• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خانه و خانواده » زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند !!!
  کد خبر : 1677406

  زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند !!!

  زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند !!!Reviewed by Farnaz on Dec 30Rating: «زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند.» این شیرین ترین ضرب المثلی است که دختر ۱۰ ساله شنیده است؛ اولین بار هم از مادربزرگش شنید. هرگاه که تنها شاهد همیشگی جر و بحث های تمام نشدنی پدر و مادرش است،…

  زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند !!!Reviewed by Farnaz on Dec 30Rating:

  «زن و شوهر دعوا کنند، ابلهان باور کنند.» این شیرین ترین ضرب المثلی است که دختر ۱۰ ساله شنیده است؛ اولین بار هم از مادربزرگش شنید.

  children alone

  هرگاه که تنها شاهد همیشگی جر و بحث های تمام نشدنی پدر و مادرش است، دائم این را با خود تکرار می کند و می گوید من که ابله نیستم تا باور کنم! آنها حتما دوباره با هم آشتی می کنند.

  مدام با خودش تکرار می کند تا نقطه های کوچک روشنایی دلش روشن بماند. گاه دلش می خواهد پل باشد و دستانش را باز نگه ندارد تا مادر به پدر از طریق دستان کوچکش به عشق برسند.

  گاه دلش می خواهد کبوتر نامه بر نباشد و پیغام و پسغام های مادر را از پدر یا پدر را از مادر، از این گوش به آن گوش نرساند.
  گاهی اوقات هم دلش می خواهد اصلا نباشد. چون خودش با گوش هایش شنیده بود که مادر به خاله می گفت اگر شیدا نبود تا حالا…

  شیدا کلمات را می شمارد. کلماتی که از پدر به مادر رد و بدل می شود و برعکس و گاه دستش از تعداد کلمات رد و بدل شده خالی می ماند.

  شیدا دلش خوش است که هنوز پدر و مادر زیر یک سقف هستند و او جزو گروه بچه های طلاق نشده است، اما نمی داند حاصل ازدواجی است که مبتلا به طلاق عاطفی است.

  گاه کودکانی مانند شیدا تنها نخ ارتباطی زوجین هستند. در برخی خانواده ها که اختلاف ها زیاد است، وجود فرزندان تنها دلیل برای نرسیدن به مرحله جدایی است.

  وقتی اختلاف در خانواده ای بیداد می کند و همسران به دلایل مختلف نمی توانند از هم جدا شوند، در همه زمینه ها از رابطه عاطفی گرفته تا روحی، گفتاری و جنسی باهم غریبه می شوند.

  خانه ای هم که این گونه باشد، خالی از مهر و عاطفه و انرژی مثبت است. زوج ها در بیگانگی دنیای یکدیگر گم می شوند و فقط برای هم حکم یک همخانه یا یک همنشین را که به او عادت کرده اند، دارند.

  در این خانه هر کسی برای خودش زندگی می کند. اعضای این خانواده با فاصله ای که از لحاظ روحی و جسمی با یکدیگر دارند خط قرمزهایی را برای همدیگر مشخص کرده اند و هرکدام در خلوت خود دیگری را متهم می کنند.

  فرزندان در این خانه حس امنیت و آرامش ندارند و بیشتر تمایل دارند وقت خود را بیرون از خانه و با دوستان شان بگذرانند؛ جامعه ناامن، آماده پذیرش این افراد است.ری به استفاده از مواد مخدر، ارتباط های ناسالم و نامشروع و انجام کارهای خلاف دارند. آنها شادی را خارج از خانه جست و جو می کنند.

  برخی نیز دچار افسردگی می شوند و مسلما چنین بچه هایی برای آینده خود و تشکیل یک زندگی جدید هیچ الگوی مناسبی پیش رو ندارند و شاید آنها نیز در آینده دچار مشکل پدر و مادرهای خود شوند.
      

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.