروز تشکیل و مباحث مختلفی در رابطه با مباحث بانک مرکزی و نقش این بانک در نظام بانکی مطرح شد.
  وی افزود:‌ امروز نقش و وظایف بانک مرکزی در ابعاد مختلف اعم از نظارت و سایر موارد نسبت به بانک‌های دولتی و خصوصی بررسی شد.
  به گفته این عضو کمیسیون اصل 90، همچنین حضور به جای بانک مرکزی در راستای وظیفه نظارت بر شبکه بانکی و مشخص بودن آثار این انجام وظیفه برای مردم از مهمترین محورهای جلسه امروز این کمیسیون بوده است.
  موحد تأکید کرد: بانک مرکزی باید از ویژگی لازم برای کنترل تخلف‌های احتمالی، سوءاستفاده‌های احتمالی برخی از کارمندان بانک‌ها و سایر سودجویان در نظام بانکی که قصد سؤاستفاده از شرایط بانک‌ها را دارند، داشته باشد.
  این عضو کمیسیون اصل 90 تصریح کرد:‌ این جلسه در نهایت با عنوان بررسی نقش بانک مرکزی در سیستم بانکی و چگونگی اجرای وظایف این مقام ناظر تشکیل شد.

  * رسیدگی به نقش بانک مرکزی در اختلاس بزرگ

  وی ادامه داد: همچنین در این جلسه به نقش بانک مرکزی در راستای اختلاس بزرگ نیز رسیدگی شد؛ اعضاء بررسی کردند که آیا بانک مرکزی در این تخلف مالی به وظایف خود عمل کرده بود یا خیر.
  موحد ضمن اشاره به اینکه در قبال طرح این مباحث بانک مرکزی هم پاسخ‌هایی را به کمیسیون اصل 90 ارائه کرد، گفت: به نظر می‌رسد برخی از نمایندگان جواب‌های بانک مرکزی را قانع‌کننده دانستد اما برخی دیگر از این پاسخ‌ها قانع نشدند.
  وی خاطرنشان کرد: اما در نهایت این جلسه و مباحثی که در آن طرح و پاسخ‌هایی که از سوی بانک مرکزی بیان شد، قابل تقدیر است.

  * رسیدگی به اختلاس بزرگ بازهم به جلسه بعد موکول شد

  این عضو کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه ادامه این جلسه به روزهای آتی موکول شد، گفت:‌ هنوز مشخص نیست دقیقاً‌ چه روزی جلسه بعدی رسیدگی به گزارش اختلاس بزرگ تشکیل خواهد شد.
  وی خاطرنشان کرد:‌ اگر ضرورت ایجاب کند احتمال دارد که جلسه بعدی کمیسیون اصل 90 در روزهای تعطیل نیز تشکیل شود.

  به گزارش فارس، جلسات ویژه رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ از هفته گذشته به صورت رسمی آغاز شد و دیروز نیز این جلسه با حضور سید شمس‌الدین حسینی تشکیل شده بود.
  لازم به ذکر است مجلس استیضاح وزیر اقتصاد را منوط به ارائه گزارش اختلاس بزرگ دانسته است از همین رو طراحان استیضاح منتظر نهایی شدن گزارش کمیسیون اصل 90 هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.