• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » برگزیده , سیاسی » جت اختصاصی صدر اعظم آلمان را ماهان خرید + عکس
  کد خبر : 152023

  جت اختصاصی صدر اعظم آلمان را ماهان خرید + عکس

  جت اختصاصی صدر اعظم آلمان را ماهان خرید + عکسReviewed by Aryan on Nov 24Rating: روزنامه جروزالم پست اسراییل با انتشار این خبر ، نوشت كه فروش هواپیمای اختصاصی خانم آنگلا مركل و صدر اعظم های پیشین این كشور به شركت هواپیمایی ماهان ایران اعتراض كارشناسان امنیتی اسراییل را برانگیخته است. سایت آلمانی اشپیگل روز…

  جت اختصاصی صدر اعظم آلمان را ماهان خرید + عکسReviewed by Aryan on Nov 24Rating:

  روزنامه جروزالم پست اسراییل با انتشار این خبر ، نوشت كه فروش هواپیمای اختصاصی خانم آنگلا مركل و صدر اعظم های پیشین این كشور به شركت هواپیمایی ماهان ایران اعتراض كارشناسان امنیتی اسراییل را برانگیخته است.
  سایت آلمانی اشپیگل روز یكشنبه برای نخستین بار با افشای این مساله نوشت كه جت ” تئوردور هاس ” از سوی آلمان به شركت هواپیمایی ماهان فروخته شده است.
  جروزالم پست می نویسد این اقدام آلمان در حالی است كه ایالات متحده آمریكا در ماه اكتبر سال جاری میلادی ( 1 ماه پیش) شركت هواپیمایی ماهان ایران را تحت تحریم قرار داده است.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  جروزالم پست در ادامه می نویسد محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران ممكن است از این پس در سفرهای خود از جت لوكس خریداری شده از آلمان استفاده كند.
  سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در پاسخ به سوال جروزالم پست درباره نحوه فروش این جت به ایران نوشت : این جت ابتدا به یك شركت آلمانی فروخته شد و این شركت هواپیما را به خریداری در اوكراین منتقل كرد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان فرایند طی شده برای به مزایده گذاشتن این هواپیما را   كاملا عادی دانسته و افزوده است كه شركت “vebeg” ( نام اختصاری شركت مزایده اموال دولتی در آلمان) در یك فرایند كاملا قانونی این هواپیما را به مزایده گذاشته و آن را به یك شركت آلمانی فروخته است. وی افزوده است كه نحوه عملكرد شركت خریدار هواپیما هیچ ارتباطی به دولت آلمان ندارد.

  بر اساس گزارش اشپیگل شركت هواپیمایی ماهان ، جت ایرباس 310-304 را در 18 نوامبر ( 4 روز پیش) از اوكراین تحویل گرفته است.
  گفتنی است یك سرمایه دار اوكراینی این هواپیما را به قیمت 3 میلیون و 100 هزار یورو از آلمان خریداری كرده است ، اما مشخص نیست كه به چه قیمتی به شركت ماهان فروخته است .

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  این جت كه به نام ” تئودور هاس ” – نخستین رییس جمهوری آلمان پس از جنگ دوم جهانی (1959-1949) –  نامگذاری شده بود در سال های پس از جنگ سرد از سوی هلموت كهل ، گرهارد شرودر و آنگلا مركل صدر اعظم های آلمان به عنوان جت اختصاصی مورد استفاده قرار گرفته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.