• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » استفاده از مدل حيواني براي درمان هپاتيت
  کد خبر : 153696

  استفاده از مدل حيواني براي درمان هپاتيت

  استفاده از مدل حيواني براي درمان هپاتيتReviewed by Aryan♥ on Nov 24Rating: ویرولوژیست و مدیر بخش بین الملل چهارمین كنگره بین المللی سالانه هپاتیت، گفت: تحقیقاتی در دست اجرا است تا با استفاده از مدل های حیوانی بتوان بیماری هپاتیت را درمان كرد. هادی كریم زاده كه مجری این طرح تحقیقاتی است افزود: این تحقیق…

  استفاده از مدل حيواني براي درمان هپاتيتReviewed by Aryan♥ on Nov 24Rating:

  ویرولوژیست و مدیر بخش بین الملل چهارمین كنگره بین المللی سالانه هپاتیت، گفت: تحقیقاتی در دست اجرا است تا با استفاده از مدل های حیوانی بتوان بیماری هپاتیت را درمان كرد.

  هادی كریم زاده كه مجری این طرح تحقیقاتی است افزود: این تحقیق روی موش های خرمای كوهی آمریكا – Woodchuck – انجام می شود و تلاش می كنیم عفونت های مزمن هپاتیت در این حیوانات را با استفاده از وسیله های مختلف از طریق دستكاری سیستم ایمنی بدن متوقف كنیم یا در حد كنترل شده، نگاه داریم.

  وی ادامه داد: مراحل عفونت زایی و تكثیر ویروس هپاتیت در موش های خرما شبیه مراحل عفونت زایی و تكثیر ویروس هپاتیت B در انسان است.

  این ویرولوژیست خاطرنشان كرد می توان با كار روی عملكرد ویروس ها در این موش ها به یك مدل ژنتیكی دست یافت.

  كریم زاده افزود: این مدل ژنتیكی را می توان برای درمان هپاتیت D نیز بطور همزمان به كار گرفت و عفونت زایی در این بیماری را نیز مورد بررسی قرار داد؛ در این تحقیق از سلول های كبدی موش های خرما برای تكثیر هپاتیت D استفاده می شود.

  وی ادامه داد: می توانیم با استفاده از سلول های كبدی موش خرما، تكثیر ویروس هپاتیت D را در محیط آزمایشگاهی داشته باشیم و مورد ارزیابی قرار دهیم.

  كریم زاده یادآور شد ویروس های هپاتیت در موش خرما شبیه ویروس های هپاتیت در انسان است و به علت شباهت های موجود بین مراحل عفونت زایی و تكثیر این ویروس ها در بدن انسان و موش خرما می توان از نتایج تحقیقات الگوهای حیوانی در درمان هپاتیت استفاده كرد. (جام جم)

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.