• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » غیره » 20 درصد هتل‌هاي گلستان، سيستم گازکشي ندارند
  کد خبر : 166021

  20 درصد هتل‌هاي گلستان، سيستم گازکشي ندارند

  20 درصد هتل‌هاي گلستان، سيستم گازکشي ندارندReviewed by Aryan on Nov 27Rating: مسير ناهارخوران يکي از پرترددترين مسيرهاي گردشگري در استان گلستان است. اين محور با روستاهاي بکر و دست‌نخورده همواره مورد علاقه گردشگران بوده و به همين علت مراکز اقامتي نيز براي آن ديده شده‌است. اما هتلداران در اين مسير هنوز از نبود سيستم…

  20 درصد هتل‌هاي گلستان، سيستم گازکشي ندارندReviewed by Aryan on Nov 27Rating:
  مسير ناهارخوران يکي از پرترددترين مسيرهاي گردشگري در استان گلستان است. اين محور با روستاهاي بکر و دست‌نخورده همواره مورد علاقه گردشگران بوده و به همين علت مراکز اقامتي نيز براي آن ديده شده‌است. اما هتلداران در اين مسير هنوز از نبود سيستم گازکشي رنج مي‌برند و از گازوئيل استفاده مي‌کنند.
  «جواد شکيبازاده»، رييس جامعه هتلداران گلستان با اشاره به فعال بودن چند محور گردشگري در استان که داراي مراکز اقامتي و رستوران هستند از مسير ناهارخوران گرگان به عنوان مهم‌ترين محور گردشگري نام برد و گفت:‌ «اين مسير با آنکه مهم‌ترين مسير گردشگري استان به شمار مي‌رود ولي تاکنون گاز کشي نشده‌است و مصرف سوخت تمام هتل‌ها و رستوران‌ها و ساير مراکزي که خدمات گردشگري ارائه مي‌دهند توسط گازوئيل تامين مي‌شود.»
  به گفته وي  ساير مراکز اقامتي و خدمات گردشگري که در مرکز شهرستان‌ها قرار دارند و حدود 80 درصد مراکزاقامتي اين استان را تشکيل مي‌دهند از گاز شهري استفاده مي‌کنند. گويي تنها 20 درصد از مراکز اقامتي و گردشگري استان از سيستم گازرساني جا مانده‌اند و همچنان بايد از گازوئيل با قيمت ليتري 350 تومان استفاده کنند.
  رييس جامعه هتلداران گلستان دليل اين امر را کوهستاني بودن منطقه‌ عنوان کرد و گفت: ‌«با آنکه اين منطقه يکي از مناطق پر تردد گردشگران است و روستاي زيارت را نيز شامل مي‌شود که بيش از 11 کيلومتر از گرگان فاصله ندارد ولي هنوز گاز کشي اين منطقه انجام نشده و ممکن است تا يک سال آينده شاهد وقوع اين مهم باشيم. اين درحالي است که تفاوت دماي اين منطقه با ساير شهرهاي استان گاه به  بيش از 10 درجه مي‌رسد.»
  شکيبازاده درخصوص چگونگي تامين گازوئيل مصرفي هتل‌ها گفت:‌ «هر ماه بخشي از گازوئيل مصرفي هتل‌داران که گاهي حدود 6 و 10 هزار ليتر است به صورت يارانه‌اي به آنها تعلق مي‌گيرد البته ميزان آن بستگي به سهميه‌اي دارد که استان در نظر گرفته‌است.»
  به گفته وي، شايد اين ميزان گازوئيل در فصل تابستان نياز هتل‌دار را تامين کند ولي در زمستان که مصرف شوفاژ و بخش گرمايشي هتل به بخش آشپزخانه و رستوران اضافه مي‌شود و مصرف بي‌هدف حرارتي هم بوجود مي‌آيد، هتل‌دار بايد به صورت آزاد گازوئيل را خريداري کند. هر ليتر گازوئيل سهميه‌اي 150 تومان است درحالي که هتل‌دار بايد براي تهيه همان گازوئيل به صورت آزاد ليتري 350 تومان هزينه کند.
  رييس جامعه هتلداران گلستان همچنين از بهره‌برداري هتل 4 ستاره تا پايان سال جاري در استان خبر داد و گفت: «با گشايش اين هتل ظرفيت تعداد تخت‌هاي استان به 1400 خواهد رسيد.»
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.