• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » طرح مباحث اختلاف انگیز آب به آسیاب دشمن ریختن است!
  کد خبر : 1686297

  طرح مباحث اختلاف انگیز آب به آسیاب دشمن ریختن است!

  طرح مباحث اختلاف انگیز آب به آسیاب دشمن ریختن است!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating: ایران ویج : قم – خبرگزاری مهر: عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به طرح مباحث اختلاف انگیز در کشور تاکید کرد: طرح مباجث اختلاف انگیز به خصوص در چنین شرایطی آب به آسیاب دشمن ریختن است. به گزارش…

  طرح مباحث اختلاف انگیز آب به آسیاب دشمن ریختن است!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating:

  ایران ویج : قم – خبرگزاری مهر: عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به طرح مباحث اختلاف انگیز در کشور تاکید کرد: طرح مباجث اختلاف انگیز به خصوص در چنین شرایطی آب به آسیاب دشمن ریختن است.

  به گزارش ایران ویج  از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام ناصر رفیعی در جمع عزاداران در حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: افشای اسرار یکی از نشانه‌های جهالت است و نباید اسرار مخصوصا در شرایط حساس کنونی به صورت علنی بازگو شود.

  وی ادامه داد: امروز در نظام اسلامی سه قوه وجود دارد که بازوی نظام هستند و اگر هر قوه‌ای تضعیف شود به تمام نظام صدمه وارد می‌شود.

  مدرس حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دو نوع جهالت در لسان آیات و روایات تصریح کرد: یک جهالت در مقابل علم است مثلا ما آگاه به فلان علم نیستیم اما جهالت دیگر در مقابل عقل است که جهالت نوع دوم به شدت از نظر دین اسلام مورد مذمت و نکوهش قرار گرفته است.

  وی بیان داشت: عده زیادی در دنیا هستند که جهل در مقابل علم دارند و حتی در کشور خودمان بسیار هستند که آگاه به احکام نماز و روزه و وضو و … نیستند چون در معرض این علوم نبوده اند و خداوند هم کسانی را که مبتلا به این جهل هستند عذاب نمی کند و جایگاه آنان در اعراف یعنی جایی مشرف به بهشت و جهنم است.

  حجت الاسلام رفیعی اضافه کرد: اما کسانی که جاهل به این معنا هستند که از عقل خود بهره نمی‌برند عذاب خواهند شد کسانی که معجزات انبیاء و کرامات ائمه(ع) را دیده و بر گمراهی و لجاجت و تعصب خویش اصرار ورزیده اند مورد عذاب الهی واقع می شوند.

  وی با بیان اینکه امام حسین(ع) به شهادت رسید تا این دو نوع جهل از بین برود اظهار داشت: امروز هم مبلغان و علما وظیفه دارند تا با تبلیغ این جهالت‌ها را از بین ببرند و وظیفه مبلغان سنگین است و بار بزرگی بر دوش دارند که در شرایط بسیار سخت آن را انجام می دهند و گاهی برای تبلیغ سخت ترین شرایط را تحمل می کنند.

  عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: جهل مردم شام در زمان امام حسین(ع) جهل مقابل علم بود زیرا آنها حتی نمی‌دانستند که نماز جمعه را نمی توان روز چهارشنبه خواند و تصور می کردند تنها وابستگان پیامبر(ص) معاویه و اطرافیان او هستند.

  وی تاکید کرد: امام  یارانش در روز عاشورا 11 سخنرانی کردند تا لشکریان یزید را از جهالت بیرون بیاورند اما تبلیغات گسترده دشمنان مانع بود.

  حجت الاسلام رفیعی با اشاره به نشانه های انسان جاهل در روایات گفت: جاهل 6 نشانه دارد؛ عصبانی شدن بیخودی در شرایطی که این عصبانیت منجر به نتیجه مطلوبی نیست و اثری در تصمیم گیری ندارد.

  رفیعی حرف زدن بیجا را دوین نشانه جاهل دانست و تصریح کرد: سومین نشانه جاهل آن است که جایی که نباید به دیگران کمک کند کمک می کند .

  رفیعی عنوان کرد: تشخیص ندادن دوست از دشمن دیگر نشانه جاهل است؛ کسانی که شبکه های غربی و منافقان و … از او حمایت می کنند او دشمن است و یکی از راه های دشمن شناسی این است که انسان ببیند چه کسانی در جبهه موافق او و چه کسانی در جبهه مخالف او هستند.
   

  رفیعی در بیان پنجمین و ششمین نشانه های جاهل گفت: اعتماد بیجا به حرف دیگران و فاش کردن اسرار دیگران از دیگر نشانه های جاهل است که مورد مذمت قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه بهره نبردن از عقل و خود را به تجاهل زدن مورد مذمت شدید قرآن است تصریح کرد: امام حسین(ع) شهید شد تا این جهالتها را از بین ببرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.