• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » گزارش پنتاگون: وزارت اطلاعات ایران قوی ترین در خاورمیانه!
  کد خبر : 1685546

  گزارش پنتاگون: وزارت اطلاعات ایران قوی ترین در خاورمیانه!

  گزارش پنتاگون: وزارت اطلاعات ایران قوی ترین در خاورمیانه!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating: بر اساس یک گزارش جدید که از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)تهیه شده وزارت اطلاعات ایران یکی از قوی ترین دستگاه های اطلاعاتی امنیتی در جهان و خاورمیانه است. به گزارش ایران ویج  از عصر ایران این گزارش 64 صفحه ای…

  گزارش پنتاگون: وزارت اطلاعات ایران قوی ترین در خاورمیانه!Reviewed by Farnaz on Jan 4Rating:

  بر اساس یک گزارش جدید که از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)تهیه شده وزارت اطلاعات ایران یکی از قوی ترین دستگاه های اطلاعاتی امنیتی در جهان و خاورمیانه است.

  به گزارش ایران ویج  از عصر ایران این گزارش 64 صفحه ای که در ماه دسامبر گذشته تهیه شده دستگاه اطلاعاتی ایران را با 30 هزار پرسنل در زمره قوی ترین دستگاه های اطلاعاتی جهان برآورد کرده است که شعاع عملیاتی کسترده ای از خاورمیانه، اروپا تا قاره آمریکا را در بر می گیرد.

  در این گزارش آمده است که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران هر جا که منافع دولت جمهوری اسلامی ایران اقتضا کند وارد عمل می شود و اشراف اطلاعاتی گسترده ای دارد.

   در این گزارش همچنین آمده است وزارت اطلاعات ایران علاوه بر ایرانی ها بسیاری از ملیت های دیگر از جمله انگلیسی ها و یهودیان را در استخدام دارد.

  بر اساس این گزارش دستگاه اطلاعاتی ایران از برخی گروه ها چون حماس و حزب الله که از سوی آمریکا در لیست گروه های تروریستی قرار دارند حمایت های همه جانبه مالی و، لجستیک و تسلیحاتی به عمل می آورد.

  این گزارش همچنین می افزاید وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران شعاع عملیاتی گسترده ای در سطح جهان دارد که شامل کشورهای خاورمیانه و اروپایی تا آمریکای لاتین و حتی درون خاک آمریکا می شود.

  این گزارش می افزاید استراتژی ایران برای حضور در حیات خلوت آمریکا به صورت تقویت حضور گروه شیعه حزب الله در آمریکای لاتین به مورد اجرا در می آید که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در همراهی با سپاه قدس آن را عملیاتی می کنند.

  در این گزارش همچنین به توان بالای شبکه اطلاعاتی امنیتی ایران در منطقه اشاره دارد و حتی می نویسد ایران درون خاک اسراییل (سرزمین های اشغالی) شبکه اطلاعاتی دارد که شامل عرب ها و حتی یهودیان اسراییلی می شود.

  این گزارش همچنین می افزاید دستگاه اطلاعاتی ایران از زمان مجهز شدن به دو ایستگاه استراق سمع الکترونیکی (در سال 2006) در خاورمیانه شعاع عملیاتی خود در منطقه خاورمیانه و دریای مدیترانه را با همکاری سوریه تقویت کرده است. محل یکی از این ایستگاه ها در منطقه الجزیره در شمال سوریه و دیگری در منطقه بلندی های جولان است.

  این گزارش همچنین به تاسیس یک مرکز فرماندهی جنگ سایبری با توان دفاعی و هجومی از سوی ایران پس از حمله ویروس استاکس نت در ژوئن 2010 به تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.