• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » کمین منافقین در فیسبوک برای کاربران ایرانی!
  کد خبر : 1687817

  کمین منافقین در فیسبوک برای کاربران ایرانی!

  کمین منافقین در فیسبوک برای کاربران ایرانی!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating: اعضای گروهک تروریستی منافقین با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، فعال شده و سعی دارند تا از طریق ارتباط‌گیری با کاربران اینترنتی در داخل کشور به جاسوسی و تخلیه اطلاعاتی و دریافت اخبار و تصاویری برای رسانه‌های اپوزوسیون بپردازند. به گزارش ایران…

  کمین منافقین در فیسبوک برای کاربران ایرانی!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating:

  اعضای گروهک تروریستی منافقین با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، فعال شده و سعی دارند تا از طریق ارتباط‌گیری با کاربران اینترنتی در داخل کشور به جاسوسی و تخلیه اطلاعاتی و دریافت اخبار و تصاویری برای رسانه‌های اپوزوسیون بپردازند.

  به گزارش ایران ویج  از خبرنگار مهر، عضو‌گیری منافقین و برقراری ارتباط با داخل کشور که عموماً با هدف جاسوسی و تخلیه اطلاعاتی صورت می‌گیرد موضوع جدیدی نیست، اما مجموعه این اقدامات منافقین که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیوسته در دستور کار عوامل این گروهک بوده است، در اکثر مواقع با یک وجه اشتراک یعنی مخفی‌سازی ماهیت منافقین، همراه بوده است.

  به عبارت دقیق تر نفرت ایرانی‌ها از منافقین که به دلیل آشنایی با سابقه خیانت‌ها و جنایت‌های این گروه تروریستی حاصل شده است، عوامل این گروهک را برآن داشته تا در ارتباط‌ گیری‌های خود با رعایت پوشش‌های مختلف از نشان دادن آرم و نام سازمان منافقین خودداری کنند.

  نگاهی به سوابق منافقین در مبادرت به تخلیه تلفنی که اوج آن در دوران دفاع مقدس صورت می‌گرفت، یا بررسی اقدامات این گروه در مبادرت به قاچاق انسان از ایران به عراق و انتقال افراد به پادگان اشرف که اوج آن در دهه 60 و 70 بوده و عموماً توسط عوامل این گروهک در ترکیه و با ارائه وعده کار و زندگی در اروپا صورت می‌گرفته است، شاهدی بر این ادعاست.

  هرچند سعی عوامل منافقین برای ارتباط با داخل کشور به منظور عضوگیری یا تخلیه اطلاعاتی هیچ‌گاه از شرح وظایف سازمانی اعضای این گروه حذف نشده، اما بنا به مقتضیات زمان و فعل و انفعالات سیاسی در داخل یا خارج کشور، شدت و ضعف پیدا کرده است.

  به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، در مقطع زمانی سال 88، منافقین برای جذب افراد و دسترسی به اطلاعات به‌ روز از داخل کشور، اقدام به راه‌اندازی یک وب‌سایت خبری با نام «آژانس ایران خبر» نموده و همچنین با ورود گسترده به فضای مجازی و بهره‌گیری هدفمند از درگاه‌های الکترونیکی سعی کردند تا از فضای اغتشاشات نهایت بهره‌برداری را کنند.

  آغاز به کار آژانس خبری منافقین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

  البته با توجه به افشاگری‌های رسانه‌های داخلی در خصوص این آژانس خبری، فعالیت این سایت تا حد زیادی کمرنگ و بعداً در مقطعی متوقف شد. با این حال در چند ماه اخیر به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری و همچنین حواشی مربوط به این انفاق، دوباره سایت آژانس ایران خبر فعالیت خود را آغاز کرده و همزمان با این سایت فعالیت‌های منافقین در شبکه‌های مجازی خصوصاً فیس‌بوک و ارسال ایمیل برای ارتباط گیری به شدت افزایش یافته است.

  جوانان و کاربران فعال شبکه های مجازی هدف آژانس خبری منافقین و پیشنهاد کار

  این فعالیت‌ها متاسفانه بیشتر قشر جوان، دانشجویان و البته کاربران فعال شبکه‌های مجازی را هدف قرار داده است، این افراد که عموماً با روش‌های تخلیه اطلاعاتی، جاسوسی و جذب گروه‌های ضدانقلاب آشنایی ندارند، در برابر پیغام‌های ارسال شده از سوی عوامل منافقین با پوشش پیشنهاد کار به عنوان یک خبرنگار آزاد و با رویکرد حمایت از حقوق بشر ظرفیتی بالقوه برای به دام افتادن محسوب می‌شوند.

  در انتهای این گزارش به معرفی دو نمونه از صفحات فیس‌بوک و البته یک نمونه از پیغام‌های ارسال شده از سوی عوامل منافقین برای آغاز ارتباط اشاره شده است، اما با توجه به کثرت این صفحات به معرفی نوع اطلاعات درخواست شده از سوی عوامل منافقین می‌پردازیم تا قشر مستعد این نوع آسیب در صورت برخورد با اینگونه درخواست‌ها برای برقراری ارتباط، هوشیار بوده و با شناخت کافی از افتادن به دام منافقین در امان باشند.

  عناوین “خبرنگار” و “فعال حقوق بشر” نقابی برای پنهان کردن هویت منافقین در فضای مجازی

  عوامل گروهک منافقین از طریق شبکه‌های اجتماعی با نام‌های مستعار یا از طریق ارسال ایمیل به صورت تصادفی اقدام به برقراری ارتباط با کاربران اینترنت در ایران می کنند. عوامل این گروهک فعالیت خود را با عناوینی همچون خبرنگار یا فعال حقوق بشر معرفی کرده و درخصوص مشکلات اقتصادی، تجمعات اعتراضی، حضور فیزیکی نیروهای انتظامی و نظامی در خیابان‌ها، مجازات و برخورد با مجرمین (مانند اعدام در ملاء عام) تقاضای خبر و عکس و فیلم می کنند.

  تاثیرات تحریم‌ها بر زندگی مردم و کارخانجات، مشکلات معیشتی مردم ناشی از تورم و گرانی و اخبار دستگیری‌ها، تعطیلی کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی، هرگونه تجمع و تحصن در خیابان و حتی تصادف یا نزاع‌خیابانی، نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی و…، هرگونه برخورد نیروهای انتظامی با مجرمین، حضور کودکان کار، زنان خیابانی یا متکدیان در معابر عمومی، هرگونه خرابی یا معضلات و مشکلات شهری، هرگونه شعارنویسی سیاسی یا اعتراضی نمونه هایی از درخواست های عوامل منافقین برای ارسال اخبار و تصاویر است.

  عوامل این گروهک بابت انجام هر کدام از این موارد با توجه به نوع اطلاعات اعم از خبر، عکس یا فیلم پرداخت مبالغی را وعده می کنند.

   

  919956_origمعرفی سایت آژانس ایران خبر وابسته به گروهک تروریستی منافقین

  این سایت دارای یک سرور اختصاصی در آمریکاست که نشان دهنده سرمایه‌ گذاری کلان برای آن با هدف تامین امنیت بیشتر است. شخصی به نامAdam farrar به آدرس آمریکا، ایالت تگزاس، شهر هوستون،… این سایت را ثبت کرده و نکته جالب توجه آن است که شرکت ثبت کننده هاستینگ این سایت همان شرکتی است که هاستینگ سایت “ایران افشاگر” یکی از سایت‌های رسمی سازمان منافقین را به ثبت رسانده است!

  919955_origگرداننده یا گردانندگان این صفحه خود را با نام‌های “مراد” یا “سعید حداد” و ساکن اسکاندیناوی معرفی کرده و در مراحل اولیه برقراری ارتباط با افراد بیشتر پی گیر جمع‌آوری اخبار و اطلاعات در زمینه مشکلات صنفی دانشجویان از قبیل نارضایتی‌ها از وضعیت سلف سرویس، قیمت غذا، نارضایتی از وضعیت خوابگاه‌ها، تفکیک جنسیتی، محدودیت‌های حراست برای دانشجویان و… هستند.

  در مراحل بعدی از افراد جدیدالوصل درخواست می‌شود که در صورت نقض قوانین حقوق بشر، سرکوب‌های اجتماعی، اقدامات اعتراضی کارگران و سایر اقشار، تعطیلی کارخانه‌ها، تاثیرات تحریم‌ها بر کار شرکت‌ها وضعیت مایحتاج مردم، گرانی و بیکاری، اعدام در ملاء عام و… اخبار و فیلم و عکس تهیه کنند.

  919958_origموسسه راهبردی دیده بان در پایگاه اطلاع رسانی خود در گزارشی تصویری از صفحه یکی از عوامل منافقین که درصدد جذب نیرو و جاسوسی در شبکه اجتماعی فیس بوک است را منتشر کرده است.

  919957_origصفحه davoodsharifi از صفحات مربوط به منافقین است که تحت پوشش”آژانس ایران خبر” برای جذب نیرو و جاسوسی فعالیت می‌کند. کاربر یا کاربران این صفحه در اولین ارتباط با کاربران شبکه مجازی فیس‌بوک در ایران، پیامی با محتوای ذیل را ارسال می‌کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.