• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » معادل صادرات گاز به ترکیه امکان ذخیره سازی داریم!
  کد خبر : 1687855

  معادل صادرات گاز به ترکیه امکان ذخیره سازی داریم!

  معادل صادرات گاز به ترکیه امکان ذخیره سازی داریم!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating: قم-خبرگزاری مهر:وزیر نفت با بیان اینکه میزان صاردات گاز طبیعی کشورمان به ترکیه روزانه 30 میلیون متر مکعب است، خاطر نشان کرد: این مقدار برابر با ذخیره سازی است که می توانیم روزانه در کشورانجام دهیم. به گزارش ایران ویج  از…

  معادل صادرات گاز به ترکیه امکان ذخیره سازی داریم!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating:

  قم-خبرگزاری مهر:وزیر نفت با بیان اینکه میزان صاردات گاز طبیعی کشورمان به ترکیه روزانه 30 میلیون متر مکعب است، خاطر نشان کرد: این مقدار برابر با ذخیره سازی است که می توانیم روزانه در کشورانجام دهیم.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، رستم قاسمی ظهر شنبه در مراسم افتتاح بزرگترین مرکز ذخیره سازی گاز طبیعی کشور و خاورمیانه گفت: در کشور ما به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص مصرف گاز طبیعی در زمستان با تابستان قابل مقایسه نیست.

  وی افزود: در زمستان 450 میلیون متر مکعب میزان مصرف گاز طبیعی شهری و تجاری است که این مقدار در تابستان به 150 میلیون متر مکعب در روز کاهش پیدا می کند.

  قاسمی ادامه داد: بخشی از این مابه تفاوت مصرف زمستان و تابستان که حدود 100 میلیون متر مکعب است به چاههای نفت تزریق می شود و بخش قابل توجهی از آن نیز برای مصرف زمستان کشور ذخیر سازی می شود.

  وی از مطالعات گسترده برای احداث 40 مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در کشور خبر داد و گفت: در مرکز ذخیره سازی گاز طبیعی سراژه قم از تابستان تا کنون حدود 700 میلیون متر مکعب ذخیر سازی صورت گرفته است و عملا امروز امکان ذخیره سازی 3 میلیون متر مکعب گاز طبیعی روزانه در این مرکز وجود دارد که باید در پایان فاز اول به 10 میلیون مترمکعب در روز و مجموع ذخیر سازی 1.5 میلیارد مترمکعب برسد.

  وی با بیان اینکه میزان صاردات گاز طبیعی کشورمان به ترکیه روزانه 30 میلیون متر مکعب است، خاطر نشان کرد: این مقدار برابر با ذخیره سازی است که می توانیم روزانه در کشورانجام دهیم.

  وزیر نفت گفت: دومین مخزن ذخیره سازی گاز سرخس تا پایان سال به بهره برداری می رسد که امیدواریم با افتتاح این  مراکز بتوانیم روزانه 100 میلیون مترمکعب گاز برای مصرف زمستان ذخیره کنیم.

  قاسمی با بیان اینکه پروژه مرکز ذخیره سازی گاز طبیعی سراژه قم اولین تجربه جهت ذخیر سازی گاز طبیعی در کشور بود ابراز امیدواری کرد: پروژه های ذخیره سازی گاز طبیعی در کشور به نوبت به بهره برداری برسد.

  وی در پایان سرمایه گذاری در پروژه های گازی کشور را در دولتهای نهم و دهم قابل توجه دانست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.