• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » پای سمیر جعجع هم در میان است!
  کد خبر : 1686128

  پای سمیر جعجع هم در میان است!

  پای سمیر جعجع هم در میان است!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating: منابع سوری فاش کردند رئیس سازمان اطلاعات عربستان، به جبهه النصره تروریستی در سوریه دستور داده است اعضای باند مسلح الجیش الحر(ارتش آزاد) را ترور کرده تا همه افراد مسلح تحت رهبری این جبهه قرار گیرند. به گزارش خبرگزاری مهر، برخی رسانه های…

  پای سمیر جعجع هم در میان است!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating:

  منابع سوری فاش کردند رئیس سازمان اطلاعات عربستان، به جبهه النصره تروریستی در سوریه دستور داده است اعضای باند مسلح الجیش الحر(ارتش آزاد) را ترور کرده تا همه افراد مسلح تحت رهبری این جبهه قرار گیرند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، برخی رسانه های سوری فاش کردند بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان اعتقاد دارد که رسیدن به تخت پادشاهی مبتنی بر شکست محمد بن نایف(پادشاه احتمالی آینده سعودی) از طریق اقدامات متعددی است.
   
  بندر بن سلطان به سبب موفقیت در رخنه به تشکیلات امنیتی ملی سوریه و جاگذاشتن بمبهای اسرائیلی در سالن اجتماعات آن به عنوان پاداش به سازمان اطلاعات عربستان بازگشت.

  بندر با همکاری اسرائیلی ها و ترک ها، چهار نفر از مقامات امنیتی سوریه را ترور کرد، وی به پست پادشاهی در عربستان چشم دوخته است تا به عنوان پاداش پایان نظام سوریه یا حداقل از طریق ترور بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به آن دست یابد.

  918091_origبندر بن سلطان تا کنون در ترور بشار اسد ناکام مانده و تمام وعده هایش برای این کار در سه ماه گذشته برای انجام عملیاتی مشابه عملیات انفجار در ساختمان امنیت کشور سوریه نتیجه ای نداشته است.

  وی به این دلیل که نبرد ممکن است طول بکشد و یکسره کردن آن برای گروههای مسلح به شکل کنونی غیر ممکن است،  تصمیم گرفته است تا جنگجویان را به زور تحت فرماندهی جبهه النصره از شاخه های القاعده یکپارچه کند، زیرا به نظر بندر، در این صورت آنها برای شکست نظام سوریه توانمندتر خواهند شد، هر چند هزینه اش، کشته شدن صدها نفر از دیگر گروههای مسلح باشد، به طوری که بندر بن سلطان مانعی نمی بیند که برای اتحاد گروههای مسلح تحت فرماندهی جبهه النصره، این گروه به ترور تمام فرماندهان گروههای مسلحی که با پیوستن به النصره مخالفت می کنند، دست بزند.

   بنابراین به دستور مستقیم بندر بن سلطان، هر یک از سرکردگان گروههای مسلح که از پیوستن به جبهه النصره، سرپیچی کنند، ترور خواهند شد.

  از سرکردگان گروههایی که تحت فرماندهی القاعده در سوریه می جنگند که در حقیقت عضو القاعده نیستند، بلکه همدست سازمان اطلاعات عربستان به فرماندهی بندر بن سلطان هستند، می توان به این افراد اشاره کرد : عماد جابر العبسی ، خالد محمد الجعفری، سرکرده گروه وابسته به القاعده با عنوان “جبل عرفة”، مصطفی نبیل الشرقاوی که در اردوگاه عین الحلوه اقامت داشت، وی به باند الانصار وابسته است که  به سبب دست داشتن در اقدامات تروریستی داخل و خارج اردوگاه، تحت پیگرد دستگاههای امنیتی لبنان قرار دارد.

   نکته شگفت آور اینکه سازمان اطلاعات عربستان، افراد آموزش دهنده از نیروهای لبنانی(که اسرائیل این نیروها را در جریان جنگ داخلی لبنان آموزش داده بود و فرماندهی آنها را سمیرجعجع برعهده داشت) را برای پیشبرد برنامه هایش به خدمت گرفته است تا نیروهای جبهه تکفیری النصره را آموزش دهند، تناقضی که آن را کسی نمی شناسد مگر کسی که بداند سمیر جعجع همپیمان واقعی آمریکایی هاست و آنها، وی را توصیه کرده اند با وهابی ها همکاری کند

  سمیر جعجع گمان می کند که مصلحت و  منفعت مسیحیان لبنان در کوچاندن مسیحیان سوریه به لبنان است تا مسیحیان اکثریت را کسب کنند( یک میلیون و نیم مسیحی در سوریه زندگی می کنند) 

   آموزش نیروهای جبهه النصره به دست نیروهای وابسته به سمیر جعجع با هدف ارائه تجارب مشخصی در زمینه جنگ با ارتش سوریه صورت می گیرد، اسرائیلی ها پیش بینی می کنند که اعضای جبهه النصره در جنگ آینده میان تکفیریها و حزب الله شرکت کنند.

  از جمله  نیروهای وابسته به سمیر جعجع که در آموزش جبهه النصره شرکت دارد، جرج فایز ملقب به ابوعمار اعلام شده است.

  بر اساس این گزارش، حزب سمیر جعجع، 14 نیروی خود را به فلسطین اشغالی اعزام کرده تا دوره های نظامی را تحت نظارت ارتش اسرائیل پشت سر بگذرانند و صهیونیستها تجربه اخیرشان در جنگ زیر زمینی با حزب الله را در اختیار نیروهای سمیر جعجع قرار دهند.

   اطلاعات دیگری نشان می دهد که یک گروه سلفی از کُردهای عراق وارد سوریه شده اند که این گروه نیز وابسته به بندر بن سلطان است و تعداد نیروهایش حدود 60 نفر است که یک عضو القاعده به نام عبدالرحمن اوغلو زین فرماندهی آنها را برعهده دارد.

  فردی به نام عبدالله که تابعیت سعودی را دارد و پیش از ناآرامی های سوریه در اردوگاه عین الحلوه لبنان به سر می برد،  چندین نشست با اعضای القاعده در عین الحلوه برگزار کرد که مهمترین آنها، خالد محمد آغا ملقب به  ابودجاجه و الجزایری الاصل است، ابودجاجه از برجسته ترین سرکردگان امنیتی القاعده در این منطقه به شمار می رود و دارای تجربه نظامی بالایی  در دوره حضورش در افغانستان بوده و از نزدیکان بن لادن سرکرده کشته شده القاعده به شمار می رود و با الظواهری هم ارتباط نزدیکی دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.