• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اینترنت و ای تی » برخورد تعزیراتی با متخلفان صنفی/ رایانه و لپ‌تاپ‌های انبارشده به بازار آمد!
  کد خبر : 1680704

  برخورد تعزیراتی با متخلفان صنفی/ رایانه و لپ‌تاپ‌های انبارشده به بازار آمد!

  برخورد تعزیراتی با متخلفان صنفی/ رایانه و لپ‌تاپ‌های انبارشده به بازار آمد!Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating: به گزارش ایران ویج از ایتنا  در پی نوسانات ارزی اخیر که قیمت‌ها را در بازار رایانه و لپ‌تاپ آشفته کرد، برخی فروشندگان از عرضه کالاهای خود خودداری کرده زیرا تصور می‌کردند احتمالاً ارز گران‌تر خواهد شد و…

  برخورد تعزیراتی با متخلفان صنفی/ رایانه و لپ‌تاپ‌های انبارشده به بازار آمد!Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating:

  به گزارش ایران ویج از ایتنا  در پی نوسانات ارزی اخیر که قیمت‌ها را در بازار رایانه و لپ‌تاپ آشفته کرد، برخی فروشندگان از عرضه کالاهای خود خودداری کرده زیرا تصور می‌کردند احتمالاً ارز گران‌تر خواهد شد و می‌توانند همان محصول را با قیمت بالاتر بفروشند.

  همین استدلال ساده و سودجویانه سبب شد دیگر کسی در بازار فروشنده‌ نباشد.
  در این زمان اتحادیه فناوران رایانه تهران به محتکران کالاهای رایانه‌ای، هشدار داد که با واحدهای صنفی که از عرضه کالا امتناع می‌کنند و این کارشان سبب افزایش قیمت‌ها در سطح بازار شده برخورد تعزیراتی‌ می‌شود.

  این هشدار اخیراً به مرحله اجرایی رسیده است.
  سید مهدی میر مهدی کمجانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس از برخورد اخیر این اتحادیه با محتکران کالاهای رایانه‌ای خبر داد و گفت: خوبی صنف رایانه این است که تقریبا تمام واحدهای صنفی در مجتمع‌ها و در یک محدوده جغرافیایی متمرکز شده‌اند و نظارت و بازرسی از آنها راحت است.

  وی گفت: از ۴ راه‌ولیعصر تا میرداماد حدود ۸ مجتمع تجاری رایانه‌ای با بیش از ۲ هزار واحد صنفی وجود دارد که بازرسان نامحسوس اتحادیه با سرکشی به این واحدها متوجه تخلف‌هایی شدند و با ۵ واحد صنفی خطاکار برخورد شد.

  رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: از پیش نیز با صدور اطلاعیه‌ به خطاکاران هشدار و تذکر داده شده بود که در صورت عدم اصلاح وضعیت و اصرار بر انجام خطا، اگر با خطاکاری برخورد شد انتظاری از اتحادیه نداشته باشد؛ زیرا نمی‌توانیم اجازه دهیم سودجویی برخی باعث بدنامی همه صنف شود.

  وی در خصوص تخلف برخی واحدهای این صنف می‌گوید: متاسفانه برخی فروشندگان در پی نوسان ارز قیمت‌ها را غیر واقعی و بالاتر از عرف اعلام‌ می‌کردند؛ برخی برای مشخص شدن وضعیت بازار، کالاها را احتکار کرده‌ بودند و برخی نیز که از توان مالی زیادی برخوردارند سعی داشتند با جمع‌کردن یک کالاهای خاص در بازار قیمت آن کالا را بدست بگیرند و قیمت آن را افزایش دهند.

  میر مهدی گفت: با برخورد اخیر با محتکران و خطاکاران صنف رایانه‌ فعلا دیگر مشکلی به شکل احتکار و عدم عرضه وجود ندارد و کالاهای احتکار شده به بازار بازگردانده شد؛ اما بازرسی و نظارت اتحادیه بر صنف همواره ادامه دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.