• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشید
  کد خبر : 15241

  برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشید

  برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشیدReviewed by Aryan on Oct 9Rating: جمعه عده ای ماجراجو با برگزاری مسابقه رالی در حریم درجه سه و محوطه بیرونی مجموعه تخت جمشید، با ایجاد فضای وحشت برای گردشگران حاضر در این مجموعه، سه تن از گردشگران را به شدت مجروح کردند.   غلامرضا شهدادیان یکی از تورلیدرهایی…

  برگزاری مسابقه رالی در حریم تخت جمشیدReviewed by Aryan on Oct 9Rating:

  جمعه عده ای ماجراجو با برگزاری مسابقه رالی در حریم درجه سه و محوطه بیرونی مجموعه تخت جمشید، با ایجاد فضای وحشت برای گردشگران حاضر در این مجموعه، سه تن از گردشگران را به شدت مجروح کردند.

   

  غلامرضا شهدادیان یکی از تورلیدرهایی که گردشگرانی از سوئیس را به مجموعه تخت جمشید برده و شاهد تصادف در این مجموعه بوده است به خبرنگار مهر گفت: ظهر روز گذشته زمانی که در مجموعه تخت جمشید بودیم متوجه شدیم در فضای بیرونی پارسه درست در نزدیکی مکانی که اجازه ورود هیچ خودرویی را نمی دهند و گردشگران بسیاری در حال رفت و آمد هستند، عده ای مسابقه رالی برگزار کرده اند و با سرعت بسیار زیادی درحال مسابقه دادن هستند.

   

  وی ادامه داد: خط پایان مسابقه رالی، رو به مجموعه تخت جمشید بود که در لحظه آخر، یکی از خودروهایی که تصور می کنم سرعتی بالای ۱۷۰ کیلومتر داشت، از نرده های مجموعه بیرونی عبور کرد اما نتوانست خودرو را کنترل کند به همین دلیل با دو زن و یک مرد گردشگر برخورد کرد که موجب آسیب دیدن شدید آنها شد.

   

  این تورلیدر گفت: اورژانس درحالی این سه گردشگر را به بیمارستان برد که حال یکی از آنها بسیار وخیم بود.

   

  شهدادیان گفت: بسیاری از گردشگران داخلی روز جمعه را برای بازدید از محوطه تاریخی تخت جمشید انتخاب می کنند و انتظاز دارند با خیالی آسوده، در آن محوطه تردد کنند اما این مسابقه باعث ایجاد وحشت در میان آنها شده بود.

   

  وی با بیان اینکه برگزاری مسابقه رالی در نزدیکی یک اثر تاریخی خارج از عرف همه محوطه های تاریخی است گفت: مجموعه تخت جمشید در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است و از مدتها پیش هیچ خودرویی در حریم آن تردد نمی کند اما اکنون جای سوال است که مسئولان این مجموعه چطور به ارگانهای مربوطه اجازه برگزاری مسابقه رالی را داده اند؟

   

  وی با اشاره به اینکه همیشه گردشگران خارجی زیادی از مجموعه تخت جمشید بازدید می کنند تصریح کرد: اگر در این تصادف، گردشگران خارجی آسیب دیده بودند چه پاسخی به جامعه جهانی می دادیم؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.