• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » راز استون‌هنج فاش شد
  کد خبر : 161333

  راز استون‌هنج فاش شد

  راز استون‌هنج فاش شدReviewed by Aryan on Nov 27Rating: دانشمندان به تازگي اعلام کردند، محوطه بناي استون‌هنج، 500 سال پيش از ساخته‌شدن آن، مکاني براي عبادت بوده است. به گزارش ایران ویج ، کاوش‌هاي باستان‌شناساني از دانشگاه‌هاي بيرمنگهام، برادفورد و وين، منتج به کشف اسناد و شواهدي شد که نشان مي‌داد استون‌هنج مکاني براي عبادت…

  راز استون‌هنج فاش شدReviewed by Aryan on Nov 27Rating:

  دانشمندان به تازگي اعلام کردند، محوطه بناي استون‌هنج، 500 سال پيش از ساخته‌شدن آن، مکاني براي عبادت بوده است.

  به گزارش ایران ویج ، کاوش‌هاي باستان‌شناساني از دانشگاه‌هاي بيرمنگهام، برادفورد و وين، منتج به کشف اسناد و شواهدي شد که نشان مي‌داد استون‌هنج مکاني براي عبادت خورشيدپرستان پيش از تاريخ انگلستان بوده است.

  اين نتايج باعث شد تا محققان به بازسازي دوباره جزئياتي بپردازند که نشان از وجود راهي مخصوص اعمال مذهبي در شمال استون‌هنج مي‌داده است.

  نخستين سند باستان‌شناسي در تصاوير اشعه‌ايکس که با استفاده از رادارها و ديگر ابزار زمين‌شناسي به‌دست آمده بودند، در اطراف بناب استون‌هنج ديده شد. تصاويري که 2 حفره بزرگ را در ورودي بخش‌شرقي و در انتهاي بخش‌غربي بنا نشان مي‌داده است.

  به گزارش ایران ویج، بررسي‌ها و تحليل‌هاي رايانه‌اي روي 2 حفره به وضوح نشان داد که هريک از آن‌ها، به صورت دقيق در مسير حرکت خورشيد قرار داشته و دقيقا نقطه طلوع و غروب خورشيد را نشان مي‌دادند.

  باستان‌شناسان با کشف اين نشان اعلام کردند، بناي استون‌هنج 500 سال قبل از برافراشته شدن نخستين ستون سنگي آن، محلي براي عبادت و مراسم مذهبي بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.