• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تعرفه مكالمات تلفن افزایش می یابد
  کد خبر : 15502

  تعرفه مكالمات تلفن افزایش می یابد

  تعرفه مكالمات تلفن افزایش می یابد Reviewed by Aryan on Oct 12Rating: آنطور كه پیداست به زودی تعرفه مكالمه درون شهری افزایش خواهد یافت. افزایش تعرفه مكالمه تماس های درون شهری از زمانی آغاز شد كه شركت مخابرات ایران تصمیم به هم كد كردن تلفن شهرستان های تهران گرفت. بر اساس این طرح شهرستان های…

  تعرفه مكالمات تلفن افزایش می یابد Reviewed by Aryan on Oct 12Rating:

  آنطور كه پیداست به زودی تعرفه مكالمه درون شهری افزایش خواهد یافت. افزایش تعرفه مكالمه تماس های درون شهری از زمانی آغاز شد كه شركت مخابرات ایران تصمیم به هم كد كردن تلفن شهرستان های تهران گرفت.

  بر اساس این طرح شهرستان های تهران با تعدیل تعرفه هم كد خواهند شد. شاید هم كدسازی شهرستان های تهران با پایتخت خود به تنهایی تصمیم نادرستی نباشد اما زمانی كه به افزایش تعرفه مكالمات بینجامد و هزینه این تصمیم از جیب مردم پرداخت شود انتقاداتی به این طرح وارد خواهد بود. از سوی دیگر همچنین خبرهایی از افزایش ۷۰ درصدی تعرفه مكالمه شهری شنیده می شود كه هنوز از سوی مسئولان تایید نشده است.

  در عین حال مسئولان برای توجیه این افزایش قیمت، از كاهش ۵۰ درصدی تعرفه مكالمات برون شهری صحبت به میان آورده اند. به گزارش تهران امروز، شركت مخابرات ایران درخصوص جبران كاهش درآمدهای خود پس از هم كدسازی تلفن شهرستان های تهران به دولت پیشنهاد كرده بود كه كاهش درآمدهای مخابرات را جبران كند اما دولت با این طرح موافقت نكرده بود.

  بنابراین مخابرات برای تعدیل تعرفه های خود و جبران كاهش درآمد هم كدسازی نرخ مكالمات درون شهری را افزایش خواهد داد. در همین زمینه جمشید پژویان رئیس شورای ملی رقابت از ادامه بررسی قیمت گذاری نرخ مكالمات تلفن ثابت صحبت به میان آورد و گفت: با این تصمیم نرخ مكالمات تلفنی پس از ۷ سال تغییر خواهد یافت و با افزایش روبه رو می شود.

  موضوع تغییر تعرفه های تلفن ثابت كه حدود ۷ سال است بدون تغییر مانده از سال گذشته مطرح شده و طی آن شركت مخابرات ایران درصدد تغییر این تعرفه ها با توجه به زمان و مكان برای مشتركان تلفن ثابت و موبایل است كه از آن به عادلانه كردن تعرفه های مخابراتی نام می برد! به گزارش مهر البته مخابرات ایران برای تغییر این تعرفه ها از سال گذشته دست به كار شد و پیشنهاد آن را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه داد كه این موضوع با واكنش شورای رقابت كه براساس قانون وظیفه تعیین دستورالعمل قیمت گذاری را دارد روبه رو شد.

  آن زمان اعلام شد كه اگر مخابرات اقدام به افزایش تعرفه های موبایل و تلفن ثابت كند كاری غیرقانونی انجام شده است. در نهایت چندی پیش لیست پیشنهادی شركت مخابرات ایران برای تعرفه های جدید مخابراتی به شورای رقابت ارائه شد كه این شورا هم اكنون در حال بررسی موارد مطروحه در این پیشنهاد است. جمشید پژویان در مورد جزئیات تصمیمات شورای رقابت افزود: اعلام نهایی جزئیات تعرفه های مخابراتی به هفته آینده موكول شده است.

  وی با اظهار امیدواری از اینكه هرچه سریعتر فرمول دستورالعمل این تعرفه گذاری و پاسخ به پیشنهاد ارائه شده از سوی شركت مخابرات ایران قطعی شود خاطرنشان كرد: مطالعات دراین زمینه ادامه دارد و به زودی نتایج آن اعلام می شود.

  پژویان در مورد دلایل طولانی شدن زمان اعلام نهایی قیمت های مخابراتی تاكید كرد: كشور ما سابقه موارد قیمت گذاری براساس نظریه های علمی و اقتصادی نداشته و همیشه محاسبات قیمت گذاری سرانگشتی بوده است اما این بار قرار است برای اولین بار نرخ های مخابراتی متناسب با مطالعات و فرمولهای علمی ارائه شود كه این، نیاز به دقت و مطالعه بیشتری دارد.

  پژویان با بیان اینكه در شرایط حاضر چنانچه اپراتورهای موبایل و دیتا بخواهند از این دستورالعمل استفاده كنند باید پیشنهاد خود را به شورای رقابت اعلام كنند، افزود: چنانچه این شورا تشخیص دهد كه نرخ گذاری اپراتورهای موبایل و دیتا نیازمند تغییر است این اپراتورها نیز ملزم به اجرای آن خواهند بود. رئیس شورای رقابت با اشاره به اینكه قیمت های مخابراتی حدود ۷ سال است كه ثابت مانده ادامه داد: این قیمت ها به زودی تغییر خواهد كرد كه براساس اطلاعات و شواهد بعید به نظر می آید شاهد كاهش قیمت ها باشیم اما در هر حال نتیجه نهایی را هفته آینده اعلام می كنیم.

  افزایش ۷۰ درصدی

  درصورت تصویب تعرفه های جدید تلفن ثابت در كمیسیون تنظیم مقررات، احتمال كاهش ۵۰ درصدی تعرفه مكالمات بین شهری و افزایش حدوداً ۷۰ درصدی نرخ مكالمات درون شهری وجود دارد.

  مدیركل روابط عمومی شركت مخابرات ایران، با اشاره به اینكه نرخ تعرفه تلفن ثابت طی ۱۷ سال گذشته تا كنون هیچ گونه افزایشی نداشته است، می گوید: پس از موافقت مجلس با پیشنهاد تغییر تعرفه، این طرح در دستور كار كمیسیون تنظیم مقررات قرار گرفت.

  تغییر تعرفه های تلفن ثابت، این روزها باعث بروز نگرانی مشتركان مخابرات و گسترش موج انتقاد در محافل رسانه ای و كارشناسی نسبت به این شركت شده است، این درحالیست كه دكتر زارعیان موضوع افزایش تعرفه را صرفا راهكاری برای جبران كاهش درآمدهای مخابرات پس از حذف كد بین شهری در استان ها عنوان می كند.

  وی همچنین درباره اختلاف میان شورای رقابت با سازمان رگولاتوری، می گوید: اختلاف خاصی وجود ندارد، قانون حدود اختیارات و وظایف رگولاتور و شورای رقابت را تعیین كرده است و بدیهی است، سازمان تنظیم مقررات جزئیات تعرفه های مخابراتی را براساس چارچوب های كلان تعریف شده از سوی شورای رقابت تصویب خواهد كرد.

  حذف كد های بین شهری تلفن ثابت، براساس سیاست های دولت و باهدف متعادل سازی نرخ خدمات تلفن ثابت در سراسر كشور، در دستور كار وزارت ارتباطات و شركت مخابرات ایران قرار گرفته است. اما وجود برخی مشكلات فنی و زیرساختی و همچنین نگرانی از افزایش نرخ تعرفه درون شهری مكالمات تلفن ثابت موجب تاخیر در اجرای این طرح شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.