• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها » آموزش دفاع‌ شخصی خانم‌ها برای مقابله با دزد ها
  کد خبر : 1676226

  آموزش دفاع‌ شخصی خانم‌ها برای مقابله با دزد ها

  آموزش دفاع‌ شخصی خانم‌ها برای مقابله با دزد هاReviewed by Aryan on Dec 30Rating: مجله زندگی ایده آل نوشت : متاسفانه مدتی است که زیاد در مورد دزدی‌های خیابانی در شكل‌های مختلف می‌شنویم و بسیاری از خانم‌ها استرس اینکه هر لحظه ممکن است این اتفاق برایشان بیفتد را دارند. این اضطراب کاملا طبیعی است ولی…

  آموزش دفاع‌ شخصی خانم‌ها برای مقابله با دزد هاReviewed by Aryan on Dec 30Rating:

  مجله زندگی ایده آل نوشت : متاسفانه مدتی است که زیاد در مورد دزدی‌های خیابانی در شكل‌های مختلف می‌شنویم و بسیاری از خانم‌ها استرس اینکه هر لحظه ممکن است این اتفاق برایشان بیفتد را دارند. این اضطراب کاملا طبیعی است ولی هر دردی درمانی دارد. با یادگیری روش‌های دفاع شخصی می‌توانید از خود مراقبت کرده و موقعیت پیش آمده را کنترل کنید. مهدی صفایی، قهرمان دنیا در مسابقات کیک بوکس دانمارک 1999 و دبیر کارگروه ورزش کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در این مورد به شما آموزش‌های مختلف را می‌دهد.

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

     مراقب خودتان باشید

  هر فرد با هر قد، وزن، اندازه و شغلی نیاز به مراقبت از خود دارد. بحث این نیست که در یک کشور دارای امنیت بالا زندگی می‌کنیم یا پایین. بحث این است که هر فردی بیاموزد چگونه از خودش مراقبت کند یا از خودش در موقعیت‌هایی مانند سرقت، محافظت کند. در طی چند مطلب مراقبت فردی را به شما آموزش می‌دهیم که تشکیل شده از پیش‌گیری، موقعیت‌شناسی و درگیری در اتفاق و گریز پس از درگیری. 

  در ارتباط با پیش‌گیری و موقعیت‌شناسی می‌آموزیم که چه چیزهایی را بهتر است حمل کنیم و آیا مثلا می‌توانیم متوجه شویم کسی که پشتمان در حال راه رفتن است می‌خواهد به ما حمله کند یا نه؟ آیا به این فکر کرده‌ایم که زمانی که حس می‌کنیم موتوری دارد به حالت غیرطبیعی به ما نزدیک می‌شود، چگونه ممکن است کیف ما را بزند؟ نوع حرکتمان باید چگونه باشد؟ اشیا با ارزش درجه یك و 2 چه هستند و آیا باید آنها را حمل کنیم یا نه؟ اگر باید حمل شوند کجای دستمان بهتر است قرار گیرند و…
   
    صحیح راه رفتن را بلدیم؟

  مراقبت فردی توجه به پیرامون خود با ذهنیت مراقبت است. در ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه راه برویم؟ همان‌طور که همه ما می‌دانیم، راه رفتن به واسطه حرکت به جلو، عقب و اطراف انجام می‌گیرد. وقتی می‌خواهیم راه برویم باید وزنمان را به اندازه‌ای تغییر دهیم که هر زمانی خواستیم، بتوانیم به سرعت تغییر جهت دهیم. همان‌طور که می‌دانید بیشتر افراد بی توجه به پیرامون خود حرکت می‌کنند. مثل وقتی که در خیابان راه می‌رویم و ناگهان زیر پایمان خالی می‌شود  زمین می‌خوریم. در صورتی که اگر توجه‌مان به اطراف و به نوع راه رفتنمان باشد، این اتفاق به‌ندرت می‌افتد. 

  ما جاهایی که احساس می‌کنیم ممکن است اتفاقی رخ دهد، توجه‌مان را نسبت به پیرامون خود بیشتر می‌کنیم. در مورد گریز باید بدانیم زمانی که فردی با ما درگیر می‌شود (سارق یا متعرض) پس از درگیری حداکثر بین 3 تا 5 ثانیه وقت دارید تا از مکان مورد نظر بگریزید یا از افرادی که در اطراف شما هستند کمک بگیرید. زیرا اتفاق بعدی را در حین درگیری نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم. یادتان باشد که پیش‌گیری از اتفاق می‌تواند تا 75درصد از اتفاق جلوگیری کند.

  کیف‌تان را اینگونه دست بگیرید

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  غلط

  کیف روی شانه قرار دارد و قلاب شدن احتمالی انگشتان در دسته کیف می‌تواند باعث کشیده شدن فرد شود که این مدل صحیحی نیست و توصیه نمی‌شود زیرا هنگام سرقت و حرکت سریع ممکن است به شانه و کتف و همچنین انگشت ما آسیب بزند.

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  صحیح

  انداختن کیف روی آرنج مدل صحیحی است زیرا تا حد ممکن می‌توان آن را کنترل کرد و در زمان اتفاق آن را رها کرد.

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  صحیح

  گرفتن دسته کیف در دست مدل صحیحی است زیرا تا حد امکان می‌توان آن را کنترل کرد و در زمان وقوع حادثه آن را رها کرد. 


   

  ذهن‌تان را تقویت كنید


  آنچه برای ما در بحث مراقبت خیلی مهم است چشم یا نوع نگاه و گوش یا صوت است که جزء اصلی‌ترین حس‌هایی است که بسیار به آنها احتیاج داریم. بیشترین اعتماد را باید به چشم و گوش خود بکنیم. اولین کار برای پرورش این مهارت‌ها این است که زمانی که با فردی حرف می‌زنیم، حرف‌های گروه دیگری را هم که در کنار ما ایستاده‌اند بشنویم. مرحله دوم، این است كه همزمان با گفت‌وگو با دوستمان موضوعی که از حرف‌های آن گروه می‌شنویم را یادداشت کنیم. مرحله سوم، این است كه همزمان با صحبت با دوستمان و شنیدن حرف‌های گروه دیگر، موضوعی را یادداشت کنیم که هیچ ارتباطی به 2 موضوعی که می‌شنویم نداشته باشد. همه ما با تمرین می‌توانیم این مراحل را انجام دهیم. اکثر ما از بخش بسیار اندکی از توجه‌مان استفاده می‌کنیم و همگی بیشتر از چیزی که هست می‌توانیم از پیرامونمان متوجه شویم.

   به كجا نگاه كنیم؟


  همه ما نقطه‌ای به نام نقطه تعادل داریم. باید در زمان حرکت به نوع راه رفتنمان که بسیار سبک و راحت باشد توجه کنیم.زمانی که فردی از روبه‌رو یا پشت به ما نزدیک می‌شود، توجه‌مان را در زمان حرکت به او می‌دهیم. اگر آن فرد کمتر از 4 متر به ما نزدیک شد سعی می‌کنیم بسیار آرام و بدون هیچ عکس‌العمل عجیبی مسیر خود را حداقل نیم متر تغییر دهیم. زمانی که فردی از روبه‌رو به ما نزدیک می‌شود و بدون ذهنیت قبلی دستش را به سمت جیبش می‌برد، تمرکز خود را به جیب و دست او می‌دهیم. زمانی که احساس کنیم شخصی پیراهنش روی شلوارش است به دور کمربند او دقت می‌کنیم.


   
  شما کم نمی‌آورید!

   

  نحوه دفاع از خود (تکنیک1)

   

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  1. به مچ پای عقب فرد مقابل توجه می‌کنیم و دست را به سمت پهلوی دزد می‌بریم.

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  2. دست را به پهلوی دزد فشار می‌دهیم.

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  3. او را در جهت مسیر مچ پای عقبش هل می‌دهیم.

  نحوه  دفاع از خود(تکنیک2)

   

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

  دفاع‌ شخصی برای خانم‌ها

   


   

  یادداشت کارشناس و مشاور نیروی انتظامی


  چگونه اسیر دزدان نشوید؟ پول نقد در کیف شما چه می کند؟

  جناب سرهنگ هدایت‌الله سجادی، کارشناس و مشاور نیروی انتظامی چند نکته را در مورد دورماندن از سرقت و تعرض‌های خیابانی گفت :
   خوب است خانم​ها حتما در طول روز و برای جلوگیری از خطر به آنها دقت کنند.

  چه بسا در بسیاری از مسائلی که در طول روز برای ما یا اطرافیانمان اتفاق می‌افتد، بستر آن را خودمان مهیا کرده باشیم. نیروهای انتظامی و امنیتی در طول شبانه‌روز تلاش بی‌وقفه‌ای می‌کنند تا این معضلات اجتماعی را به حداقل برسانند. رسالت پلیس در این است که امنیت جامعه را برقرار کند. 

  خانم‌ها بهتر است تا جایی که می‌توانند با دست راست کیفشان را بگیرند (برای افراد راست دست) و افراد چپ دست نیز با دست چپ و تا جایی که امکان دارد کیف خود را سمت دیوار حمل کنند، در این صورت قدرت عملکرد فرد ضارب بسیار پایین خواهد آمد.

  در صورت امكان، پول را به اندازه نیازتان همراه داشته باشید. حتی سعی کنید پولی که در کارت عابر بانکتان است به میزان مقبولی باشد؛ به طور مثال یکی از آشنایان خود من  که خانم میانسالی است، 3روز پیش مقدار نیم کیلوگرم طلا را از بانک به تنهایی گرفته و در صف اتوبوس ایستاده و سارق به راحتی کیف ایشان را دزدیده است. 

  مورد دیگری که به‌‌تازگی بسیار دیده می‌شود دزدی در پارکینگ‌هایی است که دارای در‌های کنترلی هستند زیرا این در‌ها مدتی طول می‌کشد تا به طور کامل بسته شوند و سارق از این فرصت استفاده کرده و وارد پارکینگ می‌شود، بنابراین به شهروندان عزیز توصیه می‌شود که پس از باز شدن در و وارد شدن، چند لحظه‌ای صبر کنند و از بسته شدن  در مطمئن شده و سپس به داخل پارکینگ بروند.

  از خواهران شهروند خود تقاضا می‌کنم در مکان‌های عمومی و معابر خلوت از همراه داشتن وسایل باارزشی که باعث جلب توجه افراد بزهکار می‌شود خودداری کنند، زیرا معضلات اجتماعی متاسفانه هست و خود ما با رعایت کردن یا نکردن یکسری مسائل پیش پا افتاده به آن معضلات دامن زده یا می‌توانیم از بروز آنها جلوگیری کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۷)  • Mohammad

   زیاد مفید نیست.چون به هر حال هر چی باشه آقایون قوی ترند

   • بی نام

    اون مال زمان بچگیت بود: پسرا شیرن………

  • بی نام

   از مطالب جالبی که برام میل می کنید ممنون، در این مورد هم به نکات خوبی اشاره فرمودین بازم ممنون

  • foryou22

   خوب بود اما

  • zeinab

   سلام عالی بود ممنون

  • شريفات

   باتشكر از سايت شما مطالبي خوبي است براي اعتماد به نفس خانمها اميدوارم تداوم داشته باشد تاموثر واقع شود

  • افسون

   با درود ممنون از راهنمایی تون و میل های مفیدتون

  • فرشته

   خیلی خوببود ممنون گلم

  • shahdad

   سلام فرناز خانوم.امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.واقعا سایت خوبی دارید.

  • حمید ناصری

   این اموزش بیشتر شبیه به یه جک بود اخه کودوم مردی میاد دستشو بده تو دست یه زن که بعد زنه ردش کنه هل بده!!!!
   واقع گرا بودنم بد نیستا!!!
   تو همین گمرک خودمون اسپری فلفل هست بخرید 30-50 تومن پولشه بهتر از مچ اندازی با یه دزده!!

  • رفیق

   بادرود.پری شب از خودپرداز پول برداشتم 200000 یه نفر اومد پولو از دستم زد کشیدم زیر پای پسره با صورت رفت تو جوی آب پولو برداشتم 4 تا هم لگد زدم بهش.اما همیشه همه چی به خوبی و خوشی تموم نمیشه دوستان.

  • یک شخصی

   خوب بود ممنون:)

  • ali hosseini

   با تشکر از اطلاعات خوب شما ایا کلاس حضوری برای اقایان وخانمها وهمچنین فرزندان 12ساله دارید

   • احمدنیا

    با درود خیر این فقط یک اموزش ساده بود تا شما عزیزان آگاه تر شوید

  • reyhan

   khub bud rahalhaye jalebi bud.vali nemidunam khanuma az pasesh bar miyan ya na????????????????vali mrc

  • tooran

   سلام ممنون از اطلاعات بسیارخوبی که همیشه برای مامیفرستید خداقوت

  • Phoenix

   سلام
   مباحث روانی و تمرکز روی محیط اطراف خوب بود ولی مهمترین چیز در زمینه آموزش دفاع شخصی اینه که احیانا با حرکات ناقص یا اشتباه در افراد اعتماد به نفس کاذب ایجاد نکنیم تا با انجام عکس العمل هنگام حادثه باعث ایجاد آسیب بیشتر به خودشون بشن.
   متاسفانه این تصاویر و روش ها به هیچ وجه در موارد عملی و جدی کارایی ندارن و فقط مهاجم رو تحریک میکنن برای صدمه زدن بیشتر.
   بهتره اگر قصد دارید به دوستانتون کمک بکنید یه مقدار اصولی تر اینکار انجام بشه.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.