• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » اسکناس 10 هزار تومانی تقلبي هم مشاهده شد
  کد خبر : 1544

  اسکناس 10 هزار تومانی تقلبي هم مشاهده شد

  اسکناس 10 هزار تومانی تقلبي هم مشاهده شدReviewed by Aryan on Mar 23Rating: بیش از چند ماه نیست که کیف پول ایرانی‌ها اسکناس 10 هزار تومانی را در خود جای داده است. اسکناسی که این روزها در بحبوحه خرید نوروزی مردم و کاسبی چرب و نرم فروشنده ها، اصالتش مورد تشکیک قرار می گیرد و…

  اسکناس 10 هزار تومانی تقلبي هم مشاهده شدReviewed by Aryan on Mar 23Rating:

  بیش از چند ماه نیست که کیف پول ایرانی‌ها اسکناس 10 هزار تومانی را در خود جای داده است. اسکناسی که این روزها در بحبوحه خرید نوروزی مردم و کاسبی چرب و نرم فروشنده ها، اصالتش مورد تشکیک قرار می گیرد و وقتی مغازه داران آنها را از مشتری دریافت می کنند، آن را زیر نور می گیرند، به میز می کوبند و خلاصه از ترفندهای بازاری استفاده می کنند تا مطمئن شوند که سرشان کلاه نرفته و اسکناس تقلبی به آنها نداده اند.

  اسکناس های تقلبی 10 هزار تومانی چندی است که در بازار مشاهده شده و این امر نگرانی هایی را در میان مردم و کاسبان به وجود آورده است. در حال حاضر درشت ترین اسکناس کشور ۱۰ هزار تومانی است که بانک مرکزی در اولین روز تیرماه امسال طی مراسمی با حضور برخی از مسئولان آن را رونمایی کرد.

  اگرچه مسئولان بانک مرکزی با تشریح ویژگی‌های بسیار بالای امنیتی این اسکناس اذعان کردند که این نوع اسکناس به هیچ وجه قابلیت تقلب از سوی برخی افراد سودجو را ندارد اما بازاری ها این روزها اعتقاد دیگری دارند. کاغذ اسکناس 100 هزار ریالی ریالی به رنگ زیتونی روشن و با ابعاد ۱۶۶×۷۹ میلیمتر است.

  مجید صنیعی، مدیرکل سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی، چهار ویژگی به کار رفته در اسکناس ۱۰ هزار تومانی را کاغذ امنیتی، مرکب امنیتی، طراحی امنیتی و چاپ امنیتی عنوان می کند. در عین حال دبیرکل بانک مرکزی نیز درباره سطح امنیتی اسکناس 10 هزار تومانی به مواردی اشاره کرده است. وی تاکید کرده این اسکناس علاوه بر واترمارک تصویر سه بعدی حضرت امام راحل واترمارک دیگری نیز دارد، این واترمارک نخی است که روی آن عدد 100 چاپ شده و چنانچه در مقابل نور قرار گیرد قابل مشاهده است. علاوه بر این، برای نخستین بار از دو رشته نخ امنیتی استفاده شده است که یک رشته نخ آن هولوگرام با پهنای دو و نیم میلی متر است و تلألو رنگی دارد و دیگری نخی است که پهنای آن به یک میلی متر می رسد و عبارت بانک مرکزی روی آن نوشته شده و زیر لامپ ماورای بنفش تلألوی رنگی آن قابل مشاهده است.

  با تمام این اوصاف اما به نظر می رسد اخیرا برخی از افراد سودجو در بازار اقدام به انتشار اسکناسهای 10 هزار تومانی تقلبی کرده اند که در نگاه اول قابل شناسایی نیست، اما با کمی دقت و بررسی می توان متوجه تفاوت های مذکور شد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.