• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث , مطالب برگزیده سایت » عفونت قلب، ریه و کلیه 2 دانش‌آموز شین آبادی/ استفاده از روش منسوخ برای درمان اولیه سوختگی
  کد خبر : 1679242

  عفونت قلب، ریه و کلیه 2 دانش‌آموز شین آبادی/ استفاده از روش منسوخ برای درمان اولیه سوختگی

  عفونت قلب، ریه و کلیه 2 دانش‌آموز شین آبادی/ استفاده از روش منسوخ برای درمان اولیه سوختگیReviewed by Farnaz on Dec 31Rating:  رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان گفت: حال دو نفر از دانش‌آموزان شین آبادی مناسب نیست. به گزارش ایسنا، فریدون عابدینی با بیان اینکه شش نفر از دانش‌آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد در…

  عفونت قلب، ریه و کلیه 2 دانش‌آموز شین آبادی/ استفاده از روش منسوخ برای درمان اولیه سوختگیReviewed by Farnaz on Dec 31Rating:

   رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان گفت: حال دو نفر از دانش‌آموزان شین آبادی مناسب نیست.

  به گزارش ایسنا، فریدون عابدینی با بیان اینکه شش نفر از دانش‌آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان بستری هستند، اظهار کرد: حال چهار نفر از این بیماران در شرایط نسبتا” مناسب قرار دارد و بین 5 تا 25 درصد سوختگی دارند و زخم‌های عفونی این چهار بیمار در ناحیه سر، صورت، دست و پا مشاهده می‌شود.

  وی با بیان اینکه متاسفانه درصد سوختگی دو نفر از این دانش‌آموزان شدید و بین 35 تا 45 درصد است، گفت: به علت شدت سوختگی، عفونت‌هایی در کلیه، قلب و ریه این دو بیمار مشاهده می‌شود.

  رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان با بیان اینکه مدت زمان مورد نیاز برای درمان چهار نفر از این بیماران بین 7 تا 10 روز پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: مدت زمان مورد نیاز برای درمان دو بیمار دیگر بستگی به واکنش بدن آنها به روش‌های درمانی است.

  عابدینی با بیان اینکه دو تیم پزشکی برای درمان این بیماران فعالیت می‌کنند، افزود: یک تیم پزشکی شامل فوق تخصص قلب، ریه و کلیه کودکان از سوی دانشگاه علوم پزشکی و یک تیم پزشکی شامل متخصص بیهوشی، متخصص داخلی، متخصص غفونی و روانپزشک از سوی بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان برای درمان این بیماران به کار گرفته شد‌ه‌اند.

  وی در خصوص هزینه‌های مورد نیاز برای درمان این بیماران نیز اظهار کرد: هنوز اعتبار مورد نیاز برای درمان این دانش‌آموزان مشخص نشده است ولی بیمه دانا پرداخت تمام هزینه‌های درمانی را تقبل کرده است.

  رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان با بیان اینکه چنانچه این دانش‌آموزان تحت روش‌های درمانی جدید سوختگی قرار می‌گرفتند سرعت بهبودی در آنها افزایش می‌یافت، افزود: در روش‌های جدید درمان بیماران سوختگی پس از 24 ساعت نسوج مرده از محل آسیب دیده با توجه به میزان سوختگی طی یک یا دو عمل برداشته می‌شود و مدت زمان کوتاهی پس از آن از پانسمان‌های نانو کریستال نقره با پوشش آنتی باکتریال در محل آسیب داده قرار داده می‌شود.

  عابدینی با بیان اینکه استفاده از روش‌های درمانی جدید عوارض پس از سوختگی را در بیماران کاهش می‌دهد، گفت: مهم‌ترین عوارض ناشی از سوختگی تغییر شکل اندام آسیب دیده است که با استفاده از روش درمانی جدید این عوارض از بین می‌رود.

  وی ادامه داد: برای درمان اولیه این بیماران از روش‌های سنتی مصرف بتادین و پماد استفاده شده است و این در حالی است که در اکثر کشورهای دنیا و به ویژه بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان این روش منسوخ شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.