• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها , مطالب برگزیده سایت » در مورد خريد يك خانه این نکات را بدانید
  کد خبر : 16280

  در مورد خريد يك خانه این نکات را بدانید

  در مورد خريد يك خانه این نکات را بدانیدReviewed by Aryan on Oct 19Rating: اگر شما جزو افرادي هستيد كه پس از يك دوره طولاني اجاره‌نشيني، قصد خريد آپارتمان شخصي خود را داريد يا براي شروع يك زندگي مشترك مي‌خواهيد براي اولين بار اقدام به خريد يك آپارتمان كنيد، توصيه مي‌كنيم اين مطلب را مطالعه…

  در مورد خريد يك خانه این نکات را بدانیدReviewed by Aryan on Oct 19Rating:
  اگر شما جزو افرادي هستيد كه پس از يك دوره طولاني اجاره‌نشيني، قصد خريد آپارتمان شخصي خود را داريد يا براي شروع يك زندگي مشترك مي‌خواهيد براي اولين بار اقدام به خريد يك آپارتمان كنيد، توصيه مي‌كنيم اين مطلب را مطالعه كنيد. مواردي هست كه قبل از خريد اولين آپارتمان، بايد آنها را مدنظر داشته باشيد تا بتوانيد به نتيجه مطلوب خود برسيد.
  1-  درخصوص منطقه‌اي كه قصد داريد آنجا آپارتمان بخريد، بيشتر تحقيق و بررسي كنيد و از نقاط ضعف و قوت آن آگاهي كامل پيدا كنيد. اين كار مستلزم آن است كه هرازگاهي به آنجا سر بزنيد، مدت زماني را در آنجا سپري كنيد و تحقيقات كافي را در مورد آن به‌عمل آوريد.
  2-  درخصوص قيمت و ارزش ملك در منطقه موردنظر، تحقيق كنيد و تنها به گفته يك فرد يا يك بنگاه اكتفا نكنيد. تحقيق كنيد كه نرخ آخرين خريد و فروش ملك در آن منطقه چقدر بوده و آيا روند نزولي دارد يا صعودي؟
  3-  تا مي‌توانيد از تعداد بيشتري آپارتمان بازديد كنيد، زيرا در اين صورت تجربه به دست مي‌آوريد و راحت‌تر مي‌توانيد معايب و مزاياي هر آپارتماني را متوجه شويد.
  4-  فاصله آپارتمان موردنظر خود را نسبت به مكان‌هايي كه زياد به آنها مراجعه خواهيد كرد از قبيل سوپرماركت، ميوه‌فروشي، پارك، مدرسه، محل كار و… بررسي كنيد و ببينيد آيا رفت و آمدتان از خانه به چنين مكان‌هايي آسان و بي‌دردسر است يا خير.
  5-  دقت كنيد كه آپارتمان آينده شما، نزديك و در مسير مكان‌هايي شلوغ و پر رفت‌وآمد از قبيل باشگاه‌ يا پمپ‌بنزين نباشد زيرا در اين صورت بايد سروصداي زيادي را در زمان‌هاي مختلف روز تحمل كنيد و اين امر آزاردهنده است.
  6-  قبل از خريد يك آپارتمان، سال ساخت آن را جويا شويد و تحقيق كنيد كه آيا تجهيزات آن به مرور زمان خراب شده يا سالم و استوار باقي مانده است.
  7-  مسايل ايمني ساختمان از موارد مهم ديگر است. پيگير شويد كه تردد اشخاص ناآشنا و غريبه به چه ميزان آزاد و بدون محدوديت است و آيا آپارتمان داراي مسوول يا سرايداري جهت مراقبت و نظافت هست يا خير.
  8-  همچنين به اين نكته توجه كنيد كه آيا آپارتمان موردنظر شما، داراي بالكن و نمايي باز و زيبا هست يا توسط ساختمان‌هاي بلند مجاور داراي ديدي مسدود و بسته است.
  9-  يكي ديگر از موارد بسيار مهم، همسايه‌هاي آينده شما هستند. درخصوص آنها تا جايي كه مي‌توانيد تحقيق كنيد و جويا شويد كه آيا ساختمان داراي نظم و قانون هست يا خير و آيا همسايه‌ها به مسايل آپارتمان‌نشيني پايبند هستند يا خير. اين مورد مي‌تواند در آرامش زندگي شما در آن آپارتمان بسيار تاثيرگذار باشد.
  10-  چنانچه اتومبيل داريد يا قصد خريد آن را داريد، درخصوص پاركينگ آپارتمان نيز فكر كنيد. اگر ساختمان داراي پاركينگ كافي باشد، مشكلي نخواهيد داشت، اما در غيراين‌ صورت در زمينه وجود جاي كافي براي پارك در مقابل ساختمان و همچنين امنيت منطقه توجه بيشتري كنيد.
  آنچه بايد در مورد اجاره يك خانه بدانيد
  اجاره كردن آپارتمان، اغلب فرآيندي بسيار طولاني و زمان‌بر است. صاحبخانه‌ها تمايل دارند آپارتمان‌شان هرچه سريع‌تر به اجاره برود، زيرا خالي ماندن آپارتمان از لحاظ مادي به ضرر آنهاست، از اين رو تمام سعي خود را در اين خصوص انجام مي‌دهند. اگر به دنبال آپارتماني براي اجاره هستيد هنگام بازديد از خانه نكاتي را بايد مدنظر داشته باشيد تا به نتيجه مطلوب برسيد و از بودن و زندگي كردن در آپارتماني كه اجاره مي‌كنيد راضي باشيد.
  برخلاف اينكه اكثر افراد بيشترين تمركز را روي ويژگي‌هاي داخلي خانه دارند، اولين موردي كه از اهميت زيادي برخوردار است شرايط محلي و امنيت و ايمني ساختمان است. محله‌اي كه آپارتمان در آن قرار دارد بايد از لحاظ امنيتي در شرايط خاصي قرار گرفته باشد. ساختمان از نظر ساختاري بايد استاندارد و ايمن باشد؛ براي مثال كيفيت و نوع آسانسور استفاده شده در ساختمان، وجود پله‌هاي اضطراري و موارد ديگري كه ايمني و امنيت ساختمان را تعيين مي‌كنند بايد مورد بازديد و بررسي قرار گيرد.
  نكته مهم ديگر همسايگان و افرادي هستند كه در طبقات ديگر آپارتمان زندگي مي‌كنند و شما بايد حداقل يك‌سال با آنها درخصوص مسايل ساختمان در رابطه و تعامل باشيد. كمي بيشتر در مورد آنها تحقيق كنيد زيرا همسايگان خوب مي‌توانند زندگي را براي شما شيرين و راحت كنند و برعكس اگر همسايگان خوبي نداشته باشيد مدام در استرس به‌سر مي‌بريد و از محيط زندگي خود دلسرد مي‌شويد.
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • آقا محسن

   اينا همه كشك مي باشد!! شما بايد ببيني چقد پول داري!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.