• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مد اسلامی بدون چادر ! + عکس
  کد خبر : 164486

  مد اسلامی بدون چادر ! + عکس

  مد اسلامی بدون چادر ! + عکسReviewed by Aryan on Nov 27Rating: هفته گذشته در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاهی با موضوع “مد و مانتوی اسلامی” برگزار گردید كه طراحان زیادى در آن، برای ارایه آخرین دستاوردهای خود در زمینه طراحی لباس و مد با نگاه اسلام، شركت كرده بودند. از یك نمایشگاه مد اسلامی چه انتظاری…

  مد اسلامی بدون چادر ! + عکسReviewed by Aryan on Nov 27Rating:
  هفته گذشته در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاهی با موضوع “مد و مانتوی اسلامی” برگزار گردید كه طراحان زیادى در آن، برای ارایه آخرین دستاوردهای خود در زمینه طراحی لباس و مد با نگاه اسلام، شركت كرده بودند.

  از یك نمایشگاه مد اسلامی چه انتظاری می توان داشت؟ پاسخ روشن است.

  اما آنچه كه باز دیدكنندگان شاهد آن بودند الگوهایی محدود بود كه اگر كسی از عنوان نمایشگاه اطلاعی نداشت؛ بدون شك گمان می كرد به یك فروشگاه متعارف لباس رفته است كه هیچ نشانی از هویت اسلامی ندارد.

  با برگزاری این قبیل نمایشگاه ها در كشوری اسلامی، انتظار می رود طرح هایی ارایه شود كه حجاب اسلامی را به درستی معرفی كند و دراین وانفسا، بابی نو را پیش چشم مشتاقان حجاب بگشاید. اما عمده آنچه كه تحت عنوان طرح های مد اسلامی ارایه شده بود مانتوهایی كوتاه بود كه آن ها را این روزها در همه جا می توان یافت.

  مراد از چنين نگاهي به اين نمایشگاه؛ نفی نمایشگاه مُد اسلامی نیست؛ چرا كه “تنوع در عین وحدت” نه تنها مذموم اسلام نیست كه حتی هنر اسلامی را باید در آن جست.

  اما مهم تر از همه اینكه مسلماً مخاطبان این نمایشگاه كسانى هستند كه اسلامی بودن، چنگاویزی است كه آنها را به تماشا كشانده، اما دریغ از یك چادر! حجاب برتر تنها مفقوده این نمایشگاه بود.

  یكی از بازدید كنندگان می گفت:

  “اینجا هیچ خبرى از چادر نیست؛ لابد از فردا همه باید مانتویى بشیم …!”

  خودتان قضاوت کنید:

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵)  • نام شما...

   عزيزم اون چادر نيست که در قران اومده .اصلا چادر در اعراب معني نداره و جزو فرهنگ قديمي خودما محسوب ميشه.اون شاله که زنهاي عربي ايراني هم از اون استفاده ميکنن که البته مثل شالهاي تو بازار نيستن .عريضتر و طويلتر از شالهاي معمولي .در ضمن رنگ سياه در اسلام شديدا مکروهه.کاش چادرهاي ما هم به هر رنگي بودن غير از سياه.نميدونم چرا دوست داريم حجاب رو در چادر خلاصه کنيم .اونم چادر سياه.البته من شديدا با بي حجابي مخالفم .ولي با حجاب محدود شده در دو کلمه سياه و چادر هم مخالفم.حجاب رو اول بايد روحا قبول داشته باشي بعدا براي ظاهرت در نظر بگيري.

  • شهاب

   در آیه 33 سورۀ احزاب خداوند می فرماید:
   اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو كه چادر خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند. و خدا آمرزنده و مهربان است.

  • Sheida

   Eslam bi chador maani nadare pas zure bikhod nazanan!!Taze ina ke hamun modelaie torkan ba dukhte irani!!

  • یکی دیگه

   نمیدونم چرا به نظر شما حجاب تو چادر خلاصه میشه و بس ؟!

  • نیکی

   سلام من هرکار کردم نتونستم عکسا رو ببینم خیلی دلم میخواد ببینمشون ولی نمیشه 🙁 🙁 ~x( ~x( :(( :(( ^#(^ ^#(^ ~x( ~x( [-X

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.