• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » وزارت امور خارجه‌ انگليس تصميم مجلس براي ” اخراج سفير” انگليس را ” تاسف آور” خواند
  کد خبر : 164886

  وزارت امور خارجه‌ انگليس تصميم مجلس براي ” اخراج سفير” انگليس را ” تاسف آور” خواند

  وزارت امور خارجه‌ انگليس تصميم مجلس براي ” اخراج سفير” انگليس را ” تاسف آور” خواندReviewed by Aryan on Nov 27Rating: وزارت امور خارجه‌ انگليس در بيانيه‌اي كه پس از تصويب طرح كاهش روابط با انگليس در مجلس شوراي اسلامي ايران صادر كرد، تصميم اين مجلس براي ” اخراج سفير” انگليس را ” تاسف آور”…

  وزارت امور خارجه‌ انگليس تصميم مجلس براي " اخراج سفير" انگليس را " تاسف آور" خواندReviewed by Aryan on Nov 27Rating:

  وزارت امور خارجه‌ انگليس در بيانيه‌اي كه پس از تصويب طرح كاهش روابط با انگليس در مجلس شوراي اسلامي ايران صادر كرد، تصميم اين مجلس براي ” اخراج سفير” انگليس را ” تاسف آور” خواند.

  نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز (يكشنبه)، با تصويب طرح كاهش روابط با انگليس، وزارت امور خارجه را موظف كردند تا علاوه بر به حداقل رساندن روابط اقتصادي و بازرگاني با اين كشور، ظرف دو هفته روابط سياسي ايران را با دولت انگليس به سطح كاردار تنزل دهند.

  وزرات امور خارجه‌ انگليس در اين بيانيه افزود: اگر دولت ايران بر اين مبنا اقدام كند ما در مشورت با شركاي بين المللي‌مان به شكلي قاطعانه (به آن) پاسخ خواهيم داد.

  در اين بيانيه ضمن “ناموجه” خواندن اقدام ايران در اين خصوص ادعا شده است كه اين اقدام “كمكي به پاسخگويي” به آنچه ” نگراني‌هاي بين المللي درباره برنامه‌ هسته‌يي ايران و سوابق حقوق بشري آن” خوانده شده است، كمكي نخواهد كرد.

  در بررسي كليات طرح كاهش روابط با انگليس، 179 نماينده به آن راي مثبت و چهار نماينده به آن راي منفي دادند. پس از تصويب كليات اين طرح كه يازده راي ممتنع داشت، نمايندگان فرياد مرگ بر انگليس سر دادند.

  بر اساس اين طرح، وزارت خارجه موظف به كاهش روابط سياسي با دولت انگليس در سطح كاردار است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.