• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » باید خیال مردم از مسأله درمان آسوده شود!
  کد خبر : 1678462

  باید خیال مردم از مسأله درمان آسوده شود!

  باید خیال مردم از مسأله درمان آسوده شود!Reviewed by Farnaz on Dec 31Rating: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش تعیین‌کننده مردم در همه صحنه‌های مهم اعم از سیاست، اقتصاد، سلامت، فرهنگ و آموزش و پرورش خاطرنشان کردند: اصل انقلاب اسلامی نیز متکی به همین حضور مردمی بود و چنانچه مردم به میدان نقش‌آفرینی وارد…

  باید خیال مردم از مسأله درمان آسوده شود!Reviewed by Farnaz on Dec 31Rating:

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش تعیین‌کننده مردم در همه صحنه‌های مهم اعم از سیاست، اقتصاد، سلامت، فرهنگ و آموزش و پرورش خاطرنشان کردند: اصل انقلاب اسلامی نیز متکی به همین حضور مردمی بود و چنانچه مردم به میدان نقش‌آفرینی وارد نمی‌شدند، کاری از سیاستمداران و جریان‌های سیاسی ساخته نبود.

  ایشان با تأکید بر اولویت داشتن مسأله سلامت، بهداشت و درمان بر بسیاری از مسائل کشور افزودند: مسئولان و دلسوزان باید به گونه‌‌ای برنامه ریزی و مسائل را در عرصه اجرایی دنبال کنند که خیال مردم از مسأله درمان آسوده شود.

  رهبر انقلاب اسلامی، حفظ ساختار مردمی در این‌ گونه مجامع خیریه را مهم و ضروری برشمردند و افزودند: نباید با غلبه دادن ساختارهای بسته اداری، پویایی و نشاط را از مجامع مردمی گرفت.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنان خود، بزرگترین مشوق برای خیرین را، به ثمر نشستن و بروز آثار عینی کارهای خیر خواندند و تصریح کردند: این فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را نیز به دنبال خواهد داشت و هر کار خیری در میزان الهی محفوظ است و از نظر دور نخواهد ماند.

  در آغاز این دیدار، آقای سیدرضا نیری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، گزارشی از ساختار، فعالیت‌ها و خدمات، برنامه‌ها و نیازهای این مجمع بیان کرد و گفت: اساس تشکیل و مبنای رویکرد مجمع خیرین سلامت کشور در سه سال فعالیت آن، بنا بر توصیه رهبر انقلاب، مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه سلامت بوده است.

  گفتنی است بنا به اعلام سید رضا نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور 20 هزار خیر در این مجمع فعالیت می‌کنند. این مجمع طبق اساسنامه خود به منظور فراهم آمدن امكان شناسايي و ساماندهي خيرين سلامت كشور و برنامه‌ريزي براي بهره‌گيري صحيح از كمكها، مشاركتهاي مردمي و هدايت كمكها به اولويت‌هاي ملي در حوزه سلامت طبق اين اساسنامه تشكيل شده است.

  این مجمع اهداف خود را به صورت زیر اعلام کرده است:

  1- تلاش براي شناسايي و هدايت و جذب خيرين بخش سلامت در كشور.

  2- برنامه‌ ريزي بمنظور تبليغات و فرهنگ‌سازي براي جذب خيرين و كمكهاي مردمي در جهت ارتقاء سلامت كشور.

  3- احداث، تكميل، ترميم، تجهيز و همياري در امر مراكز بهداشتي و درماني كشور مورد تائيد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي.

  4- همياري در اداره، مددكاري و توسعه برنامه‌هاي مراكز آموزشي، درماني، تحقيقاتي و پژوهشي مورد تائيد.

  5- ارتباط و تعامل با خيريه‌ها و سازمانهاي بين‌المللي در زمينه سلامت.

  6- تلاش در جهت تامين منابع مالي از طريق: اخذ وام، كمكهاي دولتي و مردمي بويژه خيرين در داخل و خارج كشور و كمكهاي سازمان‌هاي بين‌المللي.

  7- ارائه پيشنهاد در جهت تصويب قوانين و مقررات لازم براي تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به موسسات بهداشتي و درماني دولتي و خيريه كشور بمنظور توسعه فعاليتهاي بهداشتي درماني و آموزشي و تحقيقاتي در سطح كشور.

  8- تلاش در جهت ايجاد هماهنگي و وحدت رويه و حمايت معنوي و قانوني از فعاليتهاي موسسات خيريه در بخش سلامت كشور.

  9- طراحي و پيگيري روش‌هاي تشويقي و تسهيلاتي در جهت كاهش هزينه‌هاي بالاسري اعم از ماليات، عوارض، انرژي و غيره براي موسسات خيريه بهداشتي درماني كشور.

  10- ايجاد و ساماندهي مجمع خيرين استانها و مراكز بهداشتي درماني آموزشي كشور.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.