• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » گفتگو با یک کیف قاپ جنایتکار: کمی تا قسمتی ناراحتم!
  کد خبر : 1679950

  گفتگو با یک کیف قاپ جنایتکار: کمی تا قسمتی ناراحتم!

  گفتگو با یک کیف قاپ جنایتکار: کمی تا قسمتی ناراحتم! Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از مهر سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات سرقت مرگبار کیف زن سالمند در غرب تهران را تشریح کرد. او گفت: سی ام مرداد امسال فوت مشکوک زنی دریکی از…

  گفتگو با یک کیف قاپ جنایتکار: کمی تا قسمتی ناراحتم! Reviewed by Farnaz on Jan 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از مهر سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات سرقت مرگبار کیف زن سالمند در غرب تهران را تشریح کرد.

  او گفت: سی ام مرداد امسال فوت مشکوک زنی دریکی از بیمارستانهای غرب تهران به کاراگاهان پلیس آگاهی اطلاع داده شد. در جریان بررسی ها مشخص شد زن 68 ساله به نام صغری در تاریخ 22 مرداد پیکر نیمه جان وی در غرب تهران کشف و از سوی اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود اما به دلیل شدت جراحات پس از 8 روز جان باخت.

  وی افزود: با مرگ این زن پرونده او با دستور بازپرس شعبه یکم دادگاه جنایی تهران در اختیار کاراگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. بررسی ها نشان داد همزمان با مرگ این زن، کیف او که حاوی پول و مدارک بود نیز ناپدید شده و به احتمال قوی این زن قربانی کیف قاپی شده است.

  در شاخه دیگری از بررسی ها نیز ماموران دریافتند چند روز پس از این حادثه کیف صغری از سوی یک رهگذر در اتوبان همت کشف شده است. با بررسی کیف مشخص شد پول و کارت عابر بانک این زن به سرقت رفته است.

  رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: با بررسی عابر بانک مقتول مشخص شد 20 روز پس از سرقت مبلغ 200 هزار تومان از عابر بانک وی برداشتن شده است. با کشف این سرنخ فیلم دوربین های مدار بسته بانک مورد بازبینی قرار گرفت و کاراگاهان فردی که اقدام به برداشت وجه کرده بود را شناسایی کردند.

  متهم 35 ساله به نام اشکان از دزدان سابقه دار بود که تاکنون 5 بار به اتهام کیف قاپی، سرقت و مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شد بود. او چند روز قبل ازاین جنایت با پایان یافتن دوره محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

  سرهنگ محمدیان با اشاره به عملیات پلیس برای دستگیری کیف قاپ جنایت کار اظهار داشت: با شناسایی هویت قاتل روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد. کاراگاهان راهی خانه متهم شده و دریافتند او برای ترک اعتیاد در یک کمپ مواد مخدر در جاده مخصوص کرج بستری شده است. در ادامه تیمی از ماموران راهی کمپ شده و متهم را دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل کردند.

  اشکان در بازجویی های اولیه منکر این سرقت بود اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: روز حادثه به دلیل مصرف شیشه حالت عادی نداشتم سوار موتور شده و در خیابان پرسه می زدم. مادرم نیز به دلیل ارتباطی که با یک دختر داشتم مرا از خانه بیرون کرده بود. در خیابان بهبودی متوجه زن سالمندی شدم و از پشت کیفش را سرقت کردم بعد از کیف قاپی نیز پول وعابر بانک مالباخته را برداشته و کیف را در اتوبان همت رها کردم.

   

  گفتگو با متهم

  خیلی خونسرد بود و سعی می کرد ترس خود را پشت خنده های تلخش پنهان کند، تا قبل از دستگیری نمی دانست مرتکب قتل شده است. اشکان 35 ساله متهم به قتل زن سالمندی در غرب تهران است. او درباره روز حادثه می گوید: به خاطر مصرف شیشه و قرص در حالت طبیعی نبودم. درخیابان بهبودی زن خوش تیپی را دیدم که کیفش جلب توجه کرد به همین خاطر نزدیک او شده و از پشت سر کیفش را قاپیدم.

  – چند وقت است کیف قاپی می کنی؟

  متهم: از حدود 13 سال قبل سرقتهای خود را آغاز کردم.

  – تاکنون چند بار دستگیر شده ای؟

  متهم: حدود 4 بار که به اتهام کیف قاپی، حمل مواد مخدر و تحصیل مال نامشروع بوده است.

  – آخرین بار کی دستگیر شدی؟

  متهم: سه سال قبل به اتهام مواد مخدر دستگیر شدم که به خاطر آن سی ماه حبس کشیدم و دوم مرداد امسال یعنی 20 روز قبل از این ماجرا از زندان آزاد شدم.

  – متاهل هستی؟

  متهم: بله همسرم به همراه فرزندم برای تحصیل به استرالیا رفته اند، همسر من وکیل است.

  – پس ارتباط تو با دختر جوانی که مادرت به خاطر آن شما را از خانه بیرون کرد چه بود؟

  متهم: یک شب من دختر بی خانمانی را به خانه آوردم که مادرم پس از اطلاع از این موضوع هر دوی ما را از خانه بیرون کرد.

  – چه مقدار پول از کیف مقتول سرقت کردی؟

  متهم: به طور دقیق نمی دانم اما یادم هست حدود 80 هزار تومان از پولی که در کیف بود را برای خرید مواد مخدر هزینه کردم.

  – حالا از جنایتی که رخ داده ناراحت نیستی؟

  کمی تا قسمتی ناراحت هستم.

  اظهارات دختر مقتول

  دختر مقتول که دیروز در اداره ویژه قتل پلیس آگاهی حاضر شده بود درباره حادثه گفت: روز حادثه وقتی از ماجرا مطلع شدم خودم را به آمبولانس رسانده و همراه مادرم به بیماستان حضرت رسول(ص) رفتیم. بعد از 8 روز و در حالی که چند عمل جراحی بر روی مادرم انجام شده بود او به خاطر شدت جراحات جان سپرد. وقتی متوجه سرقت کیف او شدیم تازه پی بردیم که مادرم در جریان یک کیف قاپی به قتل رسیده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.