• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » واگذاری 111 هزار میلیارد تومان سهام!
  کد خبر : 1687660

  واگذاری 111 هزار میلیارد تومان سهام!

  واگذاری 111 هزار میلیارد تومان سهام!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating: رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه در مجموع حدود 73 درصد از واگذاری‌های شرکتهای دولتی از طریق بازار سرمایه بوده است، گفت: 50 میلیون نفر سهام عدالت می‌گیرند. محمدرحیم احمدوند در گفتگو با مهر در مورد میزان واگذاریها گفت: 2.6 درصد از واگذاریها مربوط…

  واگذاری 111 هزار میلیارد تومان سهام!Reviewed by Farnaz on Jan 5Rating:

  رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه در مجموع حدود 73 درصد از واگذاری‌های شرکتهای دولتی از طریق بازار سرمایه بوده است، گفت: 50 میلیون نفر سهام عدالت می‌گیرند.

  محمدرحیم احمدوند در گفتگو با مهر در مورد میزان واگذاریها گفت: 2.6 درصد از واگذاریها مربوط به سال 70 تا سال 83 است و بقیه واگذاریها یعنی 97.4 درصد از این حجم بین سال های 84 تا 91 انجام شده است.

  معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه از کل واگذاری‌هایی که در سال ای اخیر انجام شده است، بیشتر روشهایی همچون واگذاری از طریق بورس مدنظر قرار گرفته است، افزود: در مجموع حدود 73 درصد از واگذاری‌ها از طریق بازار سرمایه بوده است.

  وی ادامه داد: همچنین حدود 27 درصد از حجم واگذاری‌ها از طریق مزایده، 5 درصد از طریق فرابورس و کمتر از یک درصد از طریق مذاکره بوده است، در عین حال 97 درصد واگذاری ها به روش بلوکی و کنترلی، دو درصد خرد و یک درصد به صورت ترجیحی صورت گرفته است.

  احمدوند، میزان واگذاری ها از سال 80 تا پایان پائیز سال جاری را معادل 111 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این میزان واگذاری متعلق به 645 شرکت دولتی بوده است که سهام 501 شرکت به بخش خصوصی واگذار شده است.

  رئیس سازمان خصوصی سازی تعداد شرکت‌هایی که سهام آنها بابت رد دیون عرضه شده است را 209 شرکت و سهام عدالت را 56 شرکت عنوان کرد.

  وی گفت: در حال حاضر 45 تا 50 میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند که در مجموع  حدود 50 درصد از واگذاری ها از این طریق صورت گرفته است، به عبارت دیگر حدود 45 هزار میلیارد تومان از واگذاری ها مربوط به سهام عدالت است.

  “خبرگزاری مهر”

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.