• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » 100 هزار وانت بار تا پایان سال گاز سوز می شود
  کد خبر : 165368

  100 هزار وانت بار تا پایان سال گاز سوز می شود

  100 هزار وانت بار تا پایان سال گاز سوز می شودReviewed by Aryan on Nov 27Rating: حسین هاشمی در نشست خبری افزود: ثبت نام از دارندگان وانت بارها برای گازسوز کردن خودروهای خود از نهم آذرماه جاری به مدت دو هفته به صورت اینترنتی و حضوری آغاز خواهد شد. مدیر صنایع خودرویی ستاد مدیریت حمل…

  100 هزار وانت بار تا پایان سال گاز سوز می شودReviewed by Aryan on Nov 27Rating:

  حسین هاشمی در نشست خبری افزود: ثبت نام از دارندگان وانت بارها برای گازسوز کردن خودروهای خود از نهم آذرماه جاری به مدت دو هفته به صورت اینترنتی و حضوری آغاز خواهد شد.

  مدیر صنایع خودرویی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تصریح کرد: فعال بودن در ناوگان حمل و نقل شهری و برون شهری و ثبت نام در طرح شناسایی وانت بارها از شرایط ثبت نام برای گازسوز کردن وانت بارها است. به گفته وی، همچنین حداکثر عمر وانت بارها نباید از 10 سال بیشتر باشد.

  هاشمی افزود: هزینه ثبت نام رایگان است و تجهیزات نیز بلاعوض به داوطلبان واگذار می شود که بستگی به نوع وانت بین هفت تا هشت میلیون ریال است.

  سخنگوی ستاد میریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه تنها هزینه نصب از دارندگان وانت بار ها دریافت خواهد شد، گفت: هزینه نصب نیز متناسب با نوع خودرو بین 700 تا 800 هزار ریال است که 10 درصد مبلغ تجهیزات بلاعوض است.

   وی تصریح کرد: رانندگان وانت بارها می توانند در زمان مقرر با مراجعه حضوری به یکی از کارگاههای تبدیل در هر شهر و مراجعه به سامانه اینترنتی WWW.FAPCO.IR برای گازسوز شدن وانت خود ثبت نام کنند.

  مدیر صنایع خودرویی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین اظهار داشت: حدود یک میلیون و 950 هزار وانت بار در کشور وجود دارد که یک میلیون و 300 هزار دستگاه در طرح ساماندهی وانت بارهای کشور ثبت نام کردند.

  90 درصد تاکسی ها گاز سوز شدند

  سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه بیش از 90 درصد تاکسی های کشور گاز سوز شده اند، گفت: گازسوز کردن تاکسی ها از سال 1384 آغاز شد و تا کنون بیش از 270 هزار دستگاه تاکسی گاز سوز شده اند.

  هاشمی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از دوگانه سوز شدن خودروها در کارخانه های تولیدی انجام می شود، درباره تعداد خودروهای دوگانه سوز آژانس های مسافرتی نیز اظهار داشت: بیش از 50 درصد خودروهای شاغل در آژانس های مسافرتی برابر با 150 هزار دستگاه در این مدت گاز سوز شدند.

  وی اضافه کرد: دولت تاکنون بیش از یک هزار میلیارد تومان برای دوگانه سوز شدن خودروها پرداخت و یک هزار و 600 میلیارد تومان نیز برای راه اندازی جایگاه های CNG هزینه کرده است.

  سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تصریح کرد: در مجموع، دولت از سال 1384 تا کنون، دو هزار و 600 میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری کرده که منجر به صرفه جویی 18 میلیون لیتر بنزین در روز شده است.

  هشدار به بدهکاران بانکی دریافت کننده تسهیلات اعتباری سوخت

   سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین از آن دسته از دریافت کنندگان تسهیلات اعتباری سوخت که اقساط خود را به موقع پرداخت نکرده اند، انتقاد کرد و گفت: بر اساس قرارداد منعقده بین آنان و بانک ها، در صورت پرداخت نشدن سه قسط، کارت سوخت این افراد مسدود می شود.

  وی خاطر نشان کرد: تاکنون چندین فهرست از طرف بانک ها به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور ارسال شده است اما هنوز این ستاد کارت ها را مسدود نکرده است. وی تعداد وام گیرندگان تسهیلات اعتباری سوخت را 450 هزار نفر بیان کرد و افزود: متاسفانه تعداد کمی از این افراد، اقساط خود را به موقع پرداخت نمی کنند.

  هاشمی به این دسته از بدهکاران بانکی هشدار داد چنانچه اقساط خود را پرداخت نکنند، به زودی کارت های سوخت آنان مسدود خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.