• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران قطع کانال های ماهواره ای ایران را محکوم کرد!
  کد خبر : 1678589

  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران قطع کانال های ماهواره ای ایران را محکوم کرد!

  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران قطع کانال های ماهواره ای ایران را محکوم کرد!Reviewed by Farnaz on Dec 31Rating: فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران(IFJ)قطع پخش کانال های ایران از ماهواره های اروپایی را محکوم کرد. به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی “ارنست ساگاگا”مسئول بخش حقوق بشر و ارتباطات فدراسیون بین المللی…

  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران قطع کانال های ماهواره ای ایران را محکوم کرد!Reviewed by Farnaz on Dec 31Rating:

  فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران(IFJ)قطع پخش کانال های ایران از ماهواره های اروپایی را محکوم کرد.

  به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی “ارنست ساگاگا”مسئول بخش حقوق بشر و ارتباطات فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران که مقر آن در پاریس است با محکوم کردن قطع پخش شبکه های ایرانی پرس تی وی و هیسپان تی وی از سوی شرکت اسپانیایی خدمات ماهواره ای “هیسپا ست” گفت:” من امیدوارم این ممنوعیت هر چه زودتر رفع شود چرا که این اقدام با هدف مفیدی انجام نشده است. این اقدام فقط به محدودیت منابع اطلاعاتی می انجامد که چیز خوبی نیست.”

  گفتنی است در 21 دسامبر سال جاری میلادی(10 روز پیش)ماهواره ” هیسپا ست” پخش دو شبکه انگلیسی و اسپانیایی زبان ایران (پرس تی وی و هیسپان تی وی) را از روی این ماهواره قطع کرد.

  هیسپاست روز جمعه (1 دی) به شرکت خدمات ماهواره ای «اورون» (Overon) دستور داد تا از ارسال برنامه های شبکه های پرس تی وی و هیسپان خودداری کند. بنا به اعلام شرکت اورون  شرکت مادر هیسپاست این دستور را پیرو تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران صادر کرده است.

  با وجود قطع ماهواره ای شبکه هیسپان تی وی این شبکه به دلیل برخوردار بودن از ایستگاه های زمینی در شهر مادرید و برخی دیگر از شهرهای اسپانیا قابل دسترس است.

  پیشتر و در ماه اکتبر سال جاری میلادی نیز این اقدام از سوی ماهواره فرانسوی “یوتل ست” و ماهواره ” اینتل ست” انجام شده بود و این ماهواره ها بخش عمده ای از کانال های ماهواره ای ایران را قطع کرده بود.

  ماهواره های اروپایی دلیل قطع کانال های ایران از روی ماهواره را همکاری در چارچوب تحریم های ایران می دانند. این ماهواره ها همچنین ایران را متهم به پارازیت اندازی و ابجاد اختلال در امواج ماهواره ای خود می کنند؛اقدامی که با واکنش و محکومیت ایران مواجه شده است.

  گفتنی است از ماه نوامبر سال جاری میلادی نیز ماهواره آسیایی “اسیا ست” پخش بخشی از کانال های ایرانی را قطع کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.