• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » 10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس
  کد خبر : 159954

  10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس

  10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکسReviewed by Aryan on Nov 27Rating: اختصاصی ایران ویج ، شمشیر برای اولین بار در عصر برنز به وجود آمد. اولین شمشیر ها از جنس مس بودند و بقایای آن در سایت زمین شناسی هاراپا در پاکستان موجود است. شمشیر های قرون وسطی، از جنس آهن…

  10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکسReviewed by Aryan on Nov 27Rating:

  اختصاصی ایران ویج ، شمشیر برای اولین بار در عصر برنز به وجود آمد. اولین شمشیر ها از جنس مس بودند و بقایای آن در سایت زمین شناسی هاراپا در پاکستان موجود است. شمشیر های قرون وسطی، از جنس آهن و استیل بودند و به تعداد زیاد برای استفاده در جنگ تولید می شدند.

  به گزارش اختصاصی ایران ویج ، این قبل از تولید صلاح های گرم و توپخانه بود و سربازان رودر روی یکدیگر می جنگیدند. در آن دوره از تاریخ، ژنرال های اشرافی، شاهزاده ها و امپراطورها برای خود یک شمشیر شخصی داشتند که حتی تا امروز هم وجود دارند. در این لیست شمشیر های افسانه ای ذکر نشده اند.

  10. شمشیر تومویوکی یاماشیتا

   تومویوکی یاماشیتا یک ژنرال ارتش امپراطوری ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم بود. او بعد از مقابله با ارتش انگلستان در مالزی و سنگاپور مشهور شد ولقب “ببر مالایا” را گرفت. بعد از جنگ او به خاطر جرائم جنگی در قتل عام مانیلا و سایر خشونت هایی که در فیلیپین و سنگاپور داشته محاکمه شد. این محاکمه بسیار جنجالی بود و حکم اعدام یاماشیتا را در پی داشت. این پرونده قوانین آمریکا در مورد مسئولیت های فرماندهی در جرائم جنگی را تغییر داد وقانونی به نام استاندارد یاماشیتا را ایجاد کرد.

  یاماشیتا در هنگامی که نظامی بود یک شمشیر شخصی و چند چاقو داشت که توسط شمشیر ساز مشهور فوجی وارا کانه ناگا و در بین سال های 1640 و 1680 میلادی ساخته شده بود. در اوایل دهه ی 1900 میلادی این شمشیر دوباره مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ 2 سپتامبر 1945 ژنرال یاماشیتا این شمشیر سامورایی را به همراه ارتش خود به ژنرال مک آرتور واگذار کرد که بعد از آن این شمشیر به موزه ی نظامی وست پوینت بخشیده شد که هنوز هم موجود است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی سلاح های نظامی این موزه می باشد.

  9. شمشیر منحنی سن مارتین

  خوزه سن مارتین یک ژنرال آرژانتینی مشهور بود که در بین سالهای 1850- 1778 می زیست. او رهبر اصلی بخش جنوبی ارتش آمریکا در جنگ برای استقلال از اسپانیا بود. سن مارتین یکی از قهرمانان آمریکای جنوبی است. بارهبری سن مارتین کشور پرو در تاریخ 28 جولای 1821 میلادی رسماً استقلال خود را اعلام کرد. در آرژانتین فرمان آزادی خواهی ژنرال سن مارتین بیشترین مدال را دریافت کرد.

  یکی از با ارزش ترین گنج های سن مارتین شمشیر منحنی اوست که از لندن خریداری کرده بود. او از شکل منحنی این شمشیر خوشش آمده بود و احساس می کرد که برای جنگ ایده آل است بنابراین همه ی سران نظامی لشکر خود را با این سلاح مسلح کرد. این شمشیر تا زمان مرگ همراه سن مارتین بود وپس از آن به ژنرال دن ژوان منوئل دو روزاس که ژنرال جمهوری آرژانتین بودواگذار شد. سن مارتین در وصیت نامه ی خود از این شمشیر با عنوان ” شمشیریری که در جنگ استقلال آمریکای جنوبی مرا همراهی کرد” یاد کرده است. در سال 1896 میلادی این شمشیر به موزه ی تاریخ ملی در بوینس آیرس منتقل شد و هنوز هم در آنجا است.

  8. شمشیر هفت شاخه

  سلسله ی بائک جه یک حکومت قدیمی در جنوب غربی کره بود. در اوج دوران حکومت خود در قرن 4 میلادی، این سلسله برقسمت هایی از چین و بیشتر قسمت غربی شبه جزیره ی کره حکومت می کرد. این سلسله یکی از سه سلسله ی اصلی کره بودند. در سال 372 میلادی شاه گئون چوجو به حکومت جین شرقی باج و خراج می داد و گفته می شود که شمشیر هفت شاخه به نشانه ی احترام ساخته و به او هدیه شد.

  این شمشیر از جنس آهن است و طول آن 74.9 سانتیمتر می باشد. بر روی تیغه ی اصلی 6 برآمدگی چاقو مانند به طول 65.5 سانتی متر وجود دارد. این شمشیر برای اجرای مراسم و جشن ساخته شده و در میدان نبرد استفاده نمی شده است. در سال 1870 میلادی یک کشیش شینتو دو نوشته را بر روی این شمشیر پیدا کرد که یکی از آنها این طور نوشته: “در ظهر شانزدهمین روز از یازدهمین ماه از سال چهارم دوره ی تایوا این شمشیر 100 باراز استیل سخت شدهساخته شد و از 100 شمشیر سربازان دشمن و مناسب یک شاه درست شده است.”

  بر روی این شمشیر نوشته های زیادی وجود دارد اما جنجالی ترین آنها عبارت “خدا” است که که به شاه اطلاق شده. این شمشیر یک سند مهم تاریخی است و نشان دهنده ی رابطه ی کشورهای آسیای شرقی در آن زمان بوده. شمشیر 7 شاخه ی اصلی در معبد ایسونوکامی در ژاپن نگهداری می شود و بازدید از آن برای عموم مقدور نیست.

  7. شمشیر والاس

  ویلیام والاس یک جنگجوی اسکاتلندی بود که در سالهای 1272 تا 1305 میلادی می زیست. والاس به خاطر رهبری قیام برای استقلال اسکاتلند از انگلستان مشهور است. این جنگ در واخر قرن سیزدهم و اوایل قرن چهاردهم میلادی اتفاق افتاد. او رهبری سربازان پیاده نظام را بر عهده داشت. در سال 1305 میلادی پاشاه انگلستان ادوارد اول، ویلیام والاس را دستگیر کرد و نهایتاً به جرم خیانت اعدام شد. امروزه از او به عنوان یک وطن پرست و قهرمان ملی یاد می شود. شمشیر او یکی از مشهور ترین شمشیر ها در جهان است.

  این شمشیر در موزه ی یادبودهای ملی اسکاتلند نگهداری می شود. تیغه ی این شمشیر 132 سانی متر است و وزن آن 2.7 کیلوگرم. گفته می شود که والاس ازاین شمشیر در جنگ استرلینگ و جنگ فالکرک استفاده کرده. سطح فلزی آن با طلا پوشیده شده و دسته ی شمشیر نیز با چرم تیره پوشانده شده است که البته دسته ی اصلی نیست. گفته می شود که این شمشیر پس از مرگ والاس تغییر داده شده و سر جان منتت، حاکم قلعه ی دومبارتون آن را دریافت کرده. در سال 1505 میلادی پادشاه اسکاتلند، جیمز چهارم  26 شیلینگ پرداخت کرد تا این شمشیر را در یک غلاف ابریشمی قرار دهند. گفته می شود که تغییرات زیادی بر روی آن انجام گرفته چون غلاف اصلی، کمربند و دسته ی شمشیر از پوست خشک شده ی یک فرمانده ی انگلیسی درست شده بودند.

  6. تیزونا

  ال سید مردی بود که در حدود سال 1040 میلادی در شهری در نزدیکی مرکز حکومت کاستیا به دنیا آمد. او در طول زندگی خود یک رهبر موفق نظامی و یک سیاستمدارمشهور بود و به یک قهرمان اسپانیایی تبدیل شد. او مهمترین دستیار شاه در جنگ بر علیه موورها بود و یک فرمانده و شمشیر زن موفق محسوب می شد. او شمشیر های زیادی داشت ولی دوتا از مهمترین آنها کولادا و تیزونا بودند. تیزونا شمشیری است که ال سید در مقابل موورها از آن استفاده کرد. این شمشیر یکی از ارزشمند ترین آثار اسپانیا است و گفته می شود که در کوردوبا ساخته شده و تیغه ی آن استیل دمشقی است. طول این شمشیر 103 سانتی متر و وزن آن 2.4 کیلو گرم است. بر روی آن دو نوشته ی مجزا وجود دارد. یکی لیستی از چند تاریخ در سال 1002 میلادی است و دیگری یک دعای مشهور مسیحی است. این شمشیر امروزه در موزه ی بورگوس در اسپانیا نگهداری می شود.

  5. شمشیر ناپلئون

  درسال 1799 و بعد از کودتای فرانسه، ناپلئون بناپارت رهبر نظامی و سیاسی فرانسه شد. 5 سال بعد او خودش را امپراطور سنای فرانسه معرفی کرد. در دهه ی اول قرن نوزدهم، ناپلئون و فرانسه با همه ی قدرت های اصلی اروپا درگیر جنگ شد و در نهایت این پیروزی ها باعث برتری فرانسهدر قاره ی اروپا شد. اما در سال 1812 فرانسه به روسیه حمله کرد و این تصمیم زندگی ناپلئون را تغییر داد. در سال 1814 ائتلاف ششم به فرانسه حمله کرد و ناپلئون را دستگیر کرده و به جزیره ی البا تبعید نمود. ناپلئون فرار کرد ولی در نهایت در جزیره ی سنت هلنا و در اسارت مرد. تاریخ شناسان از او به عنوان یک نابغه ی نظامی و مردی که به هنر جنگاوری خدمت بزرگی کرد یاد می کنند.

  او در صحنه ی جنگ یک شمشیر و یک تفنگ حمل می کرد و اسلحه های او از بهترین مواد ساخته می شدند. در سال 2007 یکی از شمشیر های وی که روکش طلا داشت به قیمت 6.4 میلیارد دلار به حراج گذاشته شد.ناپلئون از این شمشیر در جنگ استفاده کرده بود. در اوایل دهه ی 1800 میلادی او این شمشیر رابه عنوان هدیه ی ازدواج به برادرش هدیه کرد. بعد این شمشیر به طور نسل اندر نسل به سایرین رسید اما هرگز از خانواده ی بناپارت خارج نشد. در سال 1978 این شمشیر یک میراث ملی معرفی شد اما صاحب آن معرفی نشد.

  4. شمشیر رحمت

  شمشیر رحمت سلاح مشهوری است که زمانی متعلق به ادوارد اقرار گیرنده آخرین پادشاه آنگلو ساکسون انگلستان بوده است. او از سال 1042 تا 1066 حکمرانی می کرده و حکومت او با سقوط  حکومت اشرافی در انگلستان همراه بوده است. کمی بعد از مرگ او نورمن ها به فرماندهی ویلیام فاتح به انگلستان حمله کردند.

  شمشیر رحمت یک شمشیر شکسته است که تیغه ای کوتاه و مربعی شکل دارد. از سال 1236 این شمشیر کورتانا نامیده شد و از آن زمان در مراسم اشرافی از آن استفاده می شود. در زمانهای قدیم افتخار بزرگی بود که کسی این شمشیر را در جلوی پادشاه حمل کند و این علامت رحمت بود. هیچ داستانی درباره ی چگونگی شکسته شدن این شمشیر وجود ندارد اما در افسانه ها آمده که این شمشیر توسط یک فرشته شکسته شده تا نشان دهد که کشتن اشتباه است.

  شمشیر رحمت جزء جواهرات سلطنتی انگلستان است  و یکی از پنج شمشیری است که در زمان تاجگذاری پادشاه انگلستان از آن استفاده می شود. در هنگام تاجگذاری شاه این شمشیر را به نشانه ی احترام بسیار به جنگجویان حمل می کند.

  3. هونجو ماسامون

  ماسامون یکی از بزرگترین فلزکارانشناخته شده ی جهان است. تاریخ دقیق زندگی او مشخص نیست اما احتمالاً بین سال های 1288 تا 1328 میلادی زندگی می کرده است. سلالح های ماسامون برای قرن های متمادی جایگاه افسانه ای داشته است و او خنجر هایی به نام تاچی می ساخته. شمشیر ماسامون به خاطر کیفیت و زیبایی آن مشهور است. او معمولاً کارهای خود را امضاء نمی کرد بنابر این شناختن همه ی کار های او دشوار است.

  معروف ترین آنها به نام ماسامون هونجو ماسامون است که بسیار هم مهم بوده چون بخشی از تاریخ ژاپن را در بر دارد. این شمشیر در سلسلهی شوگون از نسلی به نسل دیگر منتقل شده. در سال 1939 این شمشیر به عنوان یک سرمایه ی ملی اعلام شد ولی هنوز در تملک خانواده ی توکوگاوا بود. آخرین صاحب این شمشیر آن را به همراه 14 شمشیر دیگر به اداره ی پلیس برده و پلیس هم کمی بعد در سال 1946 آن را به یک افسر آمریکایی داده است. از آن موقع این شمشیر مفقود شده. این شمشیر یکی از مهم ترین مصنوعات تاریخی است که در پایان جنگ جهانی دوم ناپدید شده است.

  2. جوییوس

  شارلمان در حوالی سال 742 میلادی به دنیا آمد و بعد در سال 800 امپراطور روم شد و تا پایان عمر امپراطور مقدس روم بود و به نام چارلز اول شناخته می شد. در دوران حکومت وی سرزمین روم بیشتر مناطق غربی  و مرکزی اروپا را شامل می شد. او پدر رژیم سلطنتی آلمان و فرانسه و پدر اروپا است.

  جوییوس اسم شمشیر شخصی شارلمان است. در حال حاضر دو شمشیر به این اسم وجود دارند که یکی در وین و دیگری در موزه ی لوور پاریس است. چاقویی که در موزه ی لوور است از شمشیر اصلی شارلمان ساخته شده و برخی از بخش های آن در قرن های متفاوت ساخته شده بنابر این سخت است که بگوییم جوییوس اصلی است. دسته ی این شمشیر با الماس تزئین شده. از این شمشیر در افسانه های بسیاری هم یاد شده. بعد از مرگ شارلمان باسیلیکا آن را به دست گرفت و بعد از تاجگذاری پادشاهان فرانسه به موزه ی لوور منتقل شد.

  1. ذوالفقار

  ذوالفقار یک شمشیر تاریخی است که متعلق به حضرت علی علیه السلام بوده. حضرت محمد علیه السلام شمشیر ذوالفقار را در جنگ احد به حضرت علی دادند. این شمشیر یکی از مهمترین نشانه های اسلام و مورد احترام میلیون ها انسان است.

  حضرت علی از این شمشیر در جنگ خندق که در شهر مدینه اتفاق افتاد نیز استفاده کرده اندبرخی می گویند که این شمشیر دوشاخه نیست بلکه دو لبه ی موازی دارد که سرعت و قابلیت عرفانی به آن می دهد. برخی هم عقیده دارند که شکل این شمشیر به صورت سنتی بوده. در برخی از تصاویر تیغه ی این شمشیر به شکل عدد هفت است که تا امروز هم باقی مانده و در دست امام زمان است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی مشهور الجعفر است.

  الجعفر یک کتاب مقدس شیعه است که از دو جعبه ی چرمی تشکیل شده که مهمترین وسایل از زمان حضرت محمد و حضرت علی علیه السلام را در خود دارد. این گنجینه بسیار ارزشمند است اما بازدید از آن برای عموم امکانپذیر نیست. این کتاب بخشی از احکام و قوانین اسلامی را بازگو می کند و همچنین مسائلی در مورد جنگ ها. علاوه بر این ها کیسه ای هم در آن است که داخل آن لباس جنگی و سلاح های حضرت محمد علیه السلام وجود دارد؛ شمشیر ذوالفقار هم یکی از وسایل بسیار ارزشمند این مجموعه است.

  مترجم : تینا اقدسی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵۸)  • shahrzad

   شمشیر اکس کالیبور کینگ آرتور واقعیه و تو سنگه ؟؟یا افسانست؟؟؟

  • مهدی خان عرب

   لا فتی الا علی ولا سیف و الا ذولفقار
   ذولفقار هیچ جا نیست هیچ کس نمی دونه چه طوریه و دست امام زمان (عج) هستش .
   من هم شرط می بندم اون شمشیر تو ترکیه که میگن شمشیر ذولفقاره ذولفقار نیست .
   و این تصویر هم به یقین تصویر ذولفقار نیست.

  • علی

   سلام عزیزان ایرانی – عرب ۰ مغول و… مگر زمان خلق حضرت آدم خداوند القاب و ایراد و بهانه جویی و بهانه تراشی و مسخره کردن و جوک وما بالاتر اونها پایین تر را هم آفرید ؟ من میگم نه اینها ساخت ذهن بشر میباشد تا به امروز که به بینی بزرگ و کوچک و راه رفتن صاف و کج کشیده شده -عزیزان زنده باشید روح را بزرگ کنید زندگی کنید و بزرگان و تجربه ها و نوشته های انان را ارج نهاده درس بگیرید و نفس بکشید به سادگی دل شبان در شعر موسی و شبان -اگر آن شبان شدیم انسان شدیم و گر نه هنوز اندر خم یه کوچه ایم

  • حامد

   شمشیر۱و۱۰ عال بودن

  • ن

   شمشیر امام علی اینجئور نبوده روی اون شیار هایی بوده شکل اشتباه مهم دوست داشتن اماماست شمشیر مهم نیست ممنون

  • نام...

   عالی بودن البته فقط شمشیر ۱۰و۳ خوب بودن

   • محمد امین

    یعنی واقعا متأسفم
    تو خیر سرت از دین اسلام پیروی می کنی بعد از شمشیر ذوالفقار پیروی نمی کنی؟
    واقعا که!!!!!!!!!!!

    فقط حیدر امیرالمؤمنین (ع)

    ذوالفقار از همشون بهتره

  • عارف

   شمشیر۱۰و۳عالی بودن کاشکی یکی شون مال خودم بود

  • سید

   لعنت الله علی من عاداک یا حسین(ع)

  • ho3ein

   خیلی باهال بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

  • omid

   عالی بود ممنون لطفاً بازم از این مطالب بزارید ممنون میشم

  • مریخی

   در مورد ذوالفقار بکار بردن کلمه مرگبار به تنهایی درست نیست این شمشیر برای کفار کشنده است و اینکه ایکاش تصویر واقعی از این شمشیر موجود بود تا دهان هرزه گویان و هرزه نویسان بسته میشد

   • ماهان

    شمشیر ذوالفقار در ترکیه هستش که اصلا شباهتی به این شمشیر نداره و یه شمشیر زمخت و معمولی و… جالبه که بعضیها از کفار اسم میبرن!!! شما برید تحقیق کنید ببینید کودکان و زنان قوم بنی قریضه که بقول شما کافر بودن مستحق مرگ بودن؟؟؟ اصلا دعوت خدا باید با کشتار باشه که میگفتن ما عقایدمان را با شمشیرمان حمل میکنیم؟؟؟ هیچ اشکالی نداره عقاید شما! میتونید هر قاتل و ادم بیمار و هر سنگی رو هم بپرستید! اما زمانی که یه مشت فاشیست به تمام زندگی مردم حاکم شدن و عقاید مذهبیشون رو تو سر یه ملت زدن و بهانه ای برای فساد و دزدی و جنایتهاشون کردن اونجا باید این مذهب مسخره رو نقد کرد! کفر!!! کافر!!!! در نظر تو هر کسی غیر خودت تو دنیا کافر….

    • امین

     نگا کن آقا ماهان امام علی(ع) با سربازانش به اندازه ی شما ها میفهمیدن که چه کس بیگناهه و چه کسی گناهکار

    • ضد کافر

     آقا ماهان تو کی باشی که بخوای در باره امام علی ذوالفقار حرف بزنی بچهههههه

  • شاهرخ

   سلام من میخوام بدونم با این شمشیر ذوالفقار که شما گذاشتین واقعا میشه جنگ کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه تا بخوای اینو حرکت بدی گیر میکنه به نیزه و شمشیر و …..
   منظور از دو سر یعنی اینکه دو سرش هم تیز بوده
   کاش اندازه یک نخود تحقیق میکردین!!!!!!!!

  • میثاق

   شمشیر تیپو سلطان یادتون رفت

  • مهدی

   شمشیر ناپلئون بناپارت عربی بوده ؟

  • محمد

   ذوالفقار را عشق است بهتر از همش است

  • بهرام

   سلام.ممنون خوب بود.اما به نظر من شمشیر اردشیر بابکان از همه ی اینها با ارزشتر و مهم تر بود که متاسفانه یادی ازش نکردین.

  • علیرضا

   تذکر
   مطابق با احکام شرعی شریعت شیعه آوردن نام امام زمان با نام اصلیشان در زمان غیبت کراهت داشته بلکه گناه است. الله اعلم
   لطفا اصلاح بفرمایید و لقب مبارکشان را ذکر کنید.( منظور نام کوچکشان است. (

   • احمدنیا

    ممنونم از تذکر خوبتان اصلاح شد

  • فاطمه

   سلام چرا وقتی در مورد چیزی اطلاعات ندارین در موردش مطلب میذارین ذوالفقار حضرت علی ع اینطوری نبوده که دوشاخه باشه فقط از دو طرف تیز بوده.

  • آرمین

   خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی ببببببببببببببببببببببببببببببببببببهههههههههههههههههههه من حححححححححححححححححححححححال دادی

  • bahamn

   امام محمد المهدی کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در انتهای متن

  • هادی

   پس اکس کالیبور چی اصلا وجود داشته در ضمن شمشیر اردشیر بابکان توی موزه بریتانیا نگهداری میشه به اونم باید اشاره میکردین

   • نیما

    بارک الله به شما دوست عزیز. برادرم تاریخ ملی و آثار باستانی این کشور تنها دنیای فراموش شده و ترد شده ماست. ولی همه چی تو افکارمون پیدا میشه بجز شور و تعصب ملی.

  • سنا

   ببخشید میخواستم بدونم ذوالفقار اولین شمشیر برتر بوده یا دهمین؟ :-??

   • نام شما...

    عزیزم نویسنده واسه این که هیجان کار بیشتر شه اولی رو گذاشته آخر گفته! همین!

    • نام شما...

     وای ترکوند از هیجان

    • نام...

     باباIQ

   • جومونگ

    اخه خنگول اون عدد کنارش پس چیه

  • دکتر مرادی

   سلام برشما
   دوست دوست داشتنی ؛ اگر شمشیر حضرت علی علیه السلام مرگبار است پس باید ایشان جنگجو باشد
   حال پاسخ دهید که چرا امام علی به محض آن که خلیفه شد دستور داد تمام جنگهای کشورگشایانه و با کشورهای بیگانه که سه خلیفه قبلی انجام می دادند همگی تعطیل شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   امام علی جنگ طلب!! آیا نباید مثل 3 نفر قبلی به کشور گشایی بپردازد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   فکر می کنم بهتر است در این مورد تأمل فرمایید
   ضمنا کتابی که نام برده اید کتاب جفر است و نه الجعفر
   به دوستی هم که خواسته بودند در این زمینه اطلاعاتی پیدا کنند عرض می کنم که در آستان قدس رضوی حدود400 عنوان کتاب در مورد جفر وجود دارد
   جفر یک دانش از دانش های خاص باطنی پیامبر و اهل بیت است که صورتی کاملا ریاضی دارد
   یعنی مسائل علمی و رخداد های کاملا غیبی با استفاده از فرمول های ریاضی مربوط به علم اعداد وحروف کشف می شوند

   بنا بر روایات شمشیر ذوالفقار در دست امام زمان است ویکی از علائم امام عصر بودن وی دارا بودن شمشیر حضرت امیر ع، دارابودن انگشتر حضرت سلیمان، نشان دادن محل دفن لوح های اصلی تورات و …..می باشد

   با توجه به این که هر مسئله ای را باید از سرچشمه آموخت به نظرم باید تلاش کنید که مسائل اسلامی را از دین شناسان اسلامی و نه نوشتجات فرنگی دریافت کنید

   به هر روی از زحمات شما سپاس گزارم

   • احمدنیا

    دوست عزیز شمشیر مولا علی در لیست مرگبار ها نیست اگر هم باشد علیه کفر بود نه چیز دیگر

   • نیما

    آقا مدرک دکتری شما هم کیلوییه نه؟؟؟؟ بهرحال مبارکتون باشه. چرا وقتی صحبت از دین و ائمه میشه قاط میزنید؟؟؟؟ چرا واقعا؟؟؟ یکم به کشور خودتون هم تعصب داشته باشید بد نیست. من اول ایرانیم بعد مسلمان نه اول مسلمان بعد ایرانی.

    • ابوالفضل

     من اول ایرانیم بعد مسلمان نه اول مسلمان بعد ایرانی.
     ==========================================
     احتمالا شما اصلا مسلمان نیستی که داری دین رو که راه خداست با افکار ناسیونالیستی که ساخت بشره و بماند که چه اهدافی هم داره مقایسه میکنی اول باید دین رو شناخت و دین راهیه که خدا گفته تا به آن عمل شود خدایی که تورا آفرید مادر و پدرت را حتی کورش و داریوش و ایران و ایرانی را خدا آفرید و همه مخلوق خدا هستند
     دردین اسلام چیزی به نام کشور و ملیت و نژاد وجود نداره و همه از این لحاظ برابرند سیاه سفید غربی و شرقی همه انسانند و همه از یک نسل یعنی آدم(ع) اند و همه مخلوق خداوند هستند و ملاک برتری بندگان نزد خدا تقواست که همین کلمه تقوا یک معقوله ی مفصل هست که اینجا مجالش نیست
     حتی زمان برقراری حکومت امام مهدی تمام دنیا یکپارچه میشود و فقط تقسیم بندی هایی برای اداره بهتر حکومت هست و چیزی بنام کشور وجود ندارد
     افتخار و غیرت به کشور تا جایی اهمیت دارد که همسوی خدا باشد و زیر مجموعه ی دین
     من به ایرانی بودنم افتخار میکنم چون مرمانش مسلمان اند من به ایرانی بودنم افتخار میکنم چونتنها کشور رسمی شیعه هست من به ایرانی بودنم افتخار میکنم چون مردمانش برای حفظ اسلام خون داده اند من به ایرانی بودنم افتخار میکنم چون با خرد و اندیشه و عشق به امام علی مسلمان شدند که اگر عیر این بود مثل خیلی از کشور هایی که به زور مسلمان شدند(اسپانیا یه نمونش) دیگر اثری از اسلام درش نبود!

  • مهراد

   به گزارش اختصاصی ایران ویج
   مترجم : تینا اقدسی
   مطلب من در اوریه و ناشیانه

  • nazila

   vvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy @-)

  • نسیم

   درود بر شما دوستان ارجمند
   بهترنیست اگه با اندیشه هم موافق نیستیم آنرا با سخن زیباتری بیان کنیم ؟ از یک ایرانی که خودش را پایه گذار تمدن بشری می دونه انتظار میره که کمی در سخن گفتن ملایم تر باشه. با سپاس از همه

   • در سراشیب سقوط

    ما که ایرانی نیستیم 90 در صدد عرب سوسمار خوریم و 9 درصد مغول

  • arash

   عجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــب ……

  • mr.amir

   اقا ممنون عالی بود.

  • زرتشت

   ایرانی حتما باید همه چیز رو با گنداب خرافات و مذهب قاطی کنه آخه این قسمت آخر و اون اراجیف بی پایه چه ربطی داشت حتما ناراحت بودی در مطلب اصلی از اعتقاداتت چیزی اسم نبرده یه جوری تپوندی تو این پست. یه کم عقل رو به کار بندازیم بد نیست

   • نام شما...

    مثل این که شما بیشتر ناراحت شدی که تو متن اسمی از شما نبردن!
    در ضمن ببین یه جو ادب بهتر از یه خروار عقلیه که شما داری!

    • سعید

     جایی که عقل نباشه آخه سنگ رو سنگ بند میشه که شما بخایی حرف از ادب بزنی آقای مؤدب ؟؟؟؟؟؟؟
     دعوا سر لاحافه ملا نصردینه ؟؟؟ موضوع انسانیت و کرامت انسانه !!! حالا مارکش فرق میکنه ؟ که کوروش باشه محمد باشه یا هرکس دیگه ای باشه . اصل و ول کردین چسبیدین به یه موضوع بی اهمیت !!!!!؟؟؟؟؟
     من فکر میکنم دموکراسی یعنی همین که انسانها در کنار هم همه در برابر قانون یکسان بتونن به شادی زندگی کنن !!! آخه اگه یکی در بیاد بگه دین یا روش یا مسلک من بهتره صرف نظر از اینکه اصلا دینش چی هست یعنی اعلان جنگ دیگه من از تو بهترم یا دین من از تو بالا تر و متعالی تره بسم الله بیفتیم به جون هم تا معلوم بشه این که دین اسلام بالاتر از هر دینیه خودش تحقیر کردنه باقی ادیانه و به نظر من یه اعلان جنگ رسمیه هر چند که بیان کنندگان این سخن بارها اعلام کنن که دینه مبینه اسلام جنگی با کسی نداره و عملا دینه صلحو امنیته در باطن چی ؟؟؟آره من سنگ میپرستم و از شما خدا پرستان پایینترم

   • Aisa

    تو مذهب با خرافات قاطی میکنی به ما چه؟؟.. .

    • سامان

     بهترین شمشیر شمشیر دولبه ی مولاعلی است نگونه بگو چرا؟

  • tahere hoseini

   ba salam va tashakor az matalebe jaleb-vali kash moshakhas mikardin in mojmoeye aljafar koja negahdari mishe???

  • من

   سلام به همه ی ایران ویجی ها
   می خوام بدونید بعضی روز ها که ایمیلمو باز می کنم و می بینم شما خبرنامه فرستادید خیلی خوشحال می شم.
   فقط یه نکته راجه به این مطلب اون قسمت آخریش. ما روایت داریم که اسم امام دوازدهم رو نباید کامل بنویسیم بلکه صحیحش “م ح م د” هست.خواستم بدونید

  • سامان

   سلام…ممنون
   پس شمشير جومونگ چي شد!؟ =))
   راستي…شما كه در ايميل ذكر كرده بوديد منبع توسط عزيزان كپي بردار ذكر بشه شما خودتون منبع رو ذكر كردين!؟ اوه اوه…نــــه شما هم كه ذكر نكردين!
   چه انتظاري دارن مردم! ديگ به ديگ ميگه روي ماهت سياه 😛

   • حسین

    وقتی منبع ذکر نشده یعنی ما خودمون نشر کننده هستیم. درسته؟
    ضمنا ابتدای مطلب نوشته شده که اختصاصی ایران ویج

    • سانی

     شما رو به عنوان نشر اکاذیب دستگیر نکردن؟ هرچند مملکت اسلامی باید از این چرندیات خوشش بیاد

     • سنا

      سانی جان میتونستی قشنگترم بگی ها.ممنون @};-

  • محمد

   لطفا مشخص کنید این مجموعه در کجا قرار دارد که اجازه بازید عمومی ندارد؟

  • امیر

   خیلی عالی بود
   مخصوصا ذوالفقار
   ولی اطلاعاتش خیلی کم بود
   احتیاج به توضیح بیشتر دارد
   مخصوصا مجموعه الجعفر

   • زید

    سلام خیلی عالی بود
    فقط اگه میشه در مورد مجموعه الجعفر بیشتر توضیح بدید.
    اگر هم مقدوره برام ایمیل کنید
    تشکر

    • امیر

     مجموعه ای است از گرانبهاترین ارثیه هایی که حضرات معصومین به امام بعدی داده است والان در خدمت حضرت ولیعصر میباشد
     مثل انگشتر سلیمان شمشیر علی پیراهن خونین حسین و کتابهایی که توسط حضرت علی و حضرت زهرا نوشته شده است که نام تمام شیعیان و اتفاقهایی که در جهان می افتد تا روز قیامت را در آن میتوان یافت
     برای توضیحات بیشتر به کتابهای عقاید دینی مراجعه کنید

  • مهری

   سلام

   ممنون.ولی در مورد این آخری اطلاعات بیشتر نیاز است.قشنگ بود.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.