• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ساخت مزرعه ۵۴ طبقه در سوئد
  کد خبر : 1682205

  ساخت مزرعه ۵۴ طبقه در سوئد

  ساخت مزرعه ۵۴ طبقه در سوئدReviewed by Farnaz on Jan 2Rating: برخی از شهرهای دنیا درحال حاضر روند ساخت آسمان خراشهایی را پیگیری می کنند که قرار است به زودی به زمینی برای رشد و نمو محصولات کشاورزی تبدیل شوند تا این محصولات از نظر اقتصادی کم هزینه تر رشد کرده و در دسترس همه…

  ساخت مزرعه ۵۴ طبقه در سوئدReviewed by Farnaz on Jan 2Rating:
  برخی از شهرهای دنیا درحال حاضر روند ساخت آسمان خراشهایی را پیگیری می کنند که قرار است به زودی به زمینی برای رشد و نمو محصولات کشاورزی تبدیل شوند تا این محصولات از نظر اقتصادی کم هزینه تر رشد کرده و در دسترس همه قرار گیرند.
  به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران  محصولات کشاورزی از این پس روی آسمان خراشهایی رشد می کنند که می توان روی آنها در طبقات مختلف محصولات بسیاری کاشت تا کشاورزی اقتصادی تر و ثبات پذیرتر شده و از سوی دیگر بتواند تقاضای رو به رشد در این عرصه را پاسخگو باشد.این مزارع عمودی از یک نوع سیستم مبتکرانه تغذیه گیاهان با آب غنی شده استفاده می کند که در پی آن نیاز به خاک و غذا برای رشد از بین می رود.از آنجا که می توان وضعیت هوایی داخل ساختمان را کنترل کرد، ارائه کنندگان این طرح ادعا کرده اند که این ایده محصولات کشاورزی را افزایش می دهد چرا که رشد این محصولات در تمام طول سال ادامه دارد، درحالی که گیاهان را می‌توان زیر یک پوشش حفظ کرد، این محصولات از استفاده آفت کش بی نیاز می مانند.

  برخی از محصولات چون گوجه فرنگی و توت فرنگی درحال حاضر با استفاده از یک شکل اولیه از سیستم رشد گیاهان در آبهای مغذی کشت می شوند اما درحال حاضر ساخت طرح ترکیب گیاهان و آسمان خراشها در شهرهای سوئد، ژاپن، چین، سنگاپور و آمریکا (شیکاگو) در جریان است.

  در شهر لینکوپینگ سوئد یک سازه ۵۴ طبقه ای درحال ساخت است تا روی آن به عنوان یک زمین کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد.

  تا سال ۲۰۱۴، این سازه دامنه وسیعی از محصولات کشاورزی را تحت پوشش قرار می دهد.

  درحال حاضر برخی از شرکتهای ارائه کننده غذاهای یخ زده با بررسی موفقیت سیستم رشد و نمو گیاه در آبهای مغذی به صورت عمودی تلاش می کنند تا محصولات کشاورزی را به شکلی ارزان تر تولید کند.

  در این طرح گیاهان در محفظه هایی قرار می گیرند که به طور مرتب اطراف یک ساختمان شیشه ای روی یک کمربند نقاله حرکت می کنند تا از دسترسی آنها به نور کافی اطمینان حاصل شود.

  درحال حاضر بسیاری از شرکتهای تولید کننده غذاهای آماده این فناوری را مدنظر قرار داده اند؛ چرا که براساس اعتقاد آنها در جهان غذای کافی وجود ندارد. حدود ۶۷ درصد از زمینهای کشاورزی برای تولید غذای حیوانات و ۳۳ درصد برای تولید غذای انسان استفاده می شود.

  ایده آسمان خراشهای کشاورزی توسط دیکسون دسپومیر استاد بهداشت عمومی در دانشگاه کلمبیا آمریکا مطرح شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.