• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چرا عروس بن‌لادن 3 سال قبل از احمدی‌نژاد تشکر کرد؟
  کد خبر : 1681053

  چرا عروس بن‌لادن 3 سال قبل از احمدی‌نژاد تشکر کرد؟

  چرا عروس بن‌لادن 3 سال قبل از احمدی‌نژاد تشکر کرد؟ Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating: دی ماه 1388 رسانه‌ها نوشتند که زینه یکی از عروس‌های بن لادن قرار است به زودی برای پیگیری وضعیت پسران بن لادن و خانواده‌های آنان به تهران سفر کند. در آن زمان همسر عمر پسر چهارم اسامه بن لادن…

  چرا عروس بن‌لادن 3 سال قبل از احمدی‌نژاد تشکر کرد؟ Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating:

  دی ماه 1388 رسانه‌ها نوشتند که زینه یکی از عروس‌های بن لادن قرار است به زودی برای پیگیری وضعیت پسران بن لادن و خانواده‌های آنان به تهران سفر کند.

  در آن زمان همسر عمر پسر چهارم اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده اعلام کرد که درخواست صدور روادید برای ورود به ایران را ارائه کرده است. وی همچنین حل بن بست موجود درباره وضعیت ایمان یکی از دختران اسامه بن لادن را از دیگر اهداف خود در سفر به ایران دانست.

  در آن زمان ایمان در سفارت عربستان در تهران به سر می‌برد و با به دست آوردن اوراق موقت خروج، قرار بود به عربستان سعودی سفر کند. او مدعی شده بود حدود یک ماه قبل از دست محافظان ایرانی خود فرار کرده و به سفارت عربستان سعودی در تهران پناهنده شده است. مقامات ایرانی نیز چندی پیش گفتند سفارت عربستان وزارت امور خارجه ایران را از حضور زنی که مدعی است دختر بن‌لادن است، مطلع کرده بود. وی اضافه کرد: پنج نفر از پسران بن لادن و خیریه (ام حمزه) از همسران بن‌لادن زیر نظر ماموران ایرانی در مجتمع مسکونی در حومه تهران اقامت دارند. «جین فلیکس براون» زن 51 ساله انگلیسی که پس از ازدواج با «عمر» پسر بن لادن نام «زینه محمد» را برای خود برگزید همچنین گفت که به همراه همسرش توانسته با عثمان 27 ساله دیگر فرزند بن‌لادن در تهران سخن بگویند که وی نیز از حسن تعامل مقامات ایرانی با خود و برادرانش سخن گفته است.

  زینه مدعی شد: پسران بن لادن در تهران در دو منزل در کنار یکدیگر که دارای حیاط نیز هستند; زندگی می‌کنند و از سیستم لپ تاپ البته بدون اینترنت نیز استفاده می‌کنند. وی همچنین گفت که از طریق تماس با مسئولان مربوطه در تهران فهمیده است پسران بن‌لادن از طریق گذرنامه‌های غیرسعودی و با نام‌های جعلی وارد ایران شده بودند. عروس بن‌لادن همچنین از محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری ایران به دلیل رفتار مناسب مقامات ایرانی با پسران بن‌لادن تشکر کرد. براساس ادعای خانواده بن لادن، پنج نفر از پسران رهبر شبکه القاعده به نام‌های سعد (29 ساله )، عثمان (25ساله)، فاطمه (22ساله)، حمزه (20 ساله) و بکر (15 ساله) به همراه خیریه (ام حمزه) یکی از همسران اسامه بن لادن در آن زمان زیر نظر ایران بودند.این افراد در زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 میلادی از این کشور به ایران آمدند. در همین حال عمر پسر اسامه بن‌لادن نیز که هم اکنون در قطر زندگی می‌کند اظهار داشت: دولت ایران در رفتار با برادرانش سخاوتمندانه برخورد می‌کند. دولت ایران نمی‌دانست با این مجموعه بزرگ از خانواده‌های عرب که از همه جا نیز رانده شده‌اند چه باید بکند.

  وی همچنین گفت که مطمئن است که برادرانش یکی پس از دیگری و نه به صورت جمعی به عربستان سعودی بازخواهند گشت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.