• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت , مهارت‌های زندگی » چگونه بعد از خیانت از همسرتان عذرخواهی کنید
  کد خبر : 160724

  چگونه بعد از خیانت از همسرتان عذرخواهی کنید

  چگونه بعد از خیانت از همسرتان عذرخواهی کنیدReviewed by Aryan on Nov 27Rating: همه ما مرتکب اشتباه می شویم، اما بعضی از اشتباهات از بقیه بزرگتر هستند. هیچکس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که خیانت به همسر یک اشتباه بسیار بزرگ است. اما اگر مرتکب این اشتباه شدید چه؟ چطور باید با این…

  چگونه بعد از خیانت از همسرتان عذرخواهی کنیدReviewed by Aryan on Nov 27Rating:

  همه ما مرتکب اشتباه می شویم، اما بعضی از اشتباهات از بقیه بزرگتر هستند. هیچکس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که خیانت به همسر یک اشتباه بسیار بزرگ است. اما اگر مرتکب این اشتباه شدید چه؟ چطور باید با این مشکل برخورد کنید و موقعیت را درست کنید؟ آیا اصلاً این وضعیت ایجاد شده قابل اصلاح است؟

  ● مراحل

  ۱) “چرا!” اولین چیزی که باید درک کنید این است که خیانت به همسر معمولاً نشاندهنده این است که مشکلی در رابطه یا ازدواج شما وجود دارد. هدفتان قبل از عذرخواهی باید این باشد که مشکل را پیدا کنید تا وقتی شما و همسرتان از شوک اولیه این مشکل گذشتید، بتوانید تصمیم بگیرید که چطور می توانید مشکل را برطرف کنید.

  ۲) “آیا دوستش دارید؟!” اگر همسرتان مچ شما برای خیانت بگیرد، مطمئناً عصبانی خواهد شد و احتمالاً سوالات ریز زیادی از شما خواهد پرسید. پاسخ دادن به این سوالات ممکن است دشوار باشد اما باید صادق باشید. سعی نکنید اول جزئیات فاجعه بار اشتباهتان را با او مطرح کنید اما درمورد احساستان با او صادق باشید. اگر الان دهانتان را ببندید و به پرسش های او پاسخ ندهید، شکاف عمیقی بین شما ایجاد خواهد شد که ممکن است موجب دورتر شدن و ایجاد بی اعتمادی بیشتر بین شما شود. همچنین قادر نخواهید بود که درمورد مشکلات با هم حرف بزنید و آنها را حل کنید.

  ۳) حرف بزنید. هیچ راهی برای چسباندن یک چسب زخم روی این موقعیت نیست. برای حل مشکل باید بتوانید عشقتان را دوباره به او ثابت کنید، این یعنی با بی اعتمادی او به خودتان کنار بیایید، حتی برای مدتی طولانی. اگر قرار است شبی را دیر به خانه بیایید مدام با او تماس بگیرید و به تماس های او نیز پاسخ دهید. به او بهانه بیشتر برای بی اعتماد شدن ندهید. اگر می گویید که ساعت ۱۱ به خانه می آیید، همان موقع بیایید نه دیرتر. اگر به شما می گویند که زود به خانه برگردید، زود برگردید.

  ۴) درک کنید که در موقعیت هایی اینچنینی احساسات عمیق و قوی خواهند شد. با این عملتان قسمتی از قلب او را پاره کرده اید و جای زخم آن ممکن است تا پایان عمر با او همراه باشد. این به آن معنی نیست که نمی توانید رابطه تان را نجات دهید. به یاد داشته باشید که خیانت عادی نشانه یک کمبود در رابطه است. آیا فهمیده اید که دلیل خیانتتان چه بوده است؟ وقتی احساسات در حال از بین رفتن هستند، با حرف زدن دوباره شعله ورشان کنید. برای او توضیح دهید که هیچ بهانه ای برای رفتارتان ندارید و خیانتتان راهکاری اشتباه برای یک مشکل جدی بوده است. برای او درمورد جنبه هایی از رابطه تان که اذیتتان می کند توضیح دهید و از او بخواهید که نزد مشاور بروید.

  ۵) ارتباط دومتان را قطع کنید. مطمئناً حالا که خیانت کرده اید فقط همسر اولتان تنها فرد درگیر در مشکل نبوده است. شما فرد سومی را هم وارد مشکل کرده اید. باید با آن فرد، تحت نظارت همسرتان، تماس بگیرید و برای او توضیح دهید که رفتارهایتان اشتباه بوده است. اگر می خواهید همچنان با همسر اولتان زندگی کنید باید دست از آن رابطه دوم بکشید.

  ۶) صبر داشته باشید. هیچ محدوده زمانی برای مدت عصبانی و ناراحت بودن همسرتان تعیین نکنید. وقتی هنوز همسرتان آمادگی لازم را ندارد، انصراف از پاسخ دادن به سوالات او و گفتن اینکه وقت فراموش کردن است راهکار جالبی نیست. خودتان شروع کننده این مشکل بوده اید و باید برای برخورد کردن و کنار آمدن با مشکلات متعاقب آن آماده باشید. به یاد داشته باشید که از دست رفتن اعتماد یک لحظه طول می کشد و به دست آوردن دوباره آن یک عمر.

  ● نکات

  سعی نکنید تقصیر را گردن دیگری بیندازید یا رفتارتان را توجیه کنید. هیچ چیز به غیر از قبول کردن اشتباهتان، عذرخواهی کردن و حرف زدن درمورد مشکل برای بهبود اوضاع کمک نمی کند.

  حتماً عذرخواهی تمام وکمال انجام دهید. خودِ آن معذرت خواهی اوضاع را درست نمی کند اما می تواند اولین قدم برای بخشش در طولانی مدت باشد.

  اگر با شما حرف نمی زند، هر روز یک شاخه گل برای او بخرید.

  همه چیز را به او بسپارید. ممکن است تا مدتی طولانی هیچ اعتمادی به شما نداشته باشند. باید نشان دهید که همیشه در خدمتشان هستید. وقتی از شما می خواهند که کاری برایشان انجام دهیدف حتماً انجام دهید.

  هر تصمیمی که می گیرید، برای خودتان بگیرید. کاری را بکنید که احساس می کنید درست است و آنچه که لازم است را انجام دهید.

  ● هشدارها

  ممکن است مدتی طولانی زمان ببرد تا عصبانیت همسرتان فروکش کند. وقتی احساس کردید که همسرتان خیلی غر می زند یا به حریم شخصی شما دخالت می کند، این را به یاد داشته باشید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۴۰)  • فرنگیس

   من هم با این مقاله موافق هستم.. چون همه ما انسان هستیم و گاه اشتباه میکنیممممم و شاید دیگر هیچوقت هم تکرار نشد پس همیشه جا برای بخشش باید باشه چون خدا که خداست بندش رو میبخشه ما کی باشیم که بنده خداهستیم

  • سحر

   اگه قرار باشه گناهی نشه که توبه ای هم وجود نداره پس اگه توبه هست گناه هم هست خدا خیلی بزرگه و گناه هرچی بزرگ باشه بخشش خدا بزرگتره مگه روح الهی در ما دمیده نشده پس میتونیم ببخشیم اگه سیاهش نکرده باشیم

  • علیرضا

   با عرض سلام این مطلب مربوط به همهسران میشه یعنی هم زن و هم مرد پس اشتباه نکنید همسر یکی از دوستان من این کار رو کرد البته نه به این شدت ولی همسرش بعد از چند وقت هم بخشید هم کنار اومد/ جامعه الان خیلی بد شده بخشی اش هم بر میگرده به ادم های افراطی ولی به نظرم بیشتر بر میگرده به خود آدم/من اگه خوب باشم یا سعی کنم خوب باشه نه از این اتفاقا میفته نه جامعه خراب میشه/

  • mr.amir

   من که هنوز سنم به این حرفا نمیخوره ولی به دوست … زیاد خیانت کردم و اصلا عذاب وجدان ندارم…
   چون 100% اونا هم خیانت کردن [..]

  • nazila

   na mard na zan nabayad khiyanat kone aslan haqe khiyanat kardan nadare
   in hame haqo az koja miyare
   khob oni ke mikhad khiyanat koneo be khodesh motmaen nist pas dg chera
   ezdevaj mokoneo ham khodesho ham tarafesho badbakht mikone

  • اشکان

   درود بر شما مطلب آموزنده ای بود راه درستی را انتخاب کردید به کار خود با جدیت تمام ادامه بدید و از انتقاد های بیجا و نابخردانه دلسرد نشید…

  • وحید

   اگه خیانت زنا باشه چاره ش فقط مرگ همین و بس پس مواظب باشین که خیانت نکنین
   من خودم اگه همسرم که خیلی دوسش دارم خدایی نکرده به من خیانت کنه من خودمو میکشم نه بخاطر کارش بخاطر اینکه بعد من راحت زندگی کنه با کسی که دوس داره

  • setareh

   سلام.مطلب خیلی خوبی بود ولی ایا راهکاری برای خانمها هم دارید ؟این راهکارها بیشتز برای اقایون مناسب است اما خانمها اگرهمچین مشکلی داشته باشن حسابشون با کرام الکاتبینه و…….معلوم نیست چی به سرشون میاد

  • a

   اين تيتر كلا از ريشه درست نيست!!

  • amir

   با درود
   مسايل اجتماعي يك بعدي نيستند كه به همين راحتي براي آنها روش درمان صادر كنيم چنين عملي با توجه به جهات مختلف اجتماعي ،اخلاقي، اقتصادي وآموزه هاي ديني و…….واقع ميشود وبر مبناي همين جهات طرف مقابل راهكارهاي بسيار متفاوت براي حل آن واحيانا” حكم به …….داد لذا خواهش ميكنم قبل از مطرح كردن چنين مطالبي ابتدا بيشتر بينديشد وخداي ناخواسته ترجمه هاي مطالب كشورهاي ديگر كه از نظر اجتماعي بسيار با ما متفاوت هستند را بعنوان نسخه براي ايرانيان ارائه ندهيم

  • اشکانی

   سلام
   پیشگیری پیشگیری
   کاری که انجام دادی حرفی که زدی دیگه برنمیگرده
   چرا خیانت ؟ چه زن چه مرد اول با صحبت ، نشد جدایی که فکر نکنم مشکلات بزرگی باشن
   یکم احترام به خودمون و خواننده ها

  • کورش

   سعی میکنم به خیانت فکر نکنم تا اینکه به دنباله چاره باشم.نوش دارو پس از مرگه سهراب

   • مهدیه

    چه فرقی داره که بگیم سلام یا بگیم درود. بالاخره باید یا طرف مقابل ارتباط برقرار کنیم.
    به نظر من اگه زن و مرد یاد بگیرند که درباره مشکلشون باهم حرف بزنن،دیگه احتیاج نمیشه که بخوان خیانت کنن. پس بهتر بود اول درباره حل مشکل و گفتگو مطلب مینوشتید بعد راهکار برای جبران خیانت.
    البته این هم که برای جبران خیانت راه حل بیان کردید خوب بود. چون خیلی از آدمها هستند، چه زن و چه مرد، که به همسرشون خیانت کردن و الآن پشیمون شدن ولی نمیدونستن که باید چکار کنن.

  • دوست

   سلام
   آدم هایی ( خانم ها) که همسرانشون به اونها خیانت کردند زیاد سخت نگیریدا با یه عذر خواهی طرف مقابل همه چی حله
   خیلی جالب بود به جای اینکه قبح این کارو بریزین سعی کنید راههایی رو نشون بدین که به خیانت منتهی نشه

  • mnmh

   سلام:

   واقعا برای خانوما متاسفم ، بهتر بگم دلم براشون میسوزه و با نظر دوستان موافقم که خانوما راه برگشت ندارند و این کار فقط برای آقایون موجهه!!!

   جامعه اسلامی، ایران عزیز، مردان غیور و حکم 4 همسری آقایون که در دولت اجازه مطرح شدن پیدا می کنه چیزی غیر از این در پی نخواهد داشت که روز به روز در حال افزایشه …

   مردان غیورند

  • star

   سلام به همه ی دوستان
   اول-چرا این آقا همش میگه درود بر شما ؟ ایرانی باستان که نیستی البته ایران و تاریخش رو دوست دارم اما با این مطلبی که شما نوشتین و نوع سلام کردنتون نمی دونم چرا همش یاده برنامه های ماهواره میفتم.
   بگذریم.اگر واقعا خیانت به همسر صورت گرفته که می تونه معانی گوناگونی داشته باشه باید دید چه کار کرده تا حکمش معلوم شه.
   اما اگه منظورتون زنای محصن یا محصنه هست باید بگم این یعنی عدم رعایت حق الله نه عدم رعایت حق شوهر یا زن که با راه کارهای شما قابل جبران باشه .بله در غرب و پیروان غرب رضایت طرفینی برای حل شدن قضیه کافیه اما خداوند از این حقش نمی گذره و براش حد قایل شده.
   دوستان برای اطلاعات بیشتر می تونن به کتاب «زن در آیینه یجمال و جلال الهی» آقای جوادی آملی مراجعه کنند.
   و من الله توفیق

   • کورش

    مگه بده؟ درود یک واژه فارسیه.از سلام که عربیه بهتره.بهتره خودمون باشیم نه اینکه شبیه دیگران باشیم.

    • star

     ای با با من کی گفتم درود بده.همراه با قرینه گفتم حرفایی که زده به علاوه نوع سلام کردنش من یاد برنامه های ماهواره میندازه.
     بابا یه کم دقت کن فکر می کنی منی که این حرف زدم تا حالا از کلمه ی درود استفاده نکردم؟!

     • nazila

      satar jan harki yejor rahate dg

  • behnaz

   خیلی مطلب آموزنده ای بود و باعث شد من تصمیم بگیرم از خیانت کردن به شوهرم دست بردارم و طبق رهنمود شما با او صحبت کنم. به نظر شما می توانم به پذیرفتن عذرخواهی ام امیدوار باشم؟

   • احمدنیا

    تبریک میگم درود به شرف شما @};-

   • رضا

    واقعا که خیلی پر رویی بابا بی حیا
    حداقل به جای اینکه بیای تو این سایتها و بازگو کنی و به نوعی ترویج فرهنگ اشاعه فحشا کنی یکم در پیشگاه خدا اظهار ندامت کن و توبه کن

    • mohammad

     @رضا: واقعا جای تاسف داره این نحوه برخورد تو با فردی که دچار اشتباه شده، دین اسلام بزرگترین ضربه ها رو از شما افراطی ها خورده…
     @بهناز: در صورتی که این تصمیم و گرفتی خیلی زیباتر بود که نزد خودت نگه داری و به جای صحبت با ارزشی مثل ما تصمیمتو عملی کن

    • سلام

     شما که صحبت از اسلام تو مطلبت میتویسی ,مگه همین اسلام راه برگشت از گناه نداره خجالت بکش و شیوه مسلمون بودنتو عوض کن

    • nazila

     ba in tarze fekre maskharat bayadam tarafet bet khiyanat kone
     m.r reza

   • nazila

    afarin behnaz jan.bedon ke mofaq mishi

  • شفق

   به نظر من هر کس به همسرش خیانت بکنه صد در صد مقصر نیست بلکه اون همسر هم نقش بسزائی در این ماجرا داشته و باید مشکل را در عملکرد خودش جستجو کنه

   • Zoe

    آقای شفق، من مطمئن هستم شما خودتان فرد خیانت کاری هستید که اینگونه قضاوت میکنید و برای فرار از کار اشتباهی که انجام داده اید، تقصیر را به گردن همسرتان هم می اندازید، در این صورت همسرتان نیز حق خیانت به شما را خواهد داشت، یاد بگیرید در زندگی اشنباهات خود را بپذیرید و نه آنکه دنبال مقصر بگردید….

    • شفق

     خیلی متاسفم که در مورد من اینکونه قضاوت میکنید جهت اطلاع من اصلا همسر ندارم ، اما بر اساس شنیدها و تجاربی که در طول زندگی به دست اوردم به عینه دیدم که گاهی بعضی از خانمها با بی تفاوتی نسبت به همسرشون و بیتوجهی به نیازهای روحی و جسمی اون عملا مرد را در شرایطی قرار میدن که دست به خیانت یا هر چیز دیگه که اسمش را بذارید بزند، این موضوع را من حتی در متشرعترین مردان هم دیدم ، هیچ وقت نباید یکطرفه به قاضی رفت دوست عزیز

     • Zoe

      شما مجرد هم هستین و اینگونه صحبت میکنید، امیدوارم اگه روزی ازدواج کردین و همسرتون بهتون خیانت کرد هم اینگونه قضاوت کنید و بگویید مقصر شما بودین.. هر چند که میدونم تا در این شرایط قرار نگیرید چیزی را درک نخواهید کرد و قضاوت در مورد همسرتان طور دیگری خواهد بود…

      • نام شما...

       اين جهان كوه است و فعل ما ندا/
       سوي ما آيد نداها را صدا /
       فعل تو كان زايد از جان و تنت /
       همچو فرزندي بگيرد دامنت /
       پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد/
       بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد /

  • sogol

   salam soali dashtam in khianat ke farmodin marbot be aghayan mishe dige ke chetori bad az khianat az hamsareshan ozrkhahi konan , albate ke zanane bichare haghe in kar ra nadarn che beres be inke bekhan ozrkhahi konandar javabe khianat ya mahkom be edam hastan ya talagh ghanoni ke ehtemalan Islam Naaaab Moahamdi vaz karde

  • آرش

   بسیار آموزنده بود. لطفا یک مقاله هم در مورد عذرخواهی از اولیاء دم پس از کشتن یک نفر بنویسید. همچنین لطفا درمورد عذر خواهی از مردم پس از خیانت به کشور هم راهکارهای مناسب را تشریح کنید که این روزها خیلی به آن احتیاج داریم. راستی اگر سه هزار میلیارد تومان اختلاس کردیم چگونه باید عذرخواهی کنیم؟ لطفا هرچه زودتر ما را راهنمایی بفرمایید که خیلی نیاز داریم. با تشکر

  • dev

   واقعا متاسفم برای خودم که در جامعه ای زندگی می کنم که به قول دوستمون باید راهکارهای بعد از خیانت و جبران اون رو یاد بگیریم و به هم توصیه کنیم ، آی آقا و یا خانم که خیانت کردی اینجوری می تونی جبران کنی و عذز خواهی ، این همه تبلیغ می کنن که آقا شبکه فا… و یا فلان و فلان و نبینید که داره جامعه رو به جاهای ناجور می کشونه ، واقعا متاسفم برای نویسنده این مطلب و ناظرین بر ثبت این مطلب در سایت.
   واقعا متاسفم ……

   • احمدنیا

    درود بر شما

    ممنونم که وقت گذاشتید و نظر دادین اما دوست خوب من یعنی شما فکر میکنی کشور گل و بلبل هست و هیچ خانواده ای مشکلی نداره و ستون های خانواده ها محکم هست ؟
    یعنی به نظر شما کسی که داره از خدا درخواست بخشش میکنه این خودش ترویج گناه کردن هست ؟ کسی که از گذشته خودش پشیمونه ؟

    چرا ما ها همیشه برای خودمون یه خط قرمز هایی ایجاد میکنیم که همون میشه بلای جون خانواده ها و جون ها .
    از روابط زناشویی نگیم امار طلاق زیاد شد امار ایدز زیاد شد امار فحشاء زیاد شد و ….

    کم صداقت کمی حقیقت جو بودن باعث میشه کشوری بهتر داشته باشیم . چه قبول کنید چه قبول نکنید در خانواده ها خیانت میشه اما این مقاله بخشش رو هم یاد میده . وفاداری هم یاد میده اون ها رو هم دیدین ؟

    • سلام

     کاملا با نظرتون موافقم

  • آن

   با سلام
   این راهکارهایی که به همسران خیانتکار دادید منظورتان به مردان بوده است نه؟
   چون شما که برای زنان راه برگشتی نمی شناسید؟
   در واقع این راهکارها در جهت شیره مالیدن بیشتر و در یک کلام خر کردن زنان است

  • مهدی

   کار ما دیگه به کجا رسیده که درباره خیانت به همسر باید مطلب یاد بگیریم واقعا داریم به کجا میرویم عزم تماشا که راست؟؟؟؟؟؟؟؟
   زمان بچگی برای اجتماع آماده نشدیم و الان هم برای خانواده تا این باشه سرانجام ما.
   باز هم خدا رو شکر که از این بدتر هم نشه و همین مطلب هم بتونه به درد ایرانی های متمدن مسلمان یا غیر مسلمان بخوره اما میگن: قدیما حرفا چون عسل بود.
   اما……………….

  • bahar

   jaleb bud man ke hanuz mojaradam ama be ehtemale ziad badan be dardam mikhore mamnoon

   • حسین

    اگر قصد خیانت دارید بله حتما بدردتون می خوره

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.